Як налаштувати режим кіоску Windows

З появою восьмий, а потім і десятої версії Windows змінилася призначена для користувача політика. Тепер комп’ютери стали більш персоналізованими і працюють за принципом «один ПК — один власник», як смартфони. Звичайно, можна додати кілька облікових записів, але вихід і вхід в них неабияк ускладнений, і правами адміністратора буде мати хтось один. І якщо теоретично різні люди можуть працювати під одним обліковим записом, то на практиці з деякими додатками виникають проблеми (наприклад, зі Skype) — вони вимагають окремих акаунтів для різних користувачів. Кожну обліковий запис можна обмежити в правах: наприклад, режим кіоску надає «Гостю» тільки одну програму, якої він може користуватися, причому, вибір доступного ПО залишається за власником комп’ютера.

Як налаштувати режим кіоску Windows

Налаштування режиму кіоску в Windows.

Навіщо потрібен режим кіоску в Windows

Користувачі Windows 10 часто навіть не знають про режим кіоску або не розуміють, для чого він потрібен — адже він дає доступ тільки до одного з додатком. Але іноді це дійсно може бути корисно. Наприклад, ви дозволили дитині користуватися браузером або програвачем, грати в гру, але не хочете, щоб він вліз куди-небудь ще. Або якщо літні родичі мають звичку дивитися прогноз погоди і більш нічого, то наявність безлічі ярликів може їх тільки заплутати.

Як включити режим кіоску

Після жовтневих оновлень, що вийшли в цьому році, принцип підключення режиму кіоску зазнав деяких змін, тому спочатку ми розповімо про те, як встановити його в новій версії, а потім — що робити в старих.

  1. Натисніть «Пуск» і значок із зображенням зубчастого коліщатка або наберіть в «Пошуку» Windows слово «Параметри».
  2. Знайдіть «Облікові записи» — «Сім’я» — «Налаштувати кіоск» — «Обмежений доступ». Обмежений доступ
  3. Придумайте ім’я користувача або задійте існуюче. Тільки це має бути не новий обліковий запис в «Майкрософт», а просто нік для конкретного комп’ютера. Це називається «локальної записом», що здатне заплутати будь-якого середньостатистичного користувача. Відмінність в тому, що рахунок у «Майкрософт» дозволяє зберігати всі налаштування в віртуальному сховищі, а потім застосовувати їх до будь-якого комп’ютера, з якого виконаний вхід, а локальна запис — це всього лише спосіб ідентифікації адміністратора ПК або гостя.
  4. Тепер вкажіть програму, якою буде користуватися ваш гість. Якщо у вас «Windows 10 Професійна», то, швидше за все, вибрати можна буде тільки з встановленого ПЗ. В інших збірках список включає і сторонні додатки теж.

Після застосування всіх налаштувань перезавантажте ПК і перевірте, як працює режим кіоску. Якщо вас щось не влаштовує, можна внести зміни.

Включення режиму кіоску в ранніх версіях Windows 10

Якщо ви ще не встановили осінні оновлення, то процес підключення режиму кіоску буде виглядати трохи інакше.

  1. Для початку потрібно створити локальну обліковий запис. Йдемо по тому ж шляху: «Пуск» — значок шестерінки — «Облікові записи» — «Сім’я» — «Додати нового користувача». Додати нового користувача
  2. Вам запропонують вписати адресу електронної пошти цієї людини, але ви повинні натиснути кнопочку, на якій написано, що він вам невідомий.
  3. Наступним кроком буде вибір гостя, що не має аккаунта в Microsoft.
  4. Тепер придумайте користувачеві нік і, якщо хочете, персональний пароль для входу з підказкою до нього.
  5. Тепер повертаємося до налаштувань обмеженого доступу в розділі «Сім’я». Вписуємо щойно створений обліковий запис, а нижче вибираємо програму, доступну гостю.

Після перезавантаження або завершення роботи з’явиться вибір аккаунта. Коли хто-небудь увійде під ім’ям гостя, йому негайно відкриється вікно доступною програми. Він не побачить більше ніяких додатків, файлів або папок на цьому ПК / ноутбуці. Для виходу з гостьової записи можна натиснути комбінацію Ctrl + Alt + Del або кілька разів натиснути на Win — «Змінити користувача». Поміняти настройки доступу можна тільки з аккаунта адміністратора.

зміна користувача

Режим кіоску блокує комбінації клавіш, які зазвичай відкривають вікна системних налаштувань, «Командний рядок», «Виконати» і т. П. Також неможливо завантажувати файли і, тим більше, встановлювати програми. Схожий принцип роботи мають інформаційні панелі, банкомати, термінали тощо, хоча вони функціонують на інших ОС. Що б не намагався натиснути користувач, він знову і знову повертається до доступного додатком і навіть його роботу не може скорегувати в залежності від своїх уподобань. Відкритими залишаються лише клавіші перемикання яскравості екрану і рівня звуку, а також ті, за допомогою яких можна рухати вміст сторінки вниз і вгору.

Якщо подібні обмеження здаються вам зайвими, можна вибрати не кіоск, а інші режими, наприклад, «Батьківський контроль».

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector