Як найпростіше відновити Widows 7 до Windows 10

Незважаючи на те, що Windows 10 з’явилася вже досить давно, до цих пір багато хто користується 7-й версією. У неї, звичайно, чимало переваг, але є і великий недолік — вона більше не підтримується розробником. Це означає, що під 7-ю версію більше не пишуть драйвера під нове «залізо», та й поступово проявляється несумісність з деякими новими програмами, навіть іграми. Тому рано чи пізно кожен користувач «сімки» встає перед питанням — як оновити застарілу Windows 7 до Windows 10. Зробити це можливо, до того ж декількома способами, тому розглянемо кожен з них детальніше.

Як найпростіше відновити Widows 7 до Windows 10

Поради по оновленню Widows 7 до Windows 10.

Оновлення за допомогою Upgrade Assistant

Компанія Microsoft спочатку надавала можливість всім бажаючим оновитися з Windows 7 до Windows 10 абсолютно безкоштовно і вільно. Це могли зробити навіть ті, у кого була піратська версія. Потім ця акція була продовжена спочатку до 31.12.2007, а потім до 18 січня 2018 року, але тільки для людей з обмеженими можливостями. Щоб перехід від «сімки» до Windows 10 був максимально простим і зручним, на офіційному сайті була викладена спеціальна утиліта — Upgrade Assistant. Зараз знайти її там навряд чи вийде, але завантажити її все ще можна (http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkID=799445), і вона поки працює.

Як перейти з версії 7 на Windows 10 за допомогою цієї утиліти? Все гранично просто — завантажити і запустити цю програму. Потім вона проведе сканування встановленої системи і устаткування і виведе повідомлення, придатне воно для поновлення до «десятки». Якщо все в порядку, то утиліта почне скачування оновлень системи з сервера Microsoft. Участь користувача при цьому мінімально. При цьому нова система активується з тим же ключем, який був використаний на старій. Якщо Upgrade Assistant відмовляється оновлювати систему і видає помилку, це зазвичай пов’язане з тим, що безкоштовна акція закінчилася і доступ закритий. Допомогти може зміна дати на системному годиннику — потрібно поміняти її на будь-яку до 31.12.2017, тобто до закінчення акції. Зазвичай після цього оновлення знову йде в штатному режимі. Після такого оновлення старі дані зберігаються.

Установка Upgrade Assistant

Оновлення, використовуючи ключ від попередніх версій

При апгрейді активованої Windows 7 до Windows 10, наприклад, за допомогою Upgrade Assistant, нова система буде автоматично активована. Цей ключ можна буде використовувати і в подальшому при установці системи з нуля. Це працює, тому що ключ автоматично прив’язується до «заліза» комп’ютера і працює тільки на ньому. Вводити його повторно не доведеться, він сам підхопив з сервера. Якщо змінити або переробити що-небудь, наприклад, замінити відеокарту, то активувати Windows 10 цим ключем вже не вийде — доведеться писати на підтримку Microsoft і пояснювати ситуацію. Крім того, ключ підходить тільки для поточної версії системи. Наприклад, якщо він від Windows Home, то на Windows Professional він не спрацює. Також є можливість використовувати наявний ліцензійний ключ. Тому питання, як превратітьWindows 7 в новий Windows 10 офіційно, вирішується просто. Після установки «десятки» можна ввести ключ від «сімки» або «вісімки», і він повинен нормально спрацювати. Однак іноді це не спрацьовує, хоча спробувати варто.

Чистий установка Windows 10

Якщо стара система занадто перевантажена зайвими програмами, працює нестабільно, і її пора перевстановити, можна цілком офіційно оновити її до Windows 10. Для цього потрібно перейти на офіційний сайт і завантажити потрібну версію. Якщо стара версія, наприклад, Home, то і нова повинна бути такою ж. Утиліта, яка є на офіційному сайті (https://www.microsoft.com/ru-ru/software-download/windows10), може сама виконати всю роботу і поміняти Windows 7 на Windows 10. Якщо така ж версія «десятки» вже була раніше встановлена ​​на цьому комп’ютері, то ліцензійний ключ застосується автоматично. Якщо є бажання виконати установку самостійно, то можна завантажити інсталяційний образ і записати його на флешку або DVD-диск, користуючись інструкцією. Установка відбувається так само, як і для інших версій операційної системи — потрібно завантажити комп’ютер з завантажувальної флешки або диска і далі слідувати поетапні інструкції.

Чистий установка Windows 10

Для активації можна спробувати використовувати ключ від аналогічної версії «сімки» або «вісімки». Якщо він з деяких причин не підійде, то ліцензію доведеться купити на офіційному сайті (https://www.microsoft.com/ru-ru/windows/get-windows-10). Як варіант — в перший раз можна спробувати просто оновити систему за допомогою Upgrade Assistant, що дозволить безкоштовно отримати нову ліцензію. Потім можна буде цю ж версію «десятки» встановлювати на чистий комп’ютер скільки завгодно. Правда, можливість такого поновлення розробники можуть відключити в будь-який момент, але поки воно працює. Перед чистою установкою системи подбайте про збереження особистих даних — скопіюйте важливі файли на інший розділ вінчестера, на флешку або в хмару!

Купівля ліцензії

Чи користуєтеся ви «десяткою», і як відбувався перехід з більш старих версій? Діліться своїм досвідом, як вдалим, так і не дуже — це допоможе багатьом нашим читачам уникнути різних «підводних каменів» в цьому процесі.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector