Як дізнатися, який тип батареї варто в ноутбуці

Головною перевагою будь-якого ноутбука є мобільність, адже заради цього все замислювалося. Ви легко можете взяти ноутбук з собою, вирішуючи на ньому будь-які завдання з тим же успіхом, що на стаціонарному комп’ютері. Відсутність проводів, безумовно, дуже зручно, але акумулятор через якийсь час перестає працювати належним чином, так що його потрібно замінити. Багато користувачів стикаються з проблемою підбору відповідної батареї, адже для різних моделей ноутбуків потрібні різні типи батарей. У цій статті розберемося, як дізнатися, який тип батареї варто в ноутбуці і чим вони, взагалі, відрізняються. Давайте ж почнемо. Поїхали!

Ноутбук зі знятою батареєю

Знявши батарею, ви зможете дізнатися, до якого типу вона відноситься

Всього існує чотири типи акумуляторів:

  • NiCad (Нікель-кадмієві);
  • LiPoly (Літій-полімерні);
  • NiMh (Нікель-металогідридні);
  • LiIon (Літій-іонні).

Їх стільки не випадково, адже кожен має свої особливості та властивості. Нікель-металогідридні батареї відрізняються великою ємністю, при таких же габаритах як у нікель-кадмієвих. Крім того, такі акумулятори набагато екологічніше, що в наше століття також досить важливо. Ще однією позитивною особливістю можна вважати низьку схильність так званому ефекту пам’яті щодо нікель-кадмієвих.

«Ефект пам’яті» — являє собою побічний ефект, що виникає в процесі різних хімічних реакцій, що відбуваються всередині елементів батареї. Суть полягає в тому, що акумулятор «запам’ятовує» обсяг енергії, відданий під час останнього циклу розряду, зрівнюючи ємність з кількістю відданої енергії. За підсумком при кожному наступному заряді енергії буде накопичуватися все менше. Через деякий час ємність подібних батарей може скоротитися має велике значення. «Ефект пам’яті» характерний тільки для нікель-металогідридних і нікель-кадмієвих акумуляторів. Сучасні пристрої такі типи акумуляторів вже не застосовують, так що подібна проблема вже давно не актуальна. Якщо тільки ви користуєтеся своїм ноутбуком дуже-дуже давно.

Наступний різновид — літій-іонні. Мають ємністю, що значно перевищує нікель-металогідридні АКБ, при розмірі на 30% менше. Головною проблемою літій-іонних акумуляторів є температура, а саме погана переносимість високих і низьких температур. Простіше кажучи, при сильній спеці або морозі ємність може істотно скоротитися. Ще один момент — вартість, яка досить висока в порівнянні з іншими різновидами. Такий вид батареї встановлений на переважній більшості сучасних мобільних пристроїв.

Літій-полімерні акумулятори — найсучасніший тип, ще не отримав масового поширення. Тут вирішена проблема температур, при цьому літій-полімерні АКБ значно безпечніше і довговічніше всіх своїх попередників. Саме за цією технологією майбутнє. Зараз Li-Poly акумулятори можна зустріти тільки на найсучасніших ультратонких ноутбуках (ультрабуки). Можливо, вже зовсім скоро на ринку почне з’являтися велика кількість мобільних пристроїв, які застосовують літій-полімерні АКБ на радість користувачів.

Визначити різновид акумулятора ноутбука не складно. Досить витягти її, перевернути, а потім знайти спеціальне маркування, відповідну конкретного типу. Переважна більшість сучасних комп’ютерів застосовують Li-ion батареї, так що навряд чи ви станете винятком.

Маркування акумулятора ноутбука

Зі зворотного боку батареї ви знайдете вказівку її типу

Найчастіше всі види АКБ не є взаємозамінними, але в рідкісних випадках таке можливо. Подібні нюанси можна з’ясувати, прочитавши керівництво по експлуатації ноутбука.

Тепер ви знаєте, як визначити тип акумулятора ноутбука. Як бачите, це простіше простого. Пишіть в коментарях була корисною для вас ця стаття, діліться своєю думкою і досвідом з іншими користувачами, а також задавайте свої питання по темі, якщо вони у вас залишилися.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector