Як дізнатися і збільшити потужність блоку живлення комп’ютера

Блок живлення комп’ютера — це дуже важливий елемент, який представляє собою джерело електроживлення. Без нього неможливо забезпечення комп’ютера необхідної йому енергією. Його робота полягає в перетворенні напруги мережі до потрібного рівня. Найважливішою складовою блоку живлення є потужність, адже саме від неї залежить, наскільки стабільно буде працювати ПК. Наприклад, при недостатньому значенні потужності, ПК просто вимкнеться. Несправності подібного роду трапляються нечасто, але, якщо трапляються, приносять масу незручностей користувачеві. У цій статті докладно розглянемо, як дізнатися і збільшити потужність блоку живлення комп’ютера. Давайте розбиратися. Поїхали!

Як дізнатися потужність блоку живлення

У цій статті ми розповімо, як дізнатися і збільшити потужність блоку живлення вашого ПК

Для початку необхідно дізнатися: скільки ват в блоці живлення. Як це зробити? Ви можете розрахувати цей показник самостійно або (що набагато простіше) скористатися спеціальним сервісом на сайті casemods.ru, який все зробить за вас. Вам же залишиться тільки вказати потрібну для розрахунку інформацію, а саме:

 • Тип ядра ЦП;
 • Розгін ЦП;
 • Скільки встановлено процесорів;
 • Потужність вентилятора;
 • Кількість ЖД і оптичних приводів;
 • Потужність материнської плати ПК;
 • Скільки є слотів оперативної пам’яті;
 • Модель і розгін встановленої відеокарти.

Таблиця розрахунку потужності БП

Як тільки всі перераховані параметри будуть задані, сервіс автоматично порахує і виведе на екран значення середньої і пікової потужностей. Крім casemods.ru, ви можете скористатися іншими сервісами, яких в інтернеті чимало.

Якщо перед вами стоїть вибір БП для комп’ютера, то звертайте особливу увагу на компанію-виробника. Не варто купувати блоки живлення маловідомих марок, так як їх продукція, як правило, не відрізняється високою якістю, а характеристики можуть бути завищені вполовину. Все це може бути причиною поломок і несправностей в процесі експлуатації.

Рекомендується робити вибір на користь продукції марок:

 • Termaltake;
 • Zalman;
 • CoolerMaster;
 • PowerMan;
 • Hiper.

На жаль, так само легко визначити потужність вже встановленого блоку живлення можна. Але існують інші способи, що дозволяють це зробити. Наприклад, ви можете зняти кришку з системного блоку і пошукати спеціальну наклейку, що містить всю необхідну інформацію.

Тепер перейдемо до того, як збільшити потужність блоку живлення. Ця операція допоможе вам дещо поліпшити працездатність ПК. Щоб підвищити потужність БП, виконайте наступні дії:

 1. Відкрийте БП.
 2. Виміряйте трансформатор. Розміри повинні бути не менше ніж 3х3х3 см. В іншому випадку краще нічого не робити.
 3. Замінити великі високовольтні конденсатори. Рекомендується встановити їх номіналом не менше 470 микрофарад / 200 вольт. Також зверніть увагу, що дроселі ставлять виключно в низьковольтну область БП. Виготовити їх можна по-різному.
 4. Ви можете самі намотати дріт з лакової ізоляцією на ферритові кільце. Також можна зняти дроселі зі старих блоків живлення.
 5. Розпаяти згладжують конденсатори.
 6. Провести заміну діодним збирання.
 7. Знизьте напруга каналу +12, щоб убезпечити ПК. Для цього потрібно впаяти діод великої потужності в розриви жовтих проводів.

Нутрощі блоку живлення

На ілюстрації показано, з чого складається БП ПК

Проводити подібні операції варто тільки досвідченим користувачам, розуміючим пристрій комп’ютера. Доведеться витратити і час, і сили, але, в підсумку, ви отримаєте більш надійний і потужний БП, який довго прослужить вам. Пишіть в коментарях, чи була корисна для вас ця стаття, і задавайте питання, що цікавлять по розглянутій темі.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector