Як дізнатися, чи підтримує телефон бездротову зарядку

У наші дні людина без смартфона — людина, відірваний від життя. Важко уявити, що кілька років тому мобільник використовувався тільки для зв’язку. Зараз цей маленький помічник дає нам як доступ до Інтернету і безлічі додатків, так і будить нас вранці. Список благ, що надаються смартфоном, можна продовжувати нескінченно. Не дивно, що для сучасних телефонів винайшли велику кількість гаджетів. Один з них — бездротове зарядний пристрій, про який ми і хотіли б докладніше поговорити.

Які телефони підтримують бездротову зарядку

Як визначити, чи підтримує телефон бездротову зарядку?

Що таке бездротова зарядка

З назви зрозуміло, що це гаджет, який дозволяє заряджати смартфон без використання проводів. Являє собою невелику підставку, підключену до мережі. Всередині розташовується індукційна котушка, яка створює навколо себе невелике магнітне поле. Якщо в радіусі цього поля буде знаходитися смартфон, то він буде отримувати електрику в прямому сенсі слова по повітрю. Але є один нюанс — в смартфоні повинна бути також вбудована індукційна котушка. Вона буде служити свого роду приймачем енергії від зарядного пристрою.

Метою створення цього пристрою було позбавлення сучасних смартфонів від роз’ємів зарядника, а також дозволити всім пристроям в будинку заряджатися від однієї платформи. Задумка вдалася, але чому тоді ми не бачимо цієї технології в кожному будинку і самі нею не користуємося? Відповідь проста — не дивлячись на всі плюси, це чудо-пристрій має і мінуси.

Приклад бездротового зарядного пристрою

Плюси і мінуси бездротового зарядного пристрою

Плюсів у бездротової зарядки достатньо, але всі вони мають свій наріжний камінь.

відсутність проводів

Без сумнівів, це великий плюс. Провід завжди були слабким місцем в зарядках. При частих перегини провід легко ушкоджувався і плутався. Часта підзарядка розхитувала USB-порт в телефоні, і рано чи пізно був потрібний ремонт. Але є і зворотна сторона медалі. Відмова від проводів знизив ККД (коефіцієнт корисної дії) з 90% до 60-75%. Простіше кажучи, при використанні бездротової зарядки ваш смартфон буде заряджатися довше приблизно в 2-3 рази.

дальність використання

Здавалося б, немає проводів — немає обмежень, а заряджати телефон можна просто перебуваючи в квартирі. Але немає — радіус використання бездротового зарядного пристрою дуже скромний (3-5 см) і телефон доведеться класти на підставку. Ще одним вагомим недоліком буде неможливість використання смартфона під час зарядки.

близький контакт

Ціна

Вартість зарядного пристрою досить варіативна, але вона завжди буде дорожче звичної нам зарядки.

стандарти

Хотілося б розповісти про стандарти, завдяки яким використання технології передачі електрики по повітрю стало можливим.

стандарт Qi

Qi ( «Ци», в честь терміна східної філософії) розроблений WPC (Wireless Power Consortium — Консорціум бездротової електромагнітної енергії). Він є найпоширенішим і підтримується такими гігантами мобільної індустрії, як Asus, Motorola, HTC, Huawei, LG, Nokia, Samsung, Blackberry, Sony і іншими. Ознайомитися детальніше з стандартом і списком підтримуваних пристроїв можна на їх офіційному сайті.

стандарт Qi

стандарт PMA

Стандарт PMA також використовує принцип електромагнітної індукції, але не може похвалитися настільки великим списком виробників, що підтримують їх технологію, як у Qi. Розроблено він компанією Powermat, яка в даний момент намагається боротися з нездоровою конкуренцією з боку Qi.

стандарт PMA

стандарт A4WP

Цей стандарт використовує технологію Rezence, яка кардинально відрізняється від PMA і Qi. Дивно те, що найбільш непопулярний стандарт має безліч плюсів, в порівнянні зі своїми конкурентами. До плюсів відноситься:

  • можливість зарядки через перешкоди (якщо покласти книгу між смартфоном і зарядником, нічого не зміниться);
  • одна платформа може забезпечити енергією кілька пристроїв;
  • робота в безпосередній близькості з металевими предметами і т. д.

стандарт A4WP

Які телефони підтримують бездротову зарядку

Ознайомитися з повним списком смартфонів, які можуть використовувати бездротову зарядку прямо з коробки, можна на офіційному сайті https://www.wirelesspowerconsortium.com. Хотілося б відзначити, що велика частина фірм-виробників подбали про те, щоб їх продукт підтримував використання цієї технології.

Як бути, якщо вашого смартфона немає в списках підтримуваних пристроїв, а користуватися бездротовою зарядкою вам необхідно? Якщо у вас постало таке питання, то, найімовірніше, ви щасливий користувач продукції Apple. Поки в iPhone не передбачена можливість прийому електромагнітних сигналів. Однак є альтернатива — придбання допоміжного аксесуара, який буде це робити за ваш телефон. Поміщається він під стандартний чохол і не завдає ніякого дискомфорту.

Бездротова зарядка на iPhone

Чи шкідлива бездротова зарядка для здоров’я

Як і будь-яка нова технологія, бездротове зарядний пристрій викликає безліч питань. Один з найбільш гострих — завдає воно шкоди здоров’ю. Відразу розвіємо цей надуманий міф. Воно завдасть вам не більше шкоди, ніж електронна бритва, що працює за тією ж технологією. Це ж стверджують і самі розробники стандарту WPC.

Сподіваємося наша стаття була корисна і допомогла розібратися з сумісністю вашого смартфона і бездротового зарядного пристрою.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector