Експертна оцінка вартості комп’ютерів та іншої техніки —


Громадяни і бізнес часто потребують експертної оцінки того чи іншого майна: квартири, автомобіля, техніки, комп’ютерів та іншого. Кількість рухомого і нерухомого майна зростає, постійно змінюється його цінність. Сьогодні ми придбали ноутбук за одну тисячу доларів США, а завтра вартість зміниться в кілька разів. Для визначення цінності техніки, потрібно звернутися до експерта, який володіє інформацією про таку послугу.

Ми звернулися до справжніх фахівців компанії «Хорив», які знають, що таке експертна оцінка техніки і обладнання, а тому допоможуть нам з цим питанням. Ми розглянемо основні положення цієї роботи, щоб всі мали чітке уявлення про процес визначення оціночної вартості. Приклад будемо проводити саме на оцінці комп’ютера.

Комп’ютер є досить складною машиною, який складається не тільки з матеріальних речей, а також з інтелектуальної власності (програмне забезпечення). Кожна така машина оснащена материнською платою, процесором, відеокартою, жорстким накопичувачем, дисковим приводом, оперативною пам’яттю, монітором та іншими, менш важливими технічними елементами.

Для визначення реальної вартості комп’ютера, потрібно перш за все визначити технічні параметри машини. Потрібно точно знати, скільки він містить оперативної пам’яті, відеокарту та інше. І тільки після цього, можна визначитися з методологією оцінки.

Оцінку можна провести трьома шляхами:

порівняння. Цей метод заклечається в тому, що нам потрібно підібрати схожі об’єкти продажу, відповідні дати оцінки і мають схожі характеристики. Підбираємо мінімум два таких аналоги, проводимо коригування на певні фактори і визначаємо середню ринкову вартість. Таким методом можна визначити орієнтовну ціну будь-якого майна, головне правильно визначати величину поправок і правильно їх застосовувати.

заміщення. Нам потрібно порахувати, скільки потрібно витратити грошей на створення ідентичного об’єкта. Визначивши суму витрат, ми проводимо коригування на фізичний знос. Цей підхід є теж непоганим, але не таким дієвим, як перший.

Дохід. Цей спосіб використовується теж досить часто. Потрібно визначити вартість доходу, яку можна отримати від експлуатації, наприклад при передачі в оренду третій особі.

В результаті таких робіт, експерт надає замовнику готовий документ «звіт про експертну грошову оцінку». Його можна використовувати в будь-яких цілях: для пред’явлення в податковій або бухгалтерії, суді, для страхування тощо. Більше подробиць читайте на сайті оцінка-кіев.укр, що входить до групи компаній «Хорив».

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector