DMZ — що це в роутері?

вступ

Власники домашніх Wi-Fi-роутерів іноді можуть зіткнутися з тим, що деякі програми або гри працюють з обмеженнями. У деяких випадках радиться використовувати переадресацію в маршрутизаторі. Існує кілька способів переадресації, кожен з яких має деякі переваги і недоліки. Одним з таких є DMZ. У більшості моделей мережевих пристроїв цей пункт присутній у параметрах, але далеко не кожен знає, що це таке і для чого його використовувати. Якщо ви теж не знаєте, ця інформація для вас.

Схема роботи DMZ

Більшість звичайних користувачів навіть не чули про технології DMZ

Що таке DMZ

Є фізичною або віртуальним сервером, службовцям як буфер між локальною мережею і інтернетом. Застосовується для надання користувачам локальної мережі послуг електронної пошти, віддалених серверів, веб-додатків і інших програм, які вимагають доступ у Всесвітню павутину. Для доступу до внутрішніх ресурсів ззовні потрібно пройти процедуру авторизації, спроба увійти для ВОНО НЕ БУДЕ користувачів успіхом не увінчається. У більшості випадків це настройка маршрутизатора.

Назва походить від англійської абревіатури, що позначає демілітаризовану зону як бар’єр між ворогуючими територіями. Ця технологія застосовується, коли ви створюєте домашній сервер, доступ до якого має здійснюватися з будь-якого комп’ютера, приєднаного до інтернету. Справжня демілітаризована зона використовується в великих корпоративних мережах з високим рівнем внутрішньої захисту. Домашні моделі роутерів повністю відкривають комп’ютер для доступу до інтернету.

Відкриті порти на роутері

В яких випадках використовується DMZ

З огляду на відкритість комп’ютера, метод вважається досить небезпечним, тому варто використовувати його, коли інші методи переадресації не дають потрібного результату.

  1. Для використання цієї функції, що вимагають відкриття всіх доступних портів. Таких мало, але вони зустрічаються.
  2. Хостинг домашнього сервера. Іноді потрібно розташувати загальнодоступний ресурс у себе вдома, тому ця настройка буде незамінною для відділення сервера від локальної мережі.
  3. Використання ігрових консолей. У більшості моментів автоматична настройка переадресації роутера дозволяє використовувати консолі для гри онлайн без додаткових маніпуляцій. Але в деяких випадках тільки DMZ дасть бажаний ефект.

Налаштування параметрів DMZ на маршрутизаторі

Налаштування DMZ в роутері

Щоб DMZ успішно працював у вашій мережі, настройка маршрутизатора повинна бути виконана коректно. Це абсолютно не складно. Увійдіть в установки через веб-інтерфейс. Зазвичай IP-адреса, логін і пароль входу вказують на самому роутері або в його інструкції. Залежно від виробника, цей розділ може перебувати або у вкладці «Налаштування інтернету», або «Переадресація».

  1. Насамперед в установках DHCP-сервера потрібно присвоїти статичний адресу пристрою, на якому буде організований сервер;
  2. Після цього у вкладці DMZ активуйте пункт «Включити» і додайте присвоєний IP-адреса, збережіть і перезавантажте пристрій;
  3. Потурбуйтеся про те, щоб на всіх пристроях мережі були встановлені актуальні оновлення безпеки, так як, не дивлячись на зручність, вони схильні до додаткового ризику.

висновок

Тепер ви знаєте, що таке DMZ, і як відбувається настройка. Зазвичай в домашніх умовах його застосовувати практично не доводиться.

Чи використовуєте ви цю технологію на своєму роутере? Для яких цілей? Запрошуємо залишати коментарі.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector