Чому принтер не друкується

Століття інформаційних технологій дарує сучасним жителям різноманітність модернізованих девайсів, завдяки яким стало простіше виконувати зазначені завдання. Одним з таких девайсів є принтер, що дозволяє виводити на друк важливі документи, фотографії та інші матеріали. Однак іноді трапляється так, що пристрій відмовляється працювати, внаслідок чого роздрукувати важливий документ не вдається ніяким способом. Безумовно, кожному користувачеві хочеться дізнатися, в чому справа, чому принтер не друкується.

Проблеми в роботі принтера

У більшості випадків збій можна вирішити за кілька хвилин

Технічні причини

Причин, чому принтер узагалі не друкує, можна назвати кілька. Умовно їх можна розділити на програмний збій і технічні причини. До технічних причин належать випадки, коли принтер в силу обставин, що склалися апріорі не може виконувати покладені на нього завдання.

Відсутність контакту ПК з принтером

Як би на перший погляд це банально не звучало, але дуже часто недосвідчені користувачі потрапляють на «вудку», запитуючи друк матеріалу, при цьому забувши підключити сам пристрій. Без підключення до електромережі шукати причину, чому принтер узагалі не друкує, хоча фарба є, безумовно, не тільки нерозумно, а й марно.

Точно так же деякі користувачі забувають підключити принтер до комп’ютера, скориставшись спеціальним кабелем.

Схема підключення до ПК

Якщо ж всі позначені з’єднання встановлено, кнопки готовності горять, але ніяких дій не відбувається, слід спробувати розібратися, чому принтер не друкується з комп’ютера.

Трапляється так, що USB кабель виходить з ладу, тоді в нижньому правому куті екрану комп’ютера має з’явитися повідомлення, що USB пристрій не впізнав. У спеціалізованих магазинах можна придбати кабель високої якості з додатковою перешкодозахищеності, завдяки якому можна встановити відмінний контакт двох пристроїв і забути назавжди про злощасних проблемах, коли фарба є, а пристрій безжально відмовляється друкувати, хоча користувач докладає максимум зусиль, щоб виправити технічний збій.

Повідомлення про технічний збій

Проблеми з подачею паперу

У деяких випадках в якості проблеми може виступати папір. Найпоширенішою причиною є її відсутність в лотку, про що також оповіщає на сучасних пристроях спеціальний індикатор. Додавши білі аркуші, натиснувши на кнопку продовження друку, все благополучно запрацює.

Лоток для подачі паперу

Коли користувач, не розуміючи, чому перестав друкувати принтер, кілька разів ставив запит на друк, сам ускладнює роботу пристрою в подальшому. Уже розібравшись з папером, доводиться додатково проробляти маніпуляції, пов’язані зі скасуванням встановлених завдань, очищенням черзі документів, які було потрібно раніше надрукувати.

Очищення черги документів

У деяких випадках навіть при наявності паперу пристрій відмовляється працювати, вказуючи на застрягання листів. Користувач повинен уважно оглянути лоток, на який укладаються листи, а також вал, куди вони йдуть при запуску друку. Часто на шляху встає маленький шматочок паперу, який виступає в якості серйозної перешкоди.

Проблема з замятием паперу

Якщо ж фарба є, листи підготовлені і викладені на лоток, застрягання відсутня, але принтер не працює, а індикатор вказує на проблему з папером, доведеться пристрій відносити в сервісну майстерню, оскільки можливою причиною буде вихід з ладу механізму, що подає папір, або датчика.

Проблема з картриджем

Принтер — це девайс, робота якого в повній мірі залежить від картриджів. Тому зрозуміти, чому принтер друкує білі аркуші, буває досить просто, лише оглянувши попередньо картриджі.

Якщо ж є фарба, а пристрій все одно видає білі аркуші паперу, хоча всі контакти перевірені, значить, проблема може полягати в неякісних чорнилі. Часом користувачі заправляють помилково невідповідні чорнило, або ж фарба, що реалізується в спеціалізованих магазинах, була не зовсім якісної, тому викликала причину, по якій принтер перестав друкувати або видає тільки чисті аркуші, хоча фарба в картриджах є.

Перевірка працездатності картриджів

Якщо принтер перестав друкувати, хоча запит з комп’ютера здійснюється правильно, можливо причина криється в несправності самих картриджів. Однак підтвердити правильність таких висновків можуть тільки в сервісному центрі.

У зв’язку з цим, якщо принтер перестав друкувати, не реагуючи на запити, які виходять із комп’ютера, значить, є якась більш серйозна причина, розпізнати яку під силу лише кваліфікованим майстрам. Отже, оптимальним варіантом залишається здати його в ремонт або на профілактику.

програмні причини

Якщо при огляді комп’ютера і друкувального пристрою не виявлено ніяких технічних проблем, слід запідозрити причини, пов’язані з некоректною установкою драйверів і іншого програмного забезпечення.

перевстановлення драйвера

Відсутність або некоректна установка драйвера є також поясненням того, що принтер несподівано раптом перестав друкувати, хоча користувач переконаний в тому, що фарба є і ніщо не перешкоджає виконанню завдань.

Перевстановити драйвер нескладно, тому досвідчені користувачі рекомендують зробити такі маніпуляції. Для цього USB кабель друкувального пристрою від’єднують від комп’ютера, видаляють старі драйвера, після чого знову під’єднують до ПК. Автоматично запускається «Майстер установки», тому складнощів з повторною установкою драйвера не виникає.

Установка драйвера для друкувального пристрою

Можна заощадити час, не видаляючи драйвера з комп’ютера, а спробувати їх просто оновити. Для цього в диспетчері пристроїв слід знайти потрібне принтер, клікнути по ньому правою клавішею миші, в контекстному меню вибрати пропозицію «Оновити».

Оновлення програмного забезпечення через диспетчер Windows

Часто причиною того, що принтер перестав друкувати, хоча фарба є в наявності в достатній кількості, є збій в налаштуваннях. Щоб виправити становище, слід звернути увагу на вказане ім’я друкувального пристрою, при необхідності вибрати потрібне.

Також причиною відмови можуть бути галочки, встановлені навпроти «Призупинити друк» або «Працювати автономно». Знявши їх, вдається знову запустити друк з комп’ютера, забувши про те, що ще деякий час назад принтер перестав працювати і не залишав ніяких шансів на відновлення своєї працездатності.

Відключення автономної роботи

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector