Чи можна прослухати WhatsApp і як дізнатися, що вашу переписку читають

Месенджер WhatsApp має величезну аудиторію по всьому світу. У лютому 2016 року в офіційному блозі компанії з’явилася інформація, що кількість користувачів програми перевищила 1 мільярд осіб. Такий широкий охоплення не міг не призвести до появи шахраїв або просто цікавих, зацікавлених у прослуховуванні чужих переговорів і читанні чужих повідомлень. У цій статті ми розберемо, наскільки обгрунтовані побоювання за безпеку Ватсап.

Ілюстрація на тему Чи можна прослухати WhatsApp і як дізнатися, що вашу переписку читають

Безпека в WhatsApp: чи можна прослухати розмови

Відразу слід сказати просту річ: отримати доступ в WhatsApp до чужих переговорів і листування не можна. Але тільки в тому випадку, якщо ви відповідально ставитеся до своєї безпеки в інтернеті: не залишаєте свій смартфон без нагляду, не підключаєтеся до мережі в громадських місцях через загальнодоступний Wi-Fi, що не клацає за підозрілими посиланнями, які не відкриваєте незрозумілих листів і так далі. Людина, що виконує такі найпростіші заходи власної безпеки, може бути спокійний — його конфіденційність не можна поставити під загрозу.

Заходи захисту месенджера Ватсап продумані непогано, і зламати його зовсім непросто. Злом або компрометація вашого облікового запису можлива тільки якщо ви самі дасте для цього можливість. Саме тому в останні роки так популярні стали прийоми соціальної інженерії. Це коли шахраї обманом змушують жертву встановити на свій гаджет шпигунські програми або повідомити їм паролі. Якщо просто бути пильним і не піддаватися на їх хитрощі, то за свою безпеку в WhatsApp можна не хвилюватися.

Ілюстрація на тему Чи можна прослухати WhatsApp і як дізнатися, що вашу переписку читають

Наскрізне шифрування і нову угоду про конфіденційність

Спочатку програми для обміну повідомленнями застосовували метод обробки трафіку, який обов’язково включав в себе сервер. Це працювало так:

  1. Ви відправляєте комусь лист зі свого смартфона.
  2. Цей лист приходить на сервер.
  3. Сервер визначає, кому воно адресоване і пересилає його за адресою.

Спочатку, відразу після своєї появи в 2009 році, так працював і Ватсап. Але ця схема постійно і все сильніше піддавалася громадської критики. Якраз через те, що в цьому ланцюжку є зайва ланка — сервер, який може стати вузьким місцем як по швидкодії, так і з міркувань безпеки.

З початку 2016 року месенджер Ватсап оновив свою версію до 2.16. У ній була впроваджена схема «наскрізного шифрування». Це означає, що тепер будь-яке повідомлення, яке ви надсилаєте, спочатку шифрується прямо в вашому смартфоні. Розшифрувати його може тільки смартфон вашого абонента. Трафік і раніше проходить через служби WhatsApp, але:

  • сервери не зберігають у себе ніяку інформацію, а займаються тільки пересиланням,
  • сервери не можуть її розшифрувати, тому що у них немає ключів шифрування.

Ілюстрація на тему Чи можна прослухати WhatsApp і як дізнатися, що вашу переписку читають

Ці ключі унікальні для кожного гаджета, на якому встановлюється WhatsApp. Коли ви починаєте чат з ким-небудь, ваші Ватсап-клієнти узгоджують протокол шифрування, і відтепер ніхто, крім вас двох, не зможе розшифрувати вашу переписку або ваші дзвінки, навіть сам WhatsApp.

Нова угода про конфіденційність було введено в дію влітку 2016 року. Після того, як Facebook (а він купив Ватсап в 2014 році за 19 мільярдів доларів) оголосив, що буде використовувати базу телефонних номерів месенджера для поліпшення своєї реклами і для якихось інших цілей. За заплутаними формулюваннями угоди стоїть простий факт: повідомлення користувачів месенджера тепер аналізуються службами Facebook. Це означає, що в ланцюжку конфіденційності «ви і ваш абонент» тепер з’явилося третя особа у вигляді цього IT-гіганта. Що ж, мабуть, Фейсбук вважає, що має на це право.

Як підтвердити код безпеки?

Ця процедура може знадобитися, якщо у вас з’явилися сумніви в надійності лінії між вами і вашим співрозмовником. Перевірку можна не проводити, якщо у вас обох нова версія WhatsApp, що підтримує наскрізне шифрування. Але в програмі все ж залишена можливість зробити це вручну.

Ілюстрація на тему Чи можна прослухати WhatsApp і як дізнатися, що вашу переписку читають

Вам потрібно увійти в чат з потрібним абонентом і відкрити настройки. Вибрати пункт «Шифрування». На екрані з’явиться QR-код. Ваш абонент повинен відсканувати цей код камерою свого смартфона. Якщо з кодом безпеки все в порядку, то зображення на екрані зміниться зеленої галочкою.

Як відстежувати повідомлення в WhatsApp?

Але тут нам можуть заперечити — як же так, адже в інтернеті легко знайти безліч сайтів, які пропонують потайливу стеження за користувачами Ватсап, роздруківки дзвінків, непомітний злом листування, і так далі. Невже вони всі обманщики?

Доводиться визнати, що ні, не все. Способи відстежувати дії цікавлять вас осіб через WhatsApp все ж існують. І вони самі по собі досить прості. Найскладніше — встановити на гаджет жертви «жучок», шпигунську програму. А все інше просто справа техніки. Саме тому, як вже було сказано на початку статті, слід з усією серйозністю ставитися до власної безпеки, щоб не стати жертвою таких як шпигунів.

Прослушка викликів користувачів

Іноді можна зустріти думки, що установка стежать програм буває виправдана по відношенню до дітей. Щоб батьки могли знати, з ким спілкується їхня дитина, чи не потрапив він в погану компанію. Що ж, виховання дітей — справа багато в чому сімейне, і кожен сам для себе вирішує, чи встановлювати стеження за дитиною чи ні.

Ілюстрація на тему Чи можна прослухати WhatsApp і як дізнатися, що вашу переписку читають

Особливості програм-шпигунів

Технічно це реалізується просто. На смартфон жертви встановлюється утиліта, яка буде абсолютно непомітно для власника протоколювати всі його дії, відслідковувати телефонні дзвінки і текстову листування, а потім відправляти все це в особистий кабінет господаря. Якщо немає хорошого антивіруса, то власник пристрою ніколи не здогадається, що його телефон хтось прослуховує.

Таких програм досить багато. Ми не будемо їх тут називати. Через свою специфіку їх немає на сайтах великих магазинів додатків, на кшталт Google Play, але при бажанні їх можна знайти простим пошуком. Зазвичай автори перед скачуванням просять заплатити ту чи іншу суму, але можна знайти і безкоштовні варіанти.

Шпигуни є компактними утиліти, які маскуються під малопомітні файли і часто розміщуються в системних каталогах, щоб поменше звертати на себе увагу. Вони ніяк не проявляються зовні, нічого не виводять на екран. Установка такої програми на телефон жертви добре продумана. Вам буде потрібно всього хвилина наодинці з чужим гаджетом, і шпигун буде інстальований. Разом з програмою часто можна скачати і докладну інструкцію, як це зробити.

Перш ніж приймати рішення, постарайтеся все-таки чітко усвідомити, що непомітна стеження за ким би то не було є незаконною. Щоб убезпечити себе від стеження, слід бути пильними. Ще раз повторимо: не залишайте смартфон без нагляду, не віддавайте його в руки чужим особам, вимикайте Wi-Fi в громадських місцях, не клікайте за підозрілими посиланнями. Пам’ятайте, що зламати сам WhatsApp без вашого сприяння практично неможливо. Тому вам залишається тільки просто бути акуратним і стежити за своєю безпекою.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector