Багатошарові друковані плати —


Основне призначення багатошарової друкованої плати — з’єднання електронних компонентів в різному електротехнічному обладнанні. Традиційно друкована плата являє собою пластину, виконану з діелектричного матеріалу (гетинакс / текстоліту / склотекстоліти), з нанесеними на її поверхню електропровідними смугами для забезпечення контакту. Однак зростаючі вимоги до обсягу і вазі електричного обладнання, а також різноманіття конструктивних елементів і вузлів, викликали гостру необхідність запровадження інновацій в конструкцію друкованих плат. Саме тому останнім часом багатошарові друковані плати набули широкого поширення в сфері виробництва радіоелектронних виробів. По суті, багатошарова друкована плата — ряд накладених один на одного одиничних плат, між якими реалізовані з’єднувальні елементи (міжшарові переходи) для їх безперервного взаємодії. Звернутися за виготовленням гнучких друкованих плат (багатошарових друкованих плат) або отримати рекомендації з проектування друкованих плат ви можете на сайтах різних компаній.

Особливості конструкції і види багатошарових друкованих плат (МПП)

Як уже зазначалося, друкована плата виконана у вигляді діелектричної пластини з нанесеним на неї малюнком у вигляді струмопровідної фольги. Додатково на платі реалізовані отвори різного діаметру з метою монтажу зовнішніх електронних компонентів. Обов’язковою умовою для підтвердження якості та ідентифікації вироби є нанесення на зовнішній стороні відмінною маркування. Додатково на зовнішню сторону наноситься захисний шар ( «паяльна маска»).

Кількість шарів МПП залежить від області призначення електротехнічного виробу і його функціональності. Однак, є і обмеження: розмір МПП не повинен бути більше 150 * 180 мм.

Багатошарові плати характеризуються такими основними ключовими параметрами і термінами:

  • друкований малюнок — електропровідний шар, нанесений на діелектричне підставу;
  • міжшарового перехід — контактне з’єднання між шарами;
  • технологічний отвір — наскрізний отвір, необхідне для організації процесу виробництва МПП;
  • контактний перехід — ділянка з металевим покриттям, покликаний для з’єднання контактних провідників, розташованих в різних шарах МПП.

Багатошарові друковані плати класифікуються за властивістю матеріалу з якого вони виготовлені і бувають:

  • гнучкими;
  • жорсткими;
  • теплопровідних.

Друковані плати можуть мати і свої характерні особливості, наприклад, в залежності від кліматичних факторів зовнішнього середовища, при яких вона експлуатується (надвисокі або наднизькі температури, показники вологості і т.д).

У деяких випадках для використання друкованих плат в агресивно небезпечних середовищах вони покриваються спеціальним захисним покриттям.

Гнучкі друковані плати: характерні особливості та область практичного застосування

Гнучка плата — це один з найпоширеніших конструктивних компонентів будь-якого електротехнічного вироби. Яскравим прикладом такої плати є стандартний друкарський кабель або шлейф. На відміну від багатошарових плат вони обмежені за функціональним призначенням, зокрема, не можуть застосовуватися в якості підкладки для радіоелементів. Основне їх практичне призначення — це об’єднання і з’єднання звичайних друкованих плат. Головне і незаперечне достоїнство гнучкої плати — це висока еластичність, завдяки чому її можна з легкістю згорнути в стрічку або надати потрібну форму округлості для розміщення в корпусі електроприладу.

Але присутні і свої недоліки: зі збільшенням кількості шарів втрачається гнучкість конструкції в цілому. А це, в свою чергу, викликає необхідність фіксувати форму комплектуючих при влаштуванні в корпус кінцевого виробу.

На сьогоднішній день виробництва МПП і гнучких плат приділяється підвищена увага. Від їх якості, в кінцевому підсумку, буде залежати надійність і безпеку експлуатації електротехнічного вироби. Дізнатися всі тонкощі виготовлення та конструктивні особливості МПП ви можете на різних інтернет-платформах.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector