Особливості розвитку мобільного зв’язку в РФ —

мобільний зв'язок
9 вересня 2017 року Росія відсвяткує 26 день народження з моменту появи першого мобільного оператора на своїй території. За цей період змінилося багато чого: помінялися стандарти зв’язку, на ринок прийшли інші оператори, частина компаній об’єдналися в одну. Але незмінним залишається одне — мобільний зв’язок охоплює дедалі більші території і кожен день підключає сотні нових клієнтів, завдяки чому загальна кількість абонентів на території РФ вже досягло понад 70% від загального числа населення країни.

З чого все починалося?

Першими мобільними операторами країни стали Дельта-Телеком, МСС та ВимпелКом. Уже за кілька років було продано майже 20 мільйонів сім-карт і їх число зростало з кожним днем. Перші три роки компанії надавали послуги лише на базі 1G, що не могло задовольнити запити більшості клієнтів, особливо зайнятих в області бізнесу. Мережа була надійною, працювала без перебоїв, але відсутність можливості такого банального сьогодні для нас роумінгу змусило мобільних операторів далі розвивати повідомлення і переводити його від аналогового до цифрового, так з’явилася мережа 2G.

Це цікаво! Комерційна стільниковий зв’язок прийшла на російський ринок завдяки компанії Дельта-Телеком. Здійснити перший дзвінок була надана честь чинному на той момент міру Санкт-Петербурга Анатолія Собчак.

Сучасний етап розвитку мобільного зв’язку до 4G

Зв’язок 2G довгий час служила своїм абонентам, дозволяючи здійснювати дзвінки по всьому світу. Крім цього, саме вона подарувала світові стандарт GSM, який дозволив задовольнити потребу клієнтів в постійному бездротовому доступі до мережі Інтернет. На основі цього стандарту система була вдосконалена до версії 2.5. Люди отримали можливість користуватися стандартизованої в усьому світі технологією передачі даних.

Подібну послугу в 2001 році надали всі діючі на той момент оператори, серед яких чільну роль перехопили МТС, Мегафон, Вимпелком і Дельта-Телеком. Так як ця система працювала дуже повільно, але відрізнялася при цьому високою вартістю, треба було введення більш сучасних і вдосконалених технологій, які вже були впроваджені в усіх розвинених країнах світу. Так на зміну GPRS прийшла технологія EDGE.

Вона дозволила значно прискорити ступінь передачі даних, особливо на нових моделях телефонів. Це також дало поштовх для розвитку мобільних додатків, які значно полегшили життя абонентам мобільних операторів.

Також завдяки вдосконаленню системи, клієнти отримали можливість пересилати один одному не тільки короткі SMS-повідомлення, а й різні невеликі за розміром мультимедійні файли. Це стало реальним з урахуванням появи технології MMS.

Через швидкого розвитку цифрового світу зв’язок цього типу також застаріла, що зажадало створення більш досконалої і швидкої технології. Нею стали стандарти від 3G до 4G, вони дозволяють розвивати швидкість мобільного інтернету до 5 Мбіт / сек з урахуванням можливостей устаткування оператора. Скористатися подібними привілеями можуть, наприклад, абоненти МТС, Теле-2, йоти.

Це цікаво! Багато мобільні компанії не поспішають оновлювати своє обладнання у віддалених регіонах. Через це приблизно 30% населення досі користуються стандартами 2G або 2.5G.

На даний момент конкуренція серед мобільних операторів тільки загострюється і змушує їх створювати максимально вигідні та зручні для абонентів тарифи, які поєднують в собі можливість вільно користуватися телефонією і доступом в інтернет. Сьогодні мало хто з провайдерів можуть похвалитися можливістю роздачі мережі 4G, що є найшвидшою і високоякісною. Але, як показує практика, ще буквально кілька років, і такий зв’язок стане доступною для багатьох регіонів.

За матеріалами сайту osvyazi.com.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector