Комп’ютерна грамотність — проблема сучасності —

комп'ютерна грамотність
Комп’ютери все міцніше входять в наше повсякденне життя, без них багато вже просто не мислять свого існування. Навіть якщо не думати про такі очевидні речі, як автоматизація виробничих процесів, то роль розумних машин все одно не зменшиться: вони проникли в будинок практично кожної людини, що не відірваного від зовнішнього світу. Більшість роботи теж відбувається на комп’ютері. Взагалі, при слові «робота» багато хто уявляє собі офіс з комп’ютерами. Це вже засіб зв’язку, самореалізації, проектування, контролю та багато чого ще. Тому не варто навіть говорити, наскільки важлива стала комп’ютерна грамотність.

Щоб вижити в сучасному світі, потрібно його розуміти. І в сферу обов’язкових знань тепер увійшло IT. Що трапляється з тими, хто не володіє комп’ютером? Вони відчувають утруднення в отриманні інформації. Тому що зараз у всього є представництво в мережі. А що відбувається, коли комп’ютер виходить з ладу і не вистачає знань вирішити проблему самостійно? Людина тут же виявляється зв’язаний по руках і ногах. Звичайно ж якщо Ви власник бізнесу, то Вам не потрібно знати все про адмініструванні серверів і виправленні помилок чайниками, у Вас просто не вистачить на це часу. Тому простіше звернутися в компанію http://admpro.ru/, яка в свою чергу підбере IT фахівця конкретно під Вашу задачу, але для того щоб пояснити що Вам потрібно мінімальний набір знань — обов’язковий.

Формування особистості в мережі і роль батьків

Давайте розглянемо досить поширений випадок: дитина має необмежений доступ в інтернет, в результаті чого можуть виникнути такі згубні прояви, як жорстокість і дратівливість. Тому що, фактично, інтернет його і виховує — адже вони постійно разом. Таким чином, батьки розраховують на удачу, що їх чадо потрапить на хороші сайти.

Але що таке інтернет? Якщо коротко, то це одна величезна бібліотека найрізноманітнішої інформації. Опиняючись в цій бібліотеці, можна вибрати яке завгодно напрямок знань. Далі з обраного починає складатися життя, в зв’язку з тим, що якісь конкретні ресурси викликають сильний інтерес, стають регулярно відвідуваними.

Тобто НЕ інтернет винен в тому, що він такий нехороший, містить шкідливі для незміцнілої психіки матеріали. А ті, хто його використовує, постійно шукає ці самі матеріали. Інтернет — це лише інструмент отримання знань. Тому слід дотримуватися деяку обережність, вибираючи тематики для вивчення. Ось таке просте пояснення сутності інтернету від багатьох чинників могло б уберегти не тільки дитини, але і дорослого. Не кажучи вже про використання коштів фільтрації сайтів. Бувають випадки, коли говориш дорослій людині, так поставте батьківський контроль і запароліруйте доступ до адмін записи, на мене дивляться, як на зразок я викладаю теорію відносності Ейнштейна. Хіба в цьому випадку можна применшити значення комп’ютерної грамотності ?!

Проблеми комп’ютерної безграмотності в офісах

Або ж IT проблеми в організаціях. Уміння користуватися необхідними для роботи програмами і розуміння роботи базових елементів операційної системи значно б знизили витрати на технічних фахівців, які як раз займаються тим, що усувають помилки, вчинені через комп’ютерної неграмотності. До всього іншого, ця неграмотність уповільнює робочий процес, що теж несе немалі збитки.

Ось типовий приклад: бухгалтер зберіг документ в папці тимчасових файлів, після чого вона благополучно очистилася. А «винен» в цьому системний адміністратор, який «зобов’язаний» все полагодити, бо бухгалтер «не зобов’язаний розбиратися в комп’ютерах». У підсумку ми маємо марнування часу відразу двох співробітників. Або регулярна псування офісної техніки потрапили в неї скріпками, невміння користуватися принтером або сканером? Таких прикладів можна навести дуже багато.

Комп’ютерна грамотність вже стала досить значним фактором, що вимагає залучення уваги до питання про її рівні у кожної людини, що використовують ту чи іншу комп’ютерний пристрій в робочому процесі. Але що найцікавіше, навіть діти які грають в десятки онлайн ігор і мають прокачаних героїв до неймовірних висот, по суті крім як запустити гру і знайти в гуглі інформацію про те як пройти той чи інший рівень, — також не володіють високими знаннями.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector