Ік порт смартфон планшет! Навіщо?

Ік порт IRDA
Що таке ІК порт описувати не будемо, а якщо кому й цікаво можна почитати статейку в вікіпедії, де описані всі існуючі і ті які ще в розробці специфікації інфрачервоного порту. І так, для всіх скептиків на даний момент, а це вже 2016 рік продовжують вестися розробки і продовжують впроваджуватися нові специфікації ІК порту. І на даний момент за допомогою специфікації VFIR (Very Fast Infrared) можна передавати дані до 16 Мбіт / с. А це на хвилиночку вище ніж швидкість доступу до інтернету у віддалених районах.

Відразу ж виникає питання, а навіщо потрібен ІК порт?

Адже зараз практично в кожному смартфоні присутній WIFI, Bluetooth. Навіщо розвивати ІК порт, якщо це застаріла технологія. І так скаже 90 відсотків користувачів, які коли то давним-давно передавали файли з одного телефону на інший зі швидкістю 9.6 кбіт / с по специфікації SIR, яка була навіть не в усіх телефонах. Але справа в тому, що зараз ІК порт вбудовують в смартфон не для того щоб передавати дані, тому як існує той wife і доступ до мережі. А за допомогою ІК технології можна управляти технікою, а якщо більше точніше, то побутовою технікою. Це можуть бути телевізори, пральні машини, кавоварки, мультиварки і так далі. Звичайно ж, на даний момент під час покупки пральної машини ви не замислюєтеся, є там ІК порт чи ні. Тому як сенсу управляти зазначеними девайсами просто не має сенсу.

Але це тільки зараз, а хто міг уявити 10 років тому, що у кожного буде мобільний телефон і у кожного буде окрема сторінка в соціальній мережі, якою він буде керувати за будь-якої точки планети. А якщо ви перебуваєте на МКС (космосі), то і поза планети.

Анімація застосування ик порту

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector