Zyxel Keenetic Lite 1, 2, 3: огляд, настройка і прошивка

Інтернет-центр Zyxel Keenetic Lite — базовий пристрій для домашнього користування. Роутер з хорошими параметрами і приємною ціною став фаворитом багатьох користувачів, оскільки містить все необхідне для стабільного з’єднання з інтернетом. Ця модель була доопрацьована і вдосконалена девелопером, в результаті чого на світ з’явилися такі версії — Zyxel keenetic Lite ii і Zyxel keenetic Lite iii.

Маршрутизатор Zyxel Keenetic Lite

Налаштування інтернету на різних моделях нічим не відрізняється

Давайте дізнаємося, чим відрізняються між собою три моделі роутерів, як виконується настройка маршрутизатора Zyxel Keenetic Lite і заміна прошивки.

огляд функціоналу

Огляд роутерів ми почнемо з першої моделі Zyxel Keenetic Lite — маршрутизатор має привабливий зовнішній вигляд, що втілився в білосніжному корпусі, поєднанні матових і глянсових поверхонь і фірмової рельєфності матеріалу, по якій дізнаються цей бренд.

Перша версія Zyxel Keenetic Lite

У більшості випадків Zyxel Keenetic Lite і його старші брати оснащені зовнішніми антенами, що забезпечують потужний сигнал і велику зону покриття Wi-Fi для всієї квартири і навіть невеликого офісу.

Але ось моделі Zyxel Keenetic Lite 2 і Zyxel keenetic Lite 3 відрізняються іншим зовнішнім виглядом — вони виконані в чорному кольорі, і на відміну від першої версії, оснащені двома антенами, що збільшує зону покриття Wi-Fi з’єднання.

Дизайн Zyxel Keenetic Lite II

Чим відрізняється маршрутизатор Zyxel Keenetic Lite 3 від попередніх версій? У ньому антени перенесені на бічні частини корпусу, а ззаду передбачений перемикач режимів функціонування роутера — про його практичності судити важко, все залежить від того, як їм користується конкретна людина.

У всіх трьох пристроях передбачені світлові індикатори, п’ять роз’ємів, чотири з яких формату LAN і один типу WAN для під’єднання мережевого кабелю. Внутрішнє наповнення моделей трохи різний — перша версія має менший обсяг оперативної пам’яті і максимальну швидкість 150 Мбіт / с, тоді як у 2 і 3 версії ці показники вдвічі вище.

Що сказати про швидкість? Як і при кількості 150, так і при 300 Мбіт / с, подібних параметрів більш ніж достатньо для домашнього користування або установки роутера в невеликому офісі. Zyxel Keenetic Lite 3 і інші роутери добре впораються з підключенням декількох пристроїв одночасно, відгуки свідчать про те, що вони не «ріжуть» швидкість, в з’єднанні немає перебоїв або неполадок.

Зовнішній вигляд Zyxel Keenetic Lite III

З огляду на той факт, що найчастіше користувачами встановлюється інтернет до 100 Мбіт / с, вихідних даних вистачить для комфортного використання зазначених пристроїв. В іншому ж роутери практично ідентичні — у першій версії трохи слабкіше начинка, наступні дві однакові, хіба що у Lite III змінена ревізія чіпа, який, до речі, досить непоганий в цих пристроях.

Процес настройки з’єднання, зміни прошивки загальний для всіх трьох моделей, як і раніше, він досить простий для будь-якого, навіть самого неосвіченого користувача, в чому ви зможете переконатися в подальшому огляді.

Налаштування інтернету на Zyxel Keenetic Lite I, II, III

Налаштування за допомогою спеціального майстра

Великим і вагомою перевагою марки Zyxel є те, що вона створила швидке налаштування інтернет-з’єднання. Якщо потрібно виконати підключення на 2 і 3 версіях, не розбираючись в параметрах, доцільно виконати наступне:

 • Зайдіть в веб-інтерфейс роутера через браузер за допомогою введення комбінації 192.168.1.1 в адресний рядок.

Вхід в інтерфейс налаштувань

 • Виберіть майстер швидкого налаштування, де вам пропонується покроково вказати необхідні параметри.

Майстер швидкого налаштування

 • Виберіть спосіб використання MAC-адреси — його потрібно вписати, якщо цього вимагає провайдер. Якщо ж для з’єднання він не потрібен, виберіть відповідний рядок.

Режим використання MAC-адреси

 • Вкажіть спосіб отримання IP-адреси маршрутизатора — автоматичний або з введенням вручну. При виборі останнього варіанта введіть комбінацію адреси, цифри для DNS та іншу інформацію, зазначену в договорі.

Вибір способу отримання IP-адреси

 • Далі, впишіть логін і пароль для доступу до мережі — якщо вони не потрібні, відзначте галочкою варіант «У мене немає пароля для доступу до інтернету». Якщо вони є в договорі, їх потрібно вказати.

Авторизація для доступу до мережі

 • Після буде відображено вікно статусу підключення з усіма параметрами.

Статус підключення до інтернету

Детальне налаштування обладнання

Якщо ви хочете змінити окремі параметри, перевстановити підключення або налаштувати з’єднання самостійно, при вході в параметри на Zyxel Keenetic Lite 2 натисніть на «Веб-конфігуратор» замість швидкого налаштування.

Далі, виконуйте наступне:

 • Після входу вам пропонується змінити ключ доступу до меню параметрів — зробіть це, щоб убезпечити свій пристрій від стороннього втручання.

Зміна системного пароля

 • Для настройки мережі виберіть знизу меню Інтернет, відкрийте підключення із списку.
 • Перед вами з’явиться форма для установки параметрів з’єднання — якщо у вас просте NAT підключення з динамічним адресою, виберіть автоматичне отримання його в рядку Налаштування параметрів IP. При використанні провайдером статичного IP його потрібно ввести в відповідних полях, вписати маску підмережі і шлюз.

Налагодження підключення до інтернету

 • Для установки з’єднання L2TP на маршрутизаторі керуйтеся такими інструкціями:
  1. У розділі Інтернет, вкладці Підключення знову виберіть існуючий обліковий запис, в формі відзначте рядки «Включити» і «Використовувати для виходу в Інтернет», роз’єм з мережевим кабелем і отримання IP автоматичним шляхом.
  2. Переходимо в меню PPPoE / VPN і створюємо авторизоване підключення — відзначаємо перші два рядки, вказуємо протокол, «Подключаться через» Broadband connection ISP, адреса сервера, ім’я та пароль, отримання IP-адреси автоматичним шляхом.

Створення нового PPPoE підключення

бездротове з’єднання

Для настройки модуля Wi-Fi слід зайти в веб-меню параметрів роутера — неважливо, якого з трьох, про які йде мова, вибрати розділ з однойменною назвою в нижній частині вікна.

У вкладці Точка доступу активуйте роботу модуля, придумайте ім’я для мережі — при необхідності ви можете зробити його невидимим, що дозволить додатково убезпечити підключення; створіть пароль.

Активація бездротової точки доступу

Заміна програмного забезпечення

Поміняти прошивку на 1, 2 і 3 версії досить просто, доцільно керуватися такими вказівками:

 • Завантажте актуальну версію прошивки, розроблену для вашої моделі роутера, збережіть на комп’ютері.
 • Увійдіть в параметри маршрутизатора через браузер, виберіть розділ Система, меню Мікропрограма.
 • У вікні вкажіть шлях до файлу прошивки, натисніть «Оновити».

Оновлення ПО маршрутизатора

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector