ZYXEL KEENETIC GIGA: огляд, настройка і прошивка

Zyxel Keenetic Giga — це представник мережевого обладнання нового покоління, інтернет-центр, призначений для роботи в мережах Gigabit Ethernet, що відповідає всім сучасним вимогам до побудови мереж. Серед його особливостей — чотири гігабітних LAN-порту, дві антени з посиленням 5 дБі і 2 USB-порту, що дозволяють підключити принт-сервер, USB-накопичувач або навіть 3G / 4G-модем.

Маршрутизатор Zyxel Keenetic Giga

До роутера можна підключити безліч пристроїв різними способами

Keenetic Giga допоможе вам створити і налаштувати локальну (домашню, офісну) мережу з найрізноманітнішими пристроями:

 • ПК і телевізори по LAN, в тому числі пристрої з новими мережевими контролерами, що працюють на швидкості до 1 ГБ;
 • мобільні пристрої з Wi-Fi — високошвидкісна точка доступу із загальною пропускною спроможністю до 300 Мбіт / с, широкий радіус дії;
 • мережевий принтер, доступний як по USB, так і по Wi-Fi;
 • FTP-доступ до накопичувачів з зовнішньої мережі;
 • IPTV-ресивер для перегляду ТБ без втрати якості.

Як налаштувати комутатор

Для настройки Zyxel Keenetic Giga потрібно з’єднати його з вашим комп’ютером за допомогою LAN-кабель, підключеного до мережевої плати ПК і будь-якого з абонентських портів комутатора. У браузері повинен відкритися інтерфейс управління Кинетик Гіга, стартова сторінка якого — швидке налаштування. Якщо нічого подібного не відбувається, введіть вручну в адресному рядку my.keenetic.net або IP-адреса 192.168.1.1, після чого з’явиться стартова сторінка.

Зліва вгорі знаходиться кнопка «Швидка настройка NetFriend». NetFriend — це програма для настройки комутатора Keenetic Giga, що містить базу існуючих інтернет-провайдерів. Для настройки можна знайти і вибрати свого оператора в цій базі, і основні параметри виставлять автоматично.

Вибір інтернет провайдера

Крім цієї утиліти, є варіант швидкого налаштування інтернет-центру без вибору провайдера:

 1. Переконайтеся, що мережева карта комп’ютера налаштована на «отримувати IP-адресу автоматично».
 2. Вставте інтернет-кабель в роз’єм «0» на задній панелі пристрою.
 3. На стартовій сторінці веб-інтерфейсу натисніть кнопку «Швидка настройка».

Веб-інтерфейс утиліти NetFriend

 1. На сторінці прив’язки МАС-адреси виберіть відповідний варіант — відповідно до політики провайдера щодо прив’язки по МАС-адресою.

 • Виберіть тип отримання IP: отримується автоматично або виданий провайдером. У другому випадку вам необхідно внести до відповідних поля дані, зазначені в договорі.
 • Вибір типу отримання IP-адреси

  1. Якщо підключення запитує ім’я-пароль користувача, напишіть їх на наступній сторінці. Якщо їх немає, просто пропустіть цей пункт, поставивши позначку «У мене немає пароля для доступу в інтернет».

  Дані для авторизації у провайдера

  1. І останнє — вибір типу підключення. Знайдіть свій варіант і введіть дані, що відповідають вашому протоколу з’єднання.

  Різні типи підключення до інтернету

  Після закінчення настройки інтернет-центр отримає доступ до інтернету і, ймовірно, почне завантажувати оновлення. Оновивши програму, Keenetic Giga перезавантажиться і видасть сторінку зі звітом про підключення до інтернету, на якій буде виведена вся інформація про з’єднання. Натиснувши кнопку «Вийти в інтернет», ви перейдете на домашню сторінку браузера і зможете почати роботу в мережі.

  Збір відомостей про налаштування мережі

  А натиснувши на «Веб-конфігуратор», ви потрапите на веб-інтерфейс Гіга для більш тонкої настройки. Повністю русифіковане меню управління Keenetic Giga структуровано у вигляді дерева підрозділів, так що знайти потрібні функції буде нескладно. Встановлення точки доступу Wi-Fi, наприклад, виконується в розділі «Мережа Wi-Fi». Тут можна включити точку доступу, призначити SSID (ім’я мережі), вибрати стандарт і номер каналу мовлення, налаштувати безпеку і інші параметри, необхідні для бездротових підключень.

  Створення точки доступу Wi-Fi

  оновлення прошивки

  Інтернет-центр Keenetic Giga передбачає також можливість оновити або перевстановити програмне забезпечення в разі потреби. Прошивка виконується за таким алгоритмом:

  1. Завантажити на комп’ютер файл, який містить нову версію ПО (розширення * .bin).
  2. Підключити комутатор Гіга до комп’ютера (LAN-кабель між мережевою картою ПК і абонентським портом).
  3. Зайти на веб-інтерфейс.

  Стан поточних підключень

  1. У розділі «Система» вибрати пункт «Мікропрограма», прописати шлях до файлу з новою прошивкою і натиснути «Оновити».

  Оновлення прошивки роутера

  1. Дочекатися завершення процесу. Комутатор перезавантажиться — це ознака того, що прошивка успішно оновилася.

  Перезавантаження і застосування параметрів

  висновок

  Інтернет-центр Keenetic Giga від Zyxel — це універсальний комутатор для створення домашньої мережі практично з будь-якими потребами. Він може виступати і як простий маршрутизатор, роздаючи інтернет на невимогливі комп’ютери зі стомегабітнимі адаптерами, і як повноцінний сучасний комутатор з більш вимогливим обладнанням (гігабітними мережевими контролерами, USB-накопичувачами, принт-серверами, мобільними модемами і т. Д.).

  Ссылка на основную публикацию
  Adblock
  detector