Zyxel Keenetic Giga II: огляд, настройка і прошивка

Роутер Zyxel Keenetic Giga II — вдала модель відомої марки виробника мережевого устаткування. Це потужний пристрій з гарним набором параметрів і функцій, яке забезпечить швидке і якісне інтернет-з’єднання.

Огляд роутера Zyxel Keenetic Giga II

Користувачі вже звикли до широкого функціоналу маршрутизаторів

Давайте дізнаємося, чим примітна ця модель маршрутизатора, як самостійно налаштувати його, і при необхідності змінити прошивку на пристрої.

Огляд начинки і функціоналу роутера

Модель Zyxel Keenetic Giga II є середньою по параметрам між Keenetic II і Keenetic Ultra. Перша модель коштує трохи менше, але має більш слабкими характеристиками, тому вибір варто робити саме на користь Giga II. Інша ж модель сильніше, але і коштує дорожче, швидше за розрахована на вимогливих користувачів.

Начинка ж Zyxel Keenetic Giga 2 представлена ​​256 МБ оперативної пам’яті, 16 МБ пам’яті для установки прошивки, роутер має гігабітними портами і працює на швидкості до 300 Мбіт / сек. Такі показники оптимальні для більшості користувачів — зазвичай вони користуються інтернетом зі швидкістю до 100 Мбіт, тому з нею роутер відмінно впорається.

Модель оснащена 4 LAN-портами і одним портом WAN, роз’ємами USB для підключення різного устаткування, кнопкою харчування — зручно, щоб кожного разу не вимикати маршрутизатор з мережі, скидання налаштувань.

Налаштування роутера

Для входу в меню налаштувань потрібно ввести комбінацію 192.168.1.1. в адресному рядку браузера, далі, з’явиться вікно авторизації — за замовчуванням вводяться значення admin в обидві рядки або 1234 в рядку пароля.

Доступ до веб-інтерфейсу маршрутизатора

Потім ви зможете перейти до налаштування з’єднання, роботи Wi-Fi, IPTV та інших функцій.

Для настройки мережі слід вибрати розділ Інтернет внизу вікна, після чого параметри будуть відрізнятися в залежності від типу підключення.

Для настройки з’єднання через протокол DHCP з автоматичним IP-адресою керуйтеся такими інструкціями:

 • Виберіть в таблиці рядок Broadband connection (ISP);

Вибір підключення для зміни параметрів

 • Перед вами з’явиться форма для заповнення даних, де, перш за все, потрібно відзначити роз’єм, куди приєднаний інтернет-кабель;
 • Далі, відзначте рядки «Включити інтерфейс» і «Використовувати для виходу в інтернет»;
 • У налаштуванні параметрів IP зі списку слід вибрати варіант автоматичного отримання адреси;
 • Введіть число 1400 на рядку MTU, збережіть зміни.

Налаштування інтернету по протоколу PPPoE

 • З’єднання через протокол L2TP відбувається практично аналогічним чином. Все, що потрібно ввести, — це опис (назва підключення), ім’я та пароль користувача, адреса сервера, вибрати автоматичний алгоритм перевірки автентичності.

Підключення через протокол L2TP

Налаштування Wi-Fi-з’єднання

Роутер, перш за все, використовується для доступу до мережі за допомогою бездротового зв’язку, настройка якого відбувається так:

 • Виберіть в нижньому рядку розділ Wi-Fi в меню параметрів;
 • Увімкніть точку доступу, зазначивши відповідний рядок прапорцем, введіть ім’я мережі;
 • Рядок приховування SSID, тобто імені мережі створена для того, щоб додатково убезпечити її від злому. При її активації підключення буде невидимим при пошуку точок на інших пристроях. Щоб підключитися до інтернету, потрібно буде вручну ввести ім’я та пароль, тобто, якщо їх не знають, то і не будуть намагатися скористатися вашим інтернетом;
 • У рядку ключа WPA придумайте ключ для підключення до вашої мережі — постарайтеся створити більш-менш складну комбінацію, знову-таки щоб вашим інтернетом не користувалися сторонні особи;
 • Канал виберіть автоматичний — в такому випадку роутер сам визначить, який з наявних каналів найменш завантажений, і буде підключатися саме до нього.

Параметри Wi-Fi мережі

Ще варто змінити заводські логін і пароль для доступу в саме меню налаштувань після першої авторизації — робиться це в розділі Система.

Зміна пароля адміністратора

Якщо крім інтернету ви користуєтеся IPTV через роутер, то встановити його на цьому маршрутизаторі досить просто. Виберіть знизу розділ Домашня мережа та вкладку IGMP Proxy. Виберіть активацію цієї функції і збережіть зміни.

Оновлення ПЗ

Для поновлення або заміни прошивки на Зіксель Кинетик Гіга потрібно завантажити актуальну версію прошивки — зверніть увагу, щоб вона була призначена саме для цього маршрутизатора, після чого ми користуємося такими інструкціями:

 • Зайдіть в меню параметрів через браузер, виберіть розділ Система;
 • Серед вкладок відкрийте підменю Файли, де розміщена рядок для вказівки шляху до файлу прошивки;
 • Після вказівки місця розташування прошивки натисніть на «Замінити» і підтвердіть свої наміри, потім почнеться установка нового забезпечення.

Оновлення файлу прошивки

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector