Zyxel Keenetic 4G: огляд, настройка і прошивка

Інтернет-центр Zyxel Keenetic 4G являє собою компактний пристрій з підтримкою сучасних протоколів 3 / 4G. Роутер володіє середніми параметрами, невеликий за габаритами і привабливий співвідношенням ціни і якості.

Сучасний маршрутизатор Zyxel Keenetic 4G

Компактні розміри ніяк не вплинули на широкий функціонал пристрою

Давайте розглянемо, що криється всередині цього обладнання, чому воно дуже просте в установці і як поміняти прошивку на роутері.

Апаратна начинка роутера і огляд можливостей

Для початку звернемо увагу на зовнішній вигляд моделі — вона досить компактна і красива, виконана в світлих тонах. Виходячи з габаритів, виробник передбачив лише 2 LAN-порту замість звичних чотирьох, що легко компенсувати підключенням пристроїв через модуль Wi-Fi.

Антена зовнішня, що дозволяє досягти максимально можливої ​​площі покриття сигналом. Апарат вирізняється наявністю протоколу 4G, підтримує функцію IPTV. Максимальна швидкість з’єднання становить 150 Мбіт / с і цього більш ніж достатньо для домашнього користування або установки роутера в маленькому офісі.

Сам по собі роутер не володіє якимись космічними функціями, в ньому немає нічого зайвого, але передбачено все необхідне — хороша швидкість, потужний сигнал, компактні розміри і ефектний дизайн, головне, — приваблива ціна. До всього іншого, він дуже простий в налаштуванні, про яку піде мова далі.

Налаштування інтернет-підключення

Є кілька способів встановити Інтернет через Zyxel Keenetic 4G. Перший варіант передбачає використання програми від виробника — майстер настройки записана на спеціальному диску. Запустивши його, пристрій самостійно встановить з’єднання на роутері за допомогою заводських параметрів, але якщо ви бажаєте дізнатися, як налаштувати більш детально окремі параметри, то скористайтеся веб-інтерфейсом цього маршрутизатора.

Для входу в меню параметрів через браузер (будь-який з наявних на комп’ютері) введіть комбінацію 192.168.1.1 в його адресному рядку. В результаті ви побачите вікно авторизації, в якому слід вписати admin навпаки логіна і пароль 1234.

Авторизація в інтерфейсі налаштувань

Перед вами з’явиться основне меню, в якому можна виконати швидке налаштування — її цілком достатньо для первинної установки Інтернету. Вона здійснюється таким чином:

 • Натискаємо на кнопку «Швидка настройка», щоб роутер перевірив підключення мережевого кабелю.

Швидка настройка маршрутизатора

 • З’явиться вікно для введення MAC-адреси: впишіть його, якщо провайдер використовує прив’язку по цьому параметру, якщо немає, то відзначте відповідний пункт.

Вибір MAC-адреси девайса

 • Далі визначаємося з тим, як відбувається отримання IP-адреси. Виберіть автоматичний варіант, але якщо постачальник послуг може надати таку статичний IP, то потрібно зазначити однойменну рядок і ввести дані параметра. Крім адреси, знадобляться шлюз і маска підмережі — все це є в договорі.

Параметри отримання IP-адреси

 • Якщо ви користуєтеся Інтернетом типу PPTP, PPPoE, L2TP, то введіть дані користувача (логін і пароль) на підставі договору.

Логін і пароль провайдера інтернету

 • На завершення вибираємо тип протоколу підключення.

Надалі, якщо вам потрібно змінити налаштування, то користуйтеся меню Інтернет, де потрібно вибрати вкладку Підключення, тут ви побачите активне з’єднання, в якому можна змінити дані.

У формі, що з’явилася ви можете коригувати параметри:

 • Вибір IP-адреси і його вид — статичний або динамічний.
 • Ще ви можете вказати фільтрацію по MAC-адресу, якщо це необхідно для установки з’єднання.

Налаштування локальної мережі

Далі переходимо до вкладки «Авторизація» цього розділу, де містяться параметри:

 • Авторизація в мережі по протоколу 802.1x (відзначте, якщо цей спосіб доступу використовує ваш постачальник послуг).
 • Протокол зв’язку. У цьому вікні вводяться додаткові дані — адреса сервера, ім’я та пароль користувача, розмір MTU (рекомендоване значення становить 1400 байт).

Параметри підключення до інтернету

Налаштування 4G-з’єднання робиться так:

 • Виберіть розділ меню USB-додаток, вкладку 3G / 4G.
 • Активуйте використання USB-модема.

Режим роботи USB-модема

 • Вкажіть детальну інформацію: ваше місце розташування, назва провайдера.
 • Заповніть поля «APN сервіс», «PIN-код», «Dial Number» — їх значення вказує постачальник послуг.
 • Впишіть логін і пароль, назва моделі роутера — в нашому випадку Zyxel Keenetic 4G.

Налагодження підключення через зовнішній модем

Налаштування Wi-Fi

Для установки налаштувань бездротового підключення зайдіть в меню Інтернет, виберіть вкладку Wi-Fi і виконайте такі дії:

 • Активуйте роботу модуля.
 • Придумайте ім’я мережі і створіть пароль.
 • Канал виберіть Авто, збережіть зміни.

Створення бездротової точки доступу

Заміна або оновлення ПЗ

Перш ніж змінювати прошивку, завантажте її з Інтернету, вкрай бажано робити це на офіційному сайті виробника. Після завантаження увійдіть в інтерфейс налаштувань роутера і керуйтеся такими вказівками:

 • Відкрийте меню Система, рядок Конфігурація.
 • У таблиці виберіть файл firmware, у вікні управління файлом ви вказуєте шлях до новій прошивці.
 • Натисніть на «Замінити», дочекайтеся повного закінчення установки нової прошивки.

Оновлення файлу прошивки

Як бачите, Zyxel Keenetic 4G пропонує хороші параметри, привабливий дизайн при гідній якості і доступній ціні. Крім цього, роутер простий в налаштуванні — для швидкої установки є спрощена програма, в тому ж вікні параметрів можна детальніше змінити конфігурацію підключення або завантажити нову прошивку (робиться це легко і швидко).

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector