Заміна клавіатури на ноутбуці

З різних причин іноді нам доводиться міняти клавіатуру або окремі клавіші на ноутбуці. Неважливо через що — внаслідок поломки або для того, щоб почистити, — процес цей здається досить трудомістким і складним.

Ремонт клавіатури на лептопі

Досвідчені користувачі регулярно проводять чистку комп’ютерних елементів

Насправді поміняти клавішу або панель введення повністю не так складно, як здається. Давайте дізнаємося, як замінити клавіатуру на ноутбуці правильно і швидко, а, головне — так, щоб не нашкодити вашому пристрою.

Як зняти клавіатуру?

Перш ніж ви дізнаєтеся, як поміняти клавіатуру на ноутбуці, природно, потрібно вміти зняти попереднє засіб введення. Перед цим зверніть увагу на такі деталі:

 1. Якщо кріплення передбачає, що для зняття необхідно розбирати корпус, згадайте — чи немає у вас гарантії на ваш лептоп. Якщо вона ще не закінчилася, самостійно розкривши пристрій, ви втратите можливість користуватися безкоштовним обслуговуванням в сервісі.
 2. Наведені нижче дії виконуються просто, головне, будьте обережні — складові ноутбука досить крихкі, і при цьому коштують чимало.

Зовнішній вигляд нової панелі введення

Отже, перейдемо до самого процесу зняття клавіатури, який відрізняється в залежності від способу її кріплення і може відбуватися в такий спосіб:

 • Якщо у вашій моделі пристрою над клавіатурою і збоку є невеликі засувки, то відокремити її досить просто — акуратно зарухалися кожну з них тонким предметом (це можна зробити викруткою, наприклад), піднімайте кожну частину по черзі, поступово звільняючи її.

Засувки для кріплення пристрою

 • В інших випадках, коли засувок немає, видалити комплектуючу можна, тільки від’єднавши пластикову панель, яка знаходиться над нею. Робиться це за допомогою викрутки або іншого подібного предмета — обережно подденьте край панелі, підніміть її, то ж виконайте з іншою стороною.

Зняття захисної панелі

 • Якщо ви не спостерігаєте біля клавіатури панелі і вона не тримається на засувках, то, швидше за все, для її зняття слід вилучити верхню частину ноутбука. У деяких моделях засіб введення кріпиться на гвинтики, які закручуються на задній панелі пристрою. Щоб перевірити це, радимо звернутися до інструкції і переконатися в тому, що для зняття його доведеться розбирати корпус лептопа.

Розташування гвинтів на задній кришці

Після того, як ви підняли клавіатуру, її слід відкріпити від ноутбука. Як правило, вона кріпиться до нього за допомогою шлейфа, відчепити який можна, піднявши чорну рамку над ним.

Стандартне кріплення шлейфа

Установка або заміна клавіатури на ноутбуці

Припустимо, ви знімали засіб введення для того, щоб очистити його або замінити. Назад клавіатура кріпиться досить просто: якщо ви знімали її з засувок, то тепер поставте на місце і по черзі закріпіть на кожну з них. У разі, коли ви знімали пластикову панель або відкручували гвинтики, спочатку поставте засіб введення на місце, потім закріпіть її.

заміна кнопки

Якщо ви вирішили замінити клавішу з тієї чи іншої причини, або вона просто випала і її потрібно поставити на місце, — це не так важко, як здається. Як і у випадку з клавіатурою, слід тільки проявити терпіння і акуратність.

Отже, як замінити кнопку на клавіатурі ноутбука? Перш за все, треба зняти стару деталь, а робиться це в такий спосіб:

 • Злегка підніміть клавішу зверху, натискаючи на верхній затиск, втискуючи його немов всередину, до самого центру деталі.
 • Після того як кнопка звільниться зверху, підніміть і зробіть те ж саме з протилежного її частиною.
 • Потім опустіть клавішу цілком вниз, потроху виймаючи з двох дужок.

Демонтаж окремої клавіші

Коли ви вже витягли стару клавішу, можна поміняти деталь наступним чином:

 • Кнопка сама по собі складається з кріплень — двох засувок, пари пазів під гойдалку, і самої гойдалки, яка зміцнює її до клавіатури.

Комплект для ремонту кнопки

 • Відокремте саму пластикову основу від гойдалки (або затиску клавіші, як її ще можна назвати), якщо вони у вас разом.
 • Ставимо затиск на те місце, де ви поміняєте кнопку: на цьому просторі є два маленьких і один великий вушко — якщо ви бачите, що вони погнулися, акуратно поверніть їх у вихідне положення, але так, щоб не зламати. Тепер заведіть під велике вушко кріплення гойдалки, потім поставте її на маленькі кріплення.

Ремонт клавішного механізму

 • Ставимо назад пластикову основу кришечки — заводимо в її пази виступи на затиску.
 • Якщо ви впевнені, що виступи зайшли в пази, натисніть на верхню частину клавіші до клацання.
 • У разі, коли необхідно замінити велику клавішу, що має алюмінієву вставку — стабілізатор для рівномірного затиснення, — він заводиться в спеціальні вушка в першу чергу. Потім все відбувається аналогічно установці простий кнопки клавіатури.

Установка великих елементів

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector