Windows 10 — безкоштовна чи ні?

Windows 10

У січні цього року компанія Microsoft оголосила про те, що безкоштовне оновлення Windows 10 можуть бачити інші користувачі двох попередніх версій Windows. В кінці минулого тижня керівник програми Windows Insider Габріель Аул опублікував в блозі Microsoft роз’яснення, хто отримає безкоштовний апдейт, але та публікація викликала кілька питань. В її першій редакції було сказано, що учасники тестування Windows 10 безкоштовно отримають повну і активовану версію цієї операційної системи, однак трохи пізніше слова про збереження активації були видалені. Аул оновив свою статтю і чітко вказав, чи отримають Windows-інсайдери безкоштовний апдейт до повної Windows 10.

Аул пише, що учасники тестування Windows 10 отримають оновлення до фінальної версії операційної системи 29 липня. Платити за Windows 10 їм не доведеться доти, поки вони беруть участь в програмі Windows Insider. Встановити стабільну збірку, відмовитися від подальшого оновлення і користуватися Windows 10 не вийде, оскільки у кожної тестової збірки буде визначений тестовий період, після якого вона буде працювати в обмеженому режимі або перестане працювати взагалі.

Легальні користувачі Windows 7 і Windows 8 зможуть безкоштовно оновитися до Windows 10 до 29 липня 2016 року, тобто протягом року з дня релізу нової ОС. Оновлення буде здійснюватися через спеціальну програму, яка перевіряє справжність Windows. Установка з диска або ISO-файла буде неможлива. Щоб уникнути появи помилок жорсткий диск комп’ютера або планшета в процесі установки Windows 10 можна буде відформатувати.

Користувачам піратських копій Windows, а також власникам ліцензій на Windows XP або Windows Vista доведеться або залишатися з тими ОС, які у них встановлені зараз, або купувати ліцензію Windows 10, або записуватися в програму Windows Insider і брати участь в тестуванні пробних зборок Windows 10 до тих пір, поки Microsoft потребує таких послугах. В останньому випадку їм обов’язково доведеться прив’язувати Windows 10 до аккаунту Microsoft. Зберегти тестову збірку Windows 10, встановлену поверх неліцензійної Windows, буде неможливо, потрібно покупка нової ліцензії або відкат до попередньої версії ОС.

Якщо у вас є ліцензія на Windows 7 або Windows 8 і ви берете участь в програмі Windows Insider, ви зможете вибрати: продовжити тестування пробних зборок Windows 10 з новими функціями і безліччю багів або зупинитися на стабільній збірці ОС і отримувати лише ретельно протестовані патчі з усуненням помилок і додаванням нових можливостей.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector