WhatsApp і Інстаграм використовує камеру в фоновому режимі що це значить

Після поновлення до оболонки MIUI 11 користувачі телефонів Xiaomi можуть зіткнутися з досить дивним, регулярно виникають на екрані, повідомленням. В останньому зазначено, що різні додатки рівня «WhatsApp», «Інстаграм», «телеграм», «Вайбер» використовують вашу камеру на телефоні в фоновому режимі — що ж це може означати? Така шпіономанія лякає досить багатьох користувачів, тому регулярна поява даного повідомлення може мати стресовий ефект. Що необхідно зробити для виправлення ситуації? Розповімо в нашому матеріалі.

Що це означає безпечне оновлення Android Pie від Google

Відоме оновлення «Android Pie» (дев’ята версія ОС Андроїд) серед різних новацій включило в себе функцію, яка забороняє працюючим в тлі додатків використовувати для своїх завдань камеру телефону. Ця функція спеціально задіюється на програми, які використовують дозвіл для доступу до камери, рівня «WhatsApp», «Instagram», «Twitter», «Facebook», «Paytm» та інших.

Android Pie оновлення
Оновлення Android Pie включило в себе ряд новацій в сфері безпеки

Впровадження в ОС Андроїд зазначеної функції призначалося для забезпечення вашої безпеки і збереження таємниці особистого життя. Це означає, що тепер немає необхідності боятися шкідливих додатків, які залишаються активними в тлі при вимкненому екрані телефону. Це дозволяє уникнути зйомок фотографій або відео, що містять потенційно небажані для вас або ваших близьких сцени, без вашої безпосередньої дозволу.

Камера і мікрофон шпигують за вами
Тепер для фонових додатків підключатися до вашої камері і мікрофону буде складніше

Для кращого забезпечення конфіденційності, функціонал «Android Pie» характеризується наступними параметрами:

Особливості системи: Пояснення:
Обмежується доступ до мікрофона на телефоні.А також до всіх датчиків Sensor Manager для невикористовуваних додатків.
Доступ до камери для перерахованих вище додатків блокується.Якщо який-небудь додаток намагається отримати доступ, то система відразу видає помилку.

Користувач ж може побачити на екрані повідомлення про те, що «Програма використовує камеру в фоновому режимі» в таких додатках як WhatsApp, Інстаграм, телеграм, Вайбер тощо.

Додаток використовує камеру в фоновому режимі
Система повідомить вам, коли додаток вирішить звернутися до камери в фоновому режимі

Це стане в нагоді: що зробити, щоб екран телефону не вимикається.

Коли додатки на Xiaomi використовують камеру в фоновому режимі

Як це зазвичай буває, виробники різних пристроїв вибирають інструменти, люб’язно запропоновані Гугл. І або використовують їх, або модифікують за своїм смаком, зберігаючи при цьому базові можливості.

Одним з таких виробників є китайська компанія «Xiaomi». Завдяки власному інтерфейсу-оболонці «MIUI», Xioami може налаштовувати функції ОС Андроїд відповідно до своїх уявлень про те, як повинна працювати операційна система.

Офіс компанії Xiaomi
Китайська Xiaomi активно використовує напрацювання від Гугл

Але це означає, що Xiaomi занадто захопилася останніми оптимізаціями MIUI 11 по відношенню до додатків, що використовують камеру в смартфоні в тлі.

MIUI 11 Camera
Оптимізація MiUI 11 безпосередньо торкнулася камери

Особливо відзначилося останнє оновлення MIUI 11. Після його виходу посипалися масові скарги користувачів, які отримують постійно виникають повідомлення про те, що якесь додаток включає камеру на смартфоні в фоновому процесі. Згадуються такі додатки як Ватсап, Instagram, телеграм, Вайбер, Фейсбук, Twitter, Paytm і інші, так чи інакше намагаються використовувати телефон для своїх завдань.

Додаток використовує камеру
Системні повідомлення про те, що додатки використовують камеру в фоновому режимі

Практика показує, що все більше людей повідомляють про це проблеми на своїх пристроях Xiaomi, причому деякі на Android Pie, а деякі на Андроїд 10. Загальною умовою є те, що у всіх скаржаться встановлена ​​оболонка MIUI 11, яка і є фактором виникнення проблеми.

MIUI 11 Android 10
Особливо торкнулися новації Андроїд 10

Що ж це означає? По всій видимості, конкретним винуватцем є додаток системне додаток «Безпека». Якби все згадуються додатком програми використовували б вашу камеру, акумулятор телефону б розряджався набагато швидше. Насправді ж це помилкова тривога, яка повинна бути відключена.

прикладна програма
Винуватець поява проблеми — системне додаток «Secirity»

Яким чином виправити проблему з використанням в фоновому режимі в WhatsApp, Інстаграм, телеграм і Вайбер

Що виглядає ще більш дратівливим, так це те, що ви просто не можете відхилити дане повідомлення, як будь-яка інша. Часом найбільш ефективний спосіб позбутися від настирливих повідомлень — це видалити саме фоновий додаток, яка звертається до камери, і що викликає появу розглянутого нами мессадж.

видалити Viber
Часом буде виникати бажання видалити додаток, що звертається до камери

Якщо ж ви просто блокуєте його (забороняєте додатком доступ до камери), то при черговій перезавантаження вашого смартфона дане повідомлення з’явиться знову, і все почнеться спочатку. І ваші програми Viber, Інстаграм, Твіттер і WhatsApp знову будуть показувати це повідомлення.

Ватсап використовує камеру
Ватсап використовує камеру в фоновому режимі

Таким чином, внесене Xiaomi зміна є досить неприємним, і компанії доведеться серйозно задуматися над виправленням ситуації. Це може означати, що варто повернутися до старих і більш стабільним налаштувань. Але коли це буде — невідомо.

Xiaomi update
Можливо допоможе наступний системний апдейт

Поки ж відповідного апдейта немає, може допомогти наступний алгоритм дій:

 1. Перейдіть в налаштування вашого телефону;
 2. Виберіть там «Харчування і продуктивність»;
  Харчування і продуктивність
  Виберіть опцію «Харчування і продуктивність»
 3. Далі тапніте на «Контроль активності»;
  розділ
  Виберіть розділ «Контроль активності»
 4. Знайдіть потрібну програму, наприклад, WhatApp або Вайбер, і встановіть для нього настройку «Немає обмежень»;
  опція
  Активуйте опцію «Немає обмежень»
 5. Далі тапніте зверху справа на кнопку у вигляді трьох точок;
 6. Виберіть «Показати системні додатки»;
 7. Знайдіть додаток «Камера» і також встановіть настройку «Немає обмежень».

Після цього повідомлення перестануть вам докучати.

Читайте також: як завантажити і встановити Гугл Камеру на Xiaomi Redmi Note.

висновок

Вище ми розглянули, що означає це повідомлення про те, що WhatsApp, Інстаграм, телеграм, Вайбер чомусь використовують камеру мобільного телефону у фоновому режимі. А також що необхідно зробити для вирішення виниклої проблеми. Оскільки описане нами — це системна дисфункція MIUI 11, то вона може бути вирішена тільки самими розробниками — компанією Xiaomi. До тих пір ж рекомендуємо використовувати описаний нами алгоритм, що дозволяє позбутися від розглянутих нами повідомлень.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector