Вірус XLog на Андроїд — що це, як видалити

Багато користувачів Android пристроїв стали стикатися з невідомої раніше вірусної програмою, яка ідентифікується як «XLog». Найбільш часто про неї сигналізує Захист Google Play (вбудований в магазині антивірус). У статті ми розповімо, що це за вірус, як він впливає на смартфон / планшет і як його швидко видалити.

Що це за вірус?

XLog (XLogs) — новий вірус, який може відстежувати дії користувача на Андроїд. Основна мета трояна — збір даних (телефонна книга, журнал викликів і СМС, відстеження встановлюваних програм) і реєстрація серфінгу (пошукові запити, історія відвідувань сторінок).

Вся інформація обробляється і на телефон можуть проникати рекламні банери, автоматично завантажуватися софт з рекламою. З формулюванням «вірус XLog» можуть ідентифікуватися будь-які додатки, в яких захист (антивірус, Google Play Захист) був виявлений перехоплює скрипт.

Як проникає в Андроїд?

Тут практично нічого не змінюється. Це можуть бути сумнівні додатки з Google Play (навіть якщо вони пройшли сканування на серверах), або самостійно завантажені програми у вигляді APK файлів.

Основна-мета-Xlogs-перехоплення-даних-і-реклама
Основна мета вірусу Xlogs — перехоплення даних і реклама

Інший момент, якщо ОС вже заражена, то в системні дірки, створені вірусом, може безперешкодно проникати новий троян.

Як видалити XLog з Андроїда

Для повного видалення подібних зловредів, потрібно виконати по черзі кілька пунктів:

 1. У додатку Google Play, є в меню пункт «Play Захист», активуйте її. Вона просканує і покаже вам сумнівні програми, код яких схожий з вірусним. Якщо програма вам не знайома, то сміливо дійте за підказками і періть її. Якщо цей софт, як ви вважаєте, надійний, то краще зв’язатися з його розробниками і донести до них цю ситуацію.

  Активуйте-пункт-Play-Захист
  Активуйте пункт «Play Захист»

 2. Обов’язково використовуйте сторонній сканер. Таких в Маркеті ставок-гати. ESET, AVG, Dr.Web, Kaspersky і інші.
 3. Видаліть всі з папки Downloads (Завантаження).
 4. В налаштуваннях Android є пункт «Безпека», там знайдете «Адміністрування» (або ж «Адміністратори пристрою»). Перевірте список всіх процесів, які мають доступ Админа на смартфоні. Зніміть галочки з підозрілих.

  Додаток-SMS / MMS-НЕ-вимагає-прав-Админа
  Додаток SMS / MMS НЕ вимагає прав Адміністратора — це вірус

 5. Перевірте пункт з дозволами. Знову ж таки, для сумнівного ПО, зніміть основні дозволу (доступ до тел. Книзі, смс, мультимедіа, акаунтів).
 6. Змініть паролі на головних акаунтах (Google, соц. Мережі, банкінг).
 7. Крайня ситуація — скидання всіх налаштувань телефону ( «Скидання»).

висновок

Подібних вірусів на сьогоднішній день дуже багато. В епоху широкого поширення Інтернету, хакери все більше орієнтовані на стеження за діями людей в онлайн середовищі. Особливо це актуально для банкінгу. Якщо система сигналізує вам про підозрілу активність, типу XLog, то обов’язково перевіряйте ваш телефон.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector