Змінити додаток обміну повідомленнями — як це прибрати

Вірусні атаки на смартфони — часта проблема сучасного користувача. Іноді вони приносять лише дискомфорт, але деякі завдають матеріальної шкоди через тривалість прихованого дії. Даний матеріал розповість, за яких обставин з’являється пропозиція системи «Змінити додаток обміну повідомленнями» — як це прибрати, звідки з’явилося дивне додаток в Samsung?

Вірусна-активність-на-телефоні
Вірусна активність на телефоні

Що це таке?

Змінити додаток обміну повідомленнями — повідомлення про втрату чинності ОС смартфона, що пропонує перейти на сторонньої додаток для обміну SMS / MMS.

Дане вікно виникає при появі в системі нової програми, призначеної для подібних дій. Яскравим прикладом останнім часом стає так званий «SMS / MMS New», що поширився на Андроїд (зокрема пристрої бренду Samsung) і схожих варіаціях, по типу Flyme.

Визначимося відразу — це вірус, що з’явився у вашому телефоні через скачування сумнівного софта поза Google Play. Він поширився після установки шкідливої ​​програми. До речі, повідомлення з пропозицією може і не з’являється — утиліта іноді сама змінює додаток «за замовчуванням» для прийому / відправки текстової інформації.

В окремих випадках, смартфони блокують зовсім такі зловредів. Наприклад, Huawei Honor видає повідомлення: «Системне додаток обміну повідомленнями не є заданим за замовчуванням».

Чим загрожує подібний вірус?

Невинне на перший погляд зміна програми для відправки смс-повідомлень може принести власникові пристрою значні збитки. Справа в тому, що даний софт досить «умілий», а значить пробирається в корінь системи, повністю блокуючи можливість обмінюватися повідомленнями:

 1. Наприклад, SMS / MMS New підписується на сумнівні розсилки за вас — це збільшує шанс випадкових натискань, які автоматично підключають платні підписки на інтернет-ресурси.
 2. Крім того, додаток відсилає повідомлення на сумнозвісні «короткі номери» — підключає потрібні шахраям послуги від партнерів оператора, просто заробляє гроші на платних номерах.
 3. Може використовуватися як джерело спілкування хакерів (рідкість), щоб правоохоронні органи не могли відстежити реального джерела інформації, що передається.
 4. Перехоплює текст повідомлень, крадучи особисту інформацію, дані від банківських карт, створює телефонну базу для подальшого продажу.

Телефонний-троян-може-нашкодити-і-прошивці-пристрої
Телефонний троян може нашкодити і прошивці пристрої

У підсумку — користувач втрачає космічні суми за відправку повідомлень, платні підписки і інші непотрібні (не для шахраїв) маніпуляції з номером. Все це відбувається в фоновому режимі, не викликаючи підозри у власника.

Як прибрати «Змінити додаток обміну повідомленнями»

Якщо ви ненароком дозволили зміну додатка для відправки СМС або ж побачили в своєму телефоні вікно повідомлення «У додатку SMS / MMS сталася помилка» — негайно слідуємо інструкції нижче:

 1. Вимикаємо смартфон.
 2. Затискаємо кнопку харчування (включення) разом із середньою кнопкою ( «Меню»).
 3. Таким чином запускається «Безпечний режим» роботи, який допоможе вирішити проблему швидко і без спеціальних навичок.
 4. Проходимо в розділ «Налаштування», шукаємо графу «Безпека».
 5. Знаходимо пункт «Адміністрування» — там детально вивчаємо кожну присутню програму, знаходимо щось на зразок «NewSMS», «New SMS / MMS».
  Знімаємо галочку з даної утиліти.
 6. Обов’язково відкрийте налаштування вашого телефону (Samsung, Xiaomi, Huawei і ін.) І там включите повзунок, встановивши свою програму за замовчуванням.


Таким чином, користувач переводить вірусний софт з-під захисту системи. Далі — качаємо будь-який антивірус, рекомендуємо Dr.Web (можна скористатися версією Light, для разової чистки), AVG, Kaspersky, Eset NOD.

Проводимо глибоке сканування, видаляємо всі заражені файли. Також заходимо в графу «Додатки» в Настройках, шукаємо рядок «Повідомлення». У новому вікні протискуєте «Очистити дані» і «Очистити кеш».

ліквідація наслідків

Іноді вірус проникає дуже глибоко в систему — краще перестрахуватися і виконати ще кілька дій:

 • Знову заходимо в «Додатки», переходимо у вкладку «Все».
 • Прочісують список в пошуках процесу по типу «com.android.mms» — скидаємо в новому вікні при відкритті.
 • Дивний спосіб, але деякі рекомендують поміняти стандартні настройки для закінчення процедури «одужання» — наприклад, шрифт зі середнього на маленький / великий.

висновок

Важлива поправка — іноді збої у відправці СМС / ММС повідомлень можуть виникати при оновленні прошивки, тут варто лише чекати подальших апгрейт від виробника. Сподіваємося, цей матеріал допоміг вам розібратися з повідомленням про зміну додатка для обміну повідомленнями — приємного використання!

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector