Пошук руткітів в Касперськом — що це, як відключити

Установка антивірусного ПО — відмінний спосіб убезпечити комп’ютер від хакерських атак і збільшити швидкість роботи системи за рахунок видалення непотрібного сміття. Однак, деякі функції популярних програм викликають у користувачів питання, особливо якщо занадто затримують роботу сканування в цілому.

Даний матеріал розповість про таку опції, як «Пошук руткітів» в антивірусі Kaspersky. Ви зрозумієте що це за функція і як її відключити.

Що це за функція?

«Пошук руткітів» — одна з численних опцій в сканері антивірусної програми Kaspersky. Ця функція відрізняється підвищеною тривалістю перевірки, а також іноді споживає занадто багато ресурсів і можливостей ПК.

Вона включена в план роботи спочатку, що передбачається протоколом повної перевірки пристрою на наявність шкідливого ПЗ. Перед тим, як переходити до відключення подібної маніпуляції, варто ближче познайомитися з її дією.

Пошук-руткітів-в-Kaspersky
Пошук руткітів в Kaspersky

Що за вірус руткит?

Руткіт — це окремий тип хакерських утиліт, які спрямовані на приховування дії вірусів у файлах системи, окремих папках.

Подібне ПО з’явилося більше 20 років тому і до сих пір існує завдяки постійному оновленню. Rootkit може використовуватися для приховування інших вірусів або ж виступати в якості самостійного інструменту впровадження.

Основними «функціями» руткітів є:

  1. Організація несанкціонованого доступу до ПК з боку хакерів і зловмисників.
  2. Допомога в приховуванні діяльності програм від антивірусних систем, вбудованого сканера Windows.
  3. Повне відключення діяльності антивіруса за рахунок проникнення в файли програми-захисника.

Найчастіше використовується зловмисниками для фішингу (крадіжки особистих даних), запозичення потужності комп’ютера для Майнінг, організації DDOS-атак, приховування реального місця розташування при проведенні незаконних операцій в інтернеті.

Пошук-руткітів-в-Касперськом-що-це-як-відключити
Руткіт — найпоширеніший і небезпечний тип загроз

Незважаючи на постійну еволюцію і можливість прихованого впливу, більшість антивірусів вже вміють визначати діяльність вірусу — завдяки поглибленому пошуку і розумному аналізу поведінки тих чи інших файлів.

Однак, це вимагає збільшення часу сканування, а також використання додаткової потужності, що в купе сповільнювати роботу комп’ютера, іноді і зовсім відключає деякі програми.

Як відключити пошук руткітів в Kaspersky

З огляду на подібних обмежень деякі користувачі бажають відключити опцію пошуку руткітів в Касперськом — але чи варто це робити? Насправді, без цього аспекту перевірка файлів практично марна — допоможе знайти тільки відкриті зараження, які вже рідко використовуються продуманими хакерами.

У підсумку — користувач позбавляється лише від елементарних троянів і черв’яків, а пристрій продовжує піддаватися атакам в прихованому режимі. Тому, відключається функція на свій страх і ризик — пропонуємо просту інструкцію для цього:

  1. Відкриваємо клієнт Касперського, переходимо на головний екран.
  2. Внизу розташовується знайома кожному шестерня — протискуєте і потрапляємо в налаштування роботи програми.
  3. У правому меню знаходимо графу «Продуктивність».
  4. Останній пункт «Пошук програм, призначених для приховування слідів шкідливої ​​програми в системі» — те, що потрібно.
  5. Прибираємо галочку зліва, перезавантажуємо комп’ютер для повторного сканування та збереження даних.

Відключення-пошуку-і-перевірки-руткітів-в-Касперськом
Відключення пошуку і перевірки руткітів в Касперськом

висновок

Якщо вам потрібно тимчасово обмежити роботу програми — просто відключаємо функціонування, не обов’язково копатися в настройках. Це робиться пунктом нижче — «Призупинити роботу файлового антивіруса», де можна налаштувати потрібний проміжок часу для відключення захисту.

Важливо — після відключення пошуку руткітів ваш комп’ютер стане максимально вразливим, що стосується і скачуваних файлів з інтернету. Не забудьте знову виставити прапорець перед новою перевіркою.

Сподіваємося, цей матеріал роз’яснив вам функцію пошуку руткітів в програмі Kaspersky. Приємного використання і максимального захисту!

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector