На телефон прийшло СМС з вірусом — як видалити, якщо відкрив

Останнім часом значно почастішали випадки телефонного шахрайства. Причому, під абсолютно різними приводами. Найбільш частою проблемою у користувачів смартфонів є наступна: приходить смс з текстом і посиланням на скачування вірусів. Відповідно, без цього трактування.

Після скачування запропонованого apk-файлу, телефон починає блокуватися, настройки перестають відкриватися, а головне — знімаються гроші з рахунку. Як видалити вірус з SMS і налагодити працездатність гаджета, розповімо детальніше.

SMS-со-вбудованою-посиланням-на-вірусний-apk-файл
SMS з вбудованою посиланням на вірусний apk-файл

Суть поширення смс-вірусів

Проблема полягає в тому, що людині приходить повідомлення на смартфон або від незнайомого номера, або від людини, якого ви знаєте. У тексті смс пишеться: «Привіт, подивися фотографії ..» і посилання на спам-сайт. Або ж слово «Привіт» замінюється вашим ім’ям (так, як ви записані у людини в телефонній книзі).

Можуть просто написати: «Отримано ММС» і посилання. Загалом, абсолютно різний текст, найчастіше заманюють. Найчастіше, на дану вудку трапляються пенсіонери і жінки похилого віку, які не розбираються в техніці. Далі відбувається наступне:

 • Ви переходите по посиланню.
 • Щоб подивитися фотографії, необхідно завантажити файл (щоб це зробити, потрібно дозволити «Завантаження зі сторонніх ресурсів» в настройках андроїда).

  Завантаження-файлу-со-вшитим-вірусом-на-Андроїд
  Завантаження файлу зі вшитим вірусом на Андроїд

 • Після завантаження файлу, починаються різні неполадки з телефоном (перегрівання процесора, неможливо зайти в налаштування, неможливо дзвонити, використовувати додатки, з’їдаються гроші з сімки і тд).

До того ж, такі вірусу обходять навіть найвідоміші антивіруси і захисники. А відбувається це тому що ви самі дали добро на установку вірусного скрипта.

Які бувають віруси в SMS

За допомогою смс-посилань, зловмисники можуть ховати будь-які віруси, починаючи від самих нешкідливих і закінчуючи серйозним ПО, які можуть конкретно зашкодити вашій системі і вкрасти гроші навіть з ваших банківських карт за допомогою онлайн-банкінгу.

Найпопулярніші види вірусних скриптів:

 • трояни;
 • черви;
 • бекдори;
 • Банкер;

Найвідоміші з них:

 • «Godless» — починає діяти шкідливості не після скачування, а після першого запуску. Він опановує root-правами і ховає себе глибоко в надра системних папок, звідки його вкрай складно виколупувати.
 • «Трояни-хамелеони» — потрапляють в ваш телефон і відразу ховаються в папках / system. Звідти отримують права root і керують пристроєм, як хочуть.
 • «Faketoken» — знайомий багатьом вірус-гопник. Опановує вашими стандартними додатками, дзвінками, смс-ками, встановлює різні програми (не дає завантажити антивірус), може заблокувати дисплей і вимагати гроші (не перераховує ніякі суми зловмисникам!).
 • «Marcher» — банківський вредина. Створює 1 в 1 копії звичних вам сторінок (наприклад, банківської установи) і краде ваш пароль та ім’я користувача, а потім переводить рахунок з картки.
 • «Тріада» — дуже вміло краде дані банківських рахунків, паролі і облікові записи з різних фінансових додатків. Один з найбільш вмілих троянів.

Пам’ятайте: у більшості випадків саме Ви є рознощиком шкідливих додатків, так як дозволяєте їм встановити себе або робите це власноруч! Якщо перейти за адресою і встановити файл, ви нашкодите не тільки собі, а й усім, хто є у вас в «Контактах». СМС миттю розлетиться по всіх номерах. Зловредів краде дані телефонної книги.

Спочатку розберіться, серйозний чи шкода вам нанесли і що у вас працює, а що ні.

 • перевірте, додатки відкриваються і запускаються, як і раніше;
 • можете зайти в налаштування / дзвонити / писати SMS?
 • відключіть права адміністратора для всіх сторонніх програм. «Налаштування» — «Всі програми» — «Управління програмами» — клікаєте на потрібну і переходите до її параметрами. Там можна заборонити їй користуватися правами адміністратора.

Якщо після зараження з’явилися рекламні банери, рекомендую наш матеріал — як видалити рекламу на телефоні.

Переходимо до лікування:

 • Витягуємо SIM-карту;
 • Запускаємо девайс в безпечному режимі. Вимикаємо телефон, включаємо і затискаємо кнопку гучності вниз до повного запуску. Внизу на екрані буде табличка «Безпечний режим». Втім, для кожного пристрою вхід в такий режим може відрізнятися — гуглити.
 • Видаляємо програми, які встановилися разом з скачаними файлом ( «Додатки» — «Сторонні»). Вони можуть називатися як завгодно. Просто видаляйте незнайомі вам елементи і з незрозумілими, що викликають найменуваннями. Ставимо антивірус (AVG AntiVirus, Kaspersky, ESET, Bitdefender Mobile Security Antivirus, Dr.Web) і перевіряємо систему на шкідливе ПЗ.

Касперський-часто-показує-шлях-до-зараженому-файлу-на-Андроїд
Касперський часто показує шлях до зараженого файлу на Андроїд

Якщо не допомагає:

 • зносимо всі браузери, програми;
 • скидаємо до заводських налаштувань — «Налаштування» — «Відновлення і скидання» — «Стерти всі дані».
 • обов’язково міняємо паролі для всіх важливих акаунтів — Google, банк, соц.сети та інше.

В особливо важких випадках такі вірусу захоплюють root-права, тому звичайний скид всіх параметрів не дасть ніякого результату. Доведеться перепрошивати (зникне весь вміст телефону). Ви можете зробити це вдома (зайшовши на 4pda і прочитати докладно, що і як правильно зробити крок за кроком), або віднести в сервісний центр.

Те ж саме стосується і банківських карт. Якщо хакери викачали дані про ваших платежах і номери карт — може знадобитися їх перевипуск. З цього питання консультуйтеся зі службою підтримки вашого банку.

висновок

Ми розібралися, що робити, якщо був викачаний і встановлений вірус з SMS. Тепер ви знаєте як почистити телефон, видалити віруси і убезпечити себе надалі. Сподіваємося, наші поради вам допомогли. Пам’ятайте: ніколи не переходьте по незнайомих посиланнях! Якщо у вас виникли складності з видаленням — сміливо пишіть в коментарі, ми постараємося вам допомогти.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector