Відсутня необхідний дозвіл в телефонну книгу — що робити

Виробники сучасних смартфонів намагаються вивести захист в пристроях на найвищий рівень, що іноді призводить до дивних і лякає збоїв. Варто відзначити — найчастіше в них немає нічого фантастичного, але недосвідчений користувач моментально впадає в ступор при вигляді помилки на кшталт «Відсутня необхідний дозвіл в телефонну книгу». Як з цим впоратися? Розповімо в цій статті.

Додаток-Контакти-в-телефонах-Андроїд-найбільш-важливе
У меню Контакти в телефонах Андроїд найбільш важливе

Список можливих жертв

Помилка з’являється на екрані при спробі зайти в список контактів або записувати кожен в базу. Найчастіше на баг скаржаться власники пристроїв з Android версією вище 6.0, він може висвітитися і у старіших смартфонів.

Найчастішими заручниками проблеми стають:

  • Пристрої компанії Sony Xperia;
  • Величезна група з лінії Fly (часто з 406 по 505);
  • Смартфони DEXP, DIGMA, HONOR і з схожим движком.

Якщо вашої моделі немає в списку — без паніки. Наш спосіб рішення підійде більшості пристроїв на ОС Андроїд, настройки всюди однотипні.

причини проблеми

Поява збою «Відсутня необхідний дозвіл» часто переслідує власників нових телефонів, які ще не налаштовані, сильно затьмарюючи враження про покупку. Крім того, каталізатором може стати і зміна прошивки, адже в разі програмного збою настройки відкочуються до заводських, що приносить проблеми не тільки в блокуванні «Контактів».

Виправляємо збій відсутній необхідний дозвіл

Користувачі смартфонів зі списку і їх аналогів можуть самостійно задавати більшість параметрів в налаштуваннях, що і є основним способом усунення помилки. Дані «привілеї» дозволяють налаштовувати не тільки контакти і дзвінки, але і смс-повідомлення, опції в додатках, настройки зовнішніх носіїв тощо.

Нас поки цікавлять тільки «Контакти» — слідуємо короткої інструкції:

  • Зайдіть в «Налаштування» свого телефону (значок шестерінки на головному екрані або ж в загальному меню).
  • Перейдіть в колонку «Пристрої», після чого виберіть пункт «Додатки». У деяких моделях перша графа відсутня — шукаємо відразу другу відповідно.
  • З великого списку вибираємо і заходимо в необхідні нам «Контакти».
  • Далі потрапляємо в новий інформаційний розділ, серед безлічі води знаходимо пункт «Дозволи».

Налаштування-дозволів-через-додаток-Контакти
Налаштування дозволів через додаток Контакти

Після виконання останнього вказівки перед вами повинно з’явиться велика меню з різними функціями, що володіють можливістю включення / відключення. Не варто вчитуватися і розбиратися, не переживайте — просто підключіть всі графи, перевівши повзунок вправо (активувавши тим самим той чи інший дозвіл).

Також варто відзначити, що будувати з себе експерта не рекомендується — це відноситься до тих, хто вирішить відфільтрувати дані з будь-якою метою. Відкат того чи іншого дозволу може призвести до помилок і лагам в роботі пристрою.

Крім цього, редагувати доступи всіх додатків, включаючи Контакти, можна через окремий пункт «Дозволи» в настройках. Це теж зручно і дозволяє відстежити всі активні доступи для програм.

Редагування-всіх-дозволів-для-додатки-Контакти
Редагування всіх дозволів для додатка Контакти
Навіщо в принципі потрібні дозволи?

Дозволи — це, грубо кажучи, правила для встановлюваного програми. Їх також можна порівняти з «пропусками» в ту чи іншу частину пристрою.

Якщо ви хоч раз встановлювали стороннє додаток, то кілька разів погоджувалися з міфічним списком, навіть не замислюючись про наслідки. Це і були дозволу для іграшки або робочого софта, головна функція — усунення вірусного втручання і грамотна оптимізація роботи пристрою.

Запит-дозволу-для-додатки-Hearthstone
Приклад: запит дозволу для додатка Hearthstone

Коли ви завантажуєте утиліту обробки і збільшення якості фотографій, вона відразу ж просить вас дозвіл на доступ до камери. Його видача значно прискорить час відгуку системи, і ви зможете робити чудові знімки всього одним кліком.

  • Важливо — звертайте увагу на видавані сторонньому додатку дозволу. Збентежив незвичайний пункт? Зв’яжіться з фахівцями або «пробийте» значення графи в Google.
  • Зменшить хвилювання і безкоштовний / платний антивірус — попередить в разі явної небезпеки для даних або конфіденційності.
  • По-хорошому, кращим варіантом буде зовсім не викачувати сторонній софт. Використовуючи популярні майданчики за типом Play Market можна не хвилюватися.

Сподіваємося, що наш матеріал допоміг вам позбавитися від бага «Відсутня необхідний дозвіл» в контактах телефону — всі проблеми можна вирішити!

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector