Телефон швидко заряджається і швидко розряджається — що робити?

Наш телефон знаходиться поруч з нами практично завжди. Іноді він мало не єдине вікно для зв’язку зі світом, і дуже погано, коли він починає давати збої і виходить з ладу. Однією з найбільш поширеною проблем є швидкий вихід з ладу акумулятора. Що ж відбувається, і чому телефон так швидко заряджається і після цього дуже швидко розряджається? Давайте розбиратися.

Суть проблеми з акумулятором телефону

Перш ніж перейти до викладу причин і способів вирішення проблеми, коли смартфон швидко заряджається і швидко розряджається — рекомендуємо завантажити телефон в безпечному режимі (як це зробити в конкретиці моделі вашого телефону пошукайте в мережі).

Безпечний режим
Завантажте телефон в безпечному режимі

Якщо в безпечному режимі телефон заряджається і розряджається нормально, тоді ваша проблема має не апаратну, а програмну природу, пов’язану з некоректно працюють софтом. Якщо ж проблема залишилася, тоді, швидше за все, ми маємо справу з фізичними проблемами, і шукати причини дисфункції потрібно саме в апаратних факторах.

Батарея вичерпала свій цикл і швидко заряджається і розряджається

Як відомо, тривалість життя батареї телефону обмежена кількома тисячами (а то і тисячею) циклів заряду-розряду. Якщо користувач активно використовує гаджет, регулярно заряджає і розряджає його, то батарея через кілька років вичерпує свій ресурс, і працює все гірше. Прискорюється знос акумулятора при попаданні пристрою в надмірний холод чи спеку, що не йде на користь мобільного гаджету.

Надмірно висока температура телефон
Надмірно висока температура може призводити до швидкого розряду телефону батареї

Результати поступового виходу батареї з ладу можна побачити на її зовнішньому вигляді. Здуття її окремих місць, поява тріщин та інші деформації сигналізують про вихід з ладу і необхідності її заміни.

огляньте батарею
Огляньте батарею на предмет деформацій

Якщо ви користуєтеся своїм телефоном більше 3 Років, і він стрімко заряджається і розряджається, тоді рекомендуємо змінити акумулятор на новий від цього ж виробника.

Придбайте нову батарею
Придбайте нову батарею від виробника телефону

Це цікаво: чому швидко розряджається батарея на гаджет.

Акумулятор телефону декаліброван

У деяких випадках хаотичні цикли зарядки-розрядки смартфона, а також тривала робота може привести до декалібровке батареї. Це можна бачити при самоотключения гаджета за умови наявності заряду батареї вище 1%.

В цьому випадку рекомендується провести калібрування батареї, повністю зарядити і розрядити її. Якщо телефон відключається при показнику зарядки вище 1%, тоді знову включите девайс (не підключаючи до зарядки), і добийтеся його повного розряду.

проведіть калібрування
Проведіть калібрування батареї телефону

Якщо калібрування не допоможе, повністю замініть батарею.

замініть батарею
Повністю замініть батарею

Дефектне зарядний пристрій смартфона

У деяких випадках причиною швидкої зарядки і розрядки стає «не рідне» для телефону зарядний пристрій. Не секрет, що зарядні пристрої відрізняються своїми технічними характеристиками, і використання «не рідний» зарядки для може вивести акумулятор з ладу. В цьому випадку вона буде швидко заряджатися (від більш потужного пристрою), але знос через надмірне напруження буде приводити до швидкого розряду.

Зарядка може викликати розглянуту нами проблему
Чи не рідна зарядка може викликати розглянуту нами проблему

У цьому випадку рекомендуємо використовувати виключно рідне зарядний пристрій для вашого гаджета з рекомендованими характеристиками. Особливо це стосується брендових девайсів, вельми вимогливих до подається на них напрузі.

Погана якість акумулятора, який стрімко розряджається

Досить часто після виходу з ладу «рідний» батареї телефону користувач купує задешево батарею-заміну, зроблену невідомим китайським виробником. Така батарея характеризується низькою якістю і місткістю менше заявленої. Відповідно вона буде швидше заряджатися і швидше розряджатися, а якість її роботи буде нижче рівня критики.

батарея
Чи не рідна для телефону батарея може стати причиною дисфункції

Рекомендуємо купувати тільки акумулятори офіційного виробника пристрою з необхідними характеристиками. Не прагніть заощадити пару рублів і купити батереї «нонейм» виробництва — це можемо вкрай згубно позначитися на подальшій роботі вашого гаджета.

Батарея від офіційного виробника
Використовуйте батарею лише від офіційного виробника

Кастомними оболонка девайса

У деяких випадках користувачі використовують на своїх телефонах зламану системну оболонку, де серйозно модифіковано ядро ​​(kernel) і основні елементи. Через некоректної модифікації така оболонка погано працює з акумулятором пристрою, внаслідок чого батарея стрімко заряджається і так само швидко сідає. Також причиною проблеми може стати некоректне рут пристрої, серйозно порушив стабільність роботи системи.

кастомними ОС
Кастомними ОС може стати причиною проблеми

У цьому випадку рекомендуємо перепрошити пристрій, використавши «рідну» системну оболонку девайса. Якщо ви не знаєте, як перепрошити ваш телефон, тоді зверніться до компетентних фахівців в найближчий сервісний центр.

перепрошити телефон
Перепрошити ваш телефон

Активне використання мобільного телефону

У багатьох випадках самої безпосередньою причиною швидкого заряду / розряду батареї стає використання енергоємних додатків (зокрема, аркадних 3д-ігор). Такі ігри садять акумулятор телефону буквально на «ура», і не слід дивуватися, що після кількох годин гейминга ваша батарея виявиться повністю розрядженою.

3Д гри
Ресурсомісткі 3Д-ігри сприяють швидкому розряду вашого телефону

Також за швидку розрядку батареї можуть бути відповідальні ряд мобільних додатків від компанії Гугл рівня «Google Service» або «Play Services». У деяких випадках збої в їхній роботі приводять до швидкої розрядки акумулятора, який вичерпує свій запас буквально за пару годин.

сервіси Гугл
Сервіси Гугл можуть сприяти швидкому розряду батареї

Для вирішення даних проблем рекомендуємо перезавантажити ваш пристрій і відмовитися від використання енергоємних мобільних додатків. Таким чином ви зможете істотно продовжити час роботи вашого девайса.

Скидання до заводських налаштувань, якщо гаджет швидко заряджається

У разі глибоких програмних проблем, що призводять до того, що мобільний гаджет швидко заряджається і сідає рекомендуємо скинути його до заводських налаштувань. Зазвичай така функція є в програмних налаштуваннях вашого пристрою (в розділі «Створення резервної копії» і аналогічних), де присутня опція «Скидання даних»

Скидання даних до заводських
Скиньте даних до заводських

Врахуйте, що після виконання даних дій ви втратите ваші файли в пам’яті телефону. Тому перед виконанням операції рекомендуємо зробити бекап потрібних файлів на сторонньому пристрої (наприклад, на ПК).

Це стане в нагоді: що робити, якщо айфон Неможливо зарядити телефон, але показує, що заряджається.

висновок

У нашій статті ми детально розібрали, чому телефон дуже швидко заряджається і потім так само швидко розряджається. А також як це можна виправити. Оскільки в більшості випадків швидка розрядка пристрої сигналізує про вихід з ладу батареї пристрою, рекомендуємо провести її повну заміну, встановивши нову батарею від виробника гаджета. Зазвичай після установки нової батареї проблема буває ефективно вирішена.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector