Сильне нагрівання ноутбука: причини, способи усунення проблеми —


Будь-яка електротехніка в процесі роботи гріється. Пояснюється це загальними законами фізики. При проходженні електрики по дротах (або всіляких транзисторів) виділяється тепло. Відповідно, чим більше і потужніше технічний пристрій, тим сильніше воно гріється. У ноутбуці найбільше тепла виходить з процесора і відеокарти. Прилад починає нагріватися. Найчастіше відбувається це через деякий час після включення комп’ютера. Але трапляється і так, що ноутбук починає грітися відразу після включення. Чому так відбувається і що робити? Розберемося у всьому.

Причини нагрівання і способи вирішення

Ноутбук, по суті, — це такий же комп’ютер, тільки набагато менших розмірів. Його комплектуючі — «мініатюрну подібність» повноцінного ПК. Вони щільно розташовані і відрізняються отворами для вентиляції набагато менших розмірів. Через це ті частіше забиваються пилом. Адже вбудований вентилятор втягує повітря з дрібними пиловими частинками в корпус. Тому все ноутбуки апріорі будуть грітися сильніше ПК. Від цього нікуди не дітися, такі технічні особливості приладу. Таким чином, нагрів ноутбука — природне явище. У разі якщо при цьому температура не перевищує норми. Але як бути, якщо сильно гріється ноутбук? За посиланням https://remzona.ua/product/noutbuk-silno-greetsya можна ознайомитися з цікавою інформацією.

Перш за все перевірте температуру всередині корпусу приладу за допомогою спеціальних пристроїв — HWMonitor, Speedfan. Однак самостійно досить прикласти руку до ноутбука і відчути, наскільки він сильно нагрівається. Зазвичай перегрів розпізнається відразу. Причин буває кілька. Розглянемо найчастіші:

  • засміченість вентиляційна решітка. Це найчастіша причина перегріву приладу. Чому вона засмічується, ми розповіли вище. У запущених випадках вентиляційна решітка може мати шар пилу до 10 мм. Ознаками служать швидкий перегрів пристрою, мимовільне вимикання, гучність роботи кулера. Така «симптоматика» найчастіше проявляється в літній жаркий час;
  • висихання термопасти і поломка термічної прокладки. Ця причина зустрічається набагато рідше першої. Ознаки: гарячий корпус ноутбука, часті вимкнення. Виправити поломку можна заміною термопрокладки;
  • запуск потужних програмних забезпечень, додатків, ігор. Ноутбук починає перегріватися, не функціонувати належним чином, зависати. В якості вирішення потрібно обмежити максимальну продуктивність процесора до 60%, постійно застосовувати охолоджуючу підставку і регулярно чистити вентиляційну решітку.

Для допомоги були придумані спеціальні програми, які визначають температуру процесора. Не варто також встановлювати багато потужних програм, які будуть гальмувати роботу ПК. Користуйтеся спеціальною підставкою під ноутбук з вентилятором, навіть якщо ви працюєте в офісному режимі. Коли жодна рекомендація не допомогла, краще звернутися в ремонтну майстерню.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector