Штрих коди країн виробників таблиця

Багато покупців вважають за краще оглядати товар перед покупкою в магазинах. Ми дивимося дату виготовлення і дату, до якої продукт потрібно вжити, якщо мова йде про товари харчування. На етикетці ми також можемо побачити штриховий код. Далеко не всі знають, що він говорить нам. Так як складається з незрозумілих чорно-білих штрихованих смуг. А також цифр під ним. У цій статті ви навчитеся визначати штрих-коди різних країн виробників, а також знайдете їх таблицю.

Для чого потрібен штрих-код?

Смугастий код був розроблений ще в п’ятдесяті роки в США. Перший варіант штрих коду був реалізований на березі моря прямо на піску. Норман Джозеф Вудланд говорив про це: «Я всього лише використовував азбуку Морзе і зробив точки і тире довше». Ідея була придумана, а підслухана. Коли один з президентів мережі магазинів просив одного декана університету розробити систему автоматичного зчитування даних.

Штрихкод з перших днів був призначений для більш зручної сортування товарів і їх обліку. Сьогодні таке маркування можна побачити на всіх продуктах в будь-якому супермаркеті. Такий графічний шифр зчитується спеціальними технічними засобами. «Класичний» варіант має вигляд поздовжніх чорних смуг на білому тлі. А також кілька цифр під ним. Згодом була придумана кодування інших геометричних фігур і видів.

Таблиця зі способами кодування інформації

У наші дні найбільш відомими є три види штрих-кодів: лінійні, двомірні і радіопозначки.

лінійний штрих

Лінійний штрих код на етикетці

Розглянемо кожен з них більш детально:

лінійніЦе класичні вертикальні чорні смуги на білому тлі. Спеціальні електронні засоби зчитують лінійний код тільки в одному напрямку — по горизонталі. Тобто приблизно так, як ми читаємо текст. Існує також символіка лінійного способу: Code56, Codebar, EAN і інші. Наприклад, останній — EAN розшифровується як європейський номер товару.
двомірніБули спеціально розроблені, щоб закодувати в одному елементі багато інформації. Його особливістю є здатність читати в двох напрямках — по горизонталі і вертикалі. Двомірні також діляться на два типи: матричні і багаторівневі. Останні були придумані раніше і представляють собою звичайний лінійний штрихкод з накладеними шарами таких же кодів. Матричні двомірні зображення більше затребувані, тому що дозволяють більш щільно розміщувати інформацію. Особливо по вертикалі. QR-коди також відносяться до матричних двомірним штрих кодами. Вони здатні закодувати текст або велику групу символів. Для зчитування більшості штрихових кодів сьогодні існують мобільні додатки. А також сервіси, які дають можливо створювати власну графічну інформацію.
Радіомітки (RFID)Можливо, вони вже і не відносяться до цього виду кодування. Але були розроблені в даній системі ідентифікації.

Двомірний багаторівневий штрихкод

Двомірний багаторівневий штрихкод на етикетці

Штрих-коди різних країн

До сих пір магазини всього світу використовують лінійний штрих код EAN-13. Згодом він став європейським стандартом для виробників всіх країн.

Зустрічається 3 види EAN:

 • EAN-8 (кодує всього 8 цифр);
 • EAN-13 (його ще називають «повним», кодує, відповідно 12 цифр і 1 додаткову або контрольну);
 • EAN-128 (може містити в собі будь-яку кількість цифр або букв).

Графічно штриховий код призначений для систем розпізнавання, тобто електронних пристроїв. Але кожен такий код супроводжується цифрами, які цілком може розпізнати будь-яка людина. EAN-13 має тринадцять цифр.

За умовами стандарту вони діляться на блоки:

 • Перший три цифри позначають код країни;

  Код країни

  Перші 3 цифри позначають код країни на штрих-коді

 • Наступні чотири цифри позначають код виробника товару або продукту;

  код виробника

  Код виробника на штрих-коді

 • За ним слідує код товару, який складається з 5 цифр;

  Код продукту

  Код продукту на штрих-коді

 • Одна цифра в штрихове коді в кінці є резервною або контрольної;

  контрольна цифра

  Контрольна цифра на штрих-коді

 • Останній символ є товарним знаком.

  знак товару

  Знак товару на штрих-коді

Необхідно також уточнити, що штрихкод країн не обов’язково вказує на країну виробника. Це трапляється в ситуаціях, коли компанія-виробник входить в холдинг або організацію виробників. Яка в свою чергу знаходиться в іншій країні. Тобто фактично країна може знаходиться в Таїланді, а код виробника під вказуватиме на Швецію.

Зустрічаються випадки, коли на упаковці зазначений виробник — Китай. Але перші три цифри на штрихове коді не відповідають коду цієї країни.

Цьому є кілька причин:

 • Виробник має намір хоче приховати країну;
 • Продукція була виготовлена ​​на дочірніх компаніях, які можуть розміщуватися в різних країнах;
 • На чолі компанії виробника коштує кілька акціонерів, які проявляють свою діяльність в різних країнах.

Будь-яку додаткову інформацію можна отримати тільки з бази даних підприємства. У тому числі з касового апарату, якщо вести код продукції з графічного зображення на ньому.

Яким чином отримати ідентифікатор виробника

Якщо ви є власником підприємства, то код виробника або свій штрих код можна отримати, сплативши внесок за членство в російський філія системи номерів товару (EAN). Після цього щорічно необхідно буде оплачувати близько 8 тисяч рублів в даний філія для його підтримки. Ця процедура не є необхідною. Проте більшість виробників вважають за краще дану систему. Так як реалізатори неохоче приймають товар без зашифрованою картинки.

Існує чимало організацій, які виготовляють паперові копії штрихкодів. За домовлену суму власник компанії може отримати ідентифікатор будь-якого виду. А також в будь-якій кількості, що значно економить витрати на обладнання для самостійного виготовлення штрихових кодів.

Чи можна зробити власний штрих код?

У мережі є онлайн-сервіси, які дозволяють генерувати штрих-коди різних видів. Ви можете самостійно знайти подібні сайти або скористатися ресурсом за адресою https://barcode.tec-it.com/ru.

Online Barcode Generator

Сайт для створення штрих-кодів різного виду

Він дозволяє кодувати дані в картинку: Code-128, Code-11, Code39, MSI, Фармакод, EAN і інші. А також завантажувати результат в графічному файлі. Після чого ви можете роздрукувати його.

Порядок дій:

 1. Потрапляючи на сайт зліва в меню виберіть необхідний стандарт штрихкоду;

  стандарт штрихкоду

  Виберіть штрихкод з меню сайту

 2. В поле праворуч введіть інформацію, яку необхідно розмістити в штрихове коді;

  Введіть дані

  Введіть дані для створення штрих-коду

 3. У правому блоці відображається результат створеного вами коду. Щоб завантажити його, натисніть нижче відповідну кнопку.

  готовий штрихкод

  Скачайте готовий штрихкод, натиснувши кнопку «Завантажити»

Результат буде завантажений в файлі GIF. Він відмінно підходить для подібного роду зображень, так як дозволяє масштабувати його без особливої ​​втрати якості.

Корисно знати: 44200 код якої країни?

Генератор QR кодів для виробника

QR коди стали дуже популярними. Їх легко можна зчитувати камерою будь-якого смартфона. Для цього на ньому має бути встановлено додаток, яке розпізнають цей вид кодів. За допомогою них роблять візитки. Можна досить просто залишити знайомому або знайомій свій номер телефону. QR код місткий і дозволяє закодувати більше чотирьох тисяч символів.

Ви можете закодувати свій номер телефону в цьому виді коду на сервісі http://qrcoder.ru/.

Порядок дій:

 1. У порожньому полі введіть інформацію, яку буде містити QR код і нижче натисніть кнопку «Створити».
 2. Нижче в блоці з’явиться відповідний код. А під ним постiйне посилання, де він буде зберігатися.

Даний вид штрих-коду також використовується виробниками товарів різних країн. Його можна знайти в таблиці міжнародних стандартів по даному виду кодування.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector