Що таке Reboot to Bootloader на пристроях Android

Смартфон або планшет на Android — це, по суті, той же комп’ютер, який і працює по схожим принципам. При включенні у нього також спочатку стартує спеціальна програма, подібна комп’ютерного BIOS-у і відбувається опитування наявних пристроїв. Лише після цього запускається власне операційна система, всю красу якої ми бачимо на екрані. На комп’ютері ми можемо при старті комп’ютера натиснути клавішу Delete або F2 і потрапити в налаштування BIOS, а вже там при бажанні можна багато чого зробити. Але чи можливо це на смартфоні? Так, на більшості пристроїв можна зайти в ці настройки до старту операційної системи, і зробити це дуже просто.

Що таке Reboot to Bootloader на пристроях Android

Використання функції Reboot to Bootloader на пристроях Android.

Що таке Reboot to Bootloader на пристрої з Android

У перекладі з англійської «bootloader» означає «завантажувач». Ця найважливіша частина програмного забезпечення будь-якого смартфона або планшета запускає ядро ​​операційної системи та інші важливі програми. Цей завантажувач спрацьовує відразу після того, як ви включаєте свій телефон, і він пройшов етап тестування. Робота його не видно, але дуже важлива. Слово «reboot» означає «перезавантаження». Що таке «reboot to bootloader» для Android в такому випадку? Це означає проміжний етап між стартом пристрою і запуском завантажувача. Саме в цій точці ви перебуваєте, коли заходите в BIOS комп’ютера — він вже пройшов етап тестування і цілком працює, але операційна система ще не запускалася. У смартфоні або планшеті на базі Android теж є можливість увійти в меню Reboot to Bootloader — ця функція так і називається. Для цього потрібно вимкнути пристрій, а потім включити його, утримуючи одночасно кнопки включення і зменшення гучності. На пристроях Samsung замість гучності можна утримувати кнопку Home. На деяких апаратах ця функція заблокована і увійти в меню не вийде. Використовуючи можливості цієї функції, ви дієте на свій страх і ризик. Так можна безповоротно зіпсувати свій пристрій!

Чим може бути корисна функція Reboot to Bootloader

Після запуску цієї функції ви побачите меню, яке на різних пристроях може відрізнятися. Всі написи в ньому англійською мовою. Управління здійснюється кнопками регулювання гучності — для переміщення по пунктах вгору і вниз, кнопкою Home для вибору пункту і бічними кнопками, якщо біля них є варіанти вибору. В меню зазвичай є пункти, де можна подивитися детальну інформацію щодо наявних пристроїв, провести тестування роботу або роботу всієї системи. Також тут можна розблокувати завантажувач, виправити програмні помилки, і навіть завантажити іншу прошивку. Зазвичай, щоб отримати Root-права, встановлюють якусь сторонню програму, але вона не гарантує результату. Отримати ці права можна, просто розблокувавши завантажувач. Також з’являється можливість налагодити додатки і деінсталювати навіть не видаляються звичайними засобами — під ними можуть ховатися деякі віруси. Можна очистити кеш — скупчення безлічі «сміттєвих» файлів, які постійно накопичуються при роботі системи. Іноді це допомагає, коли пристрій працює зі збоями і часто «глючить». Нарешті, в цьому меню є можливість відкотити пристрій до заводських налаштувань і повернути йому колишню стабільність і працездатність.

Меню Reboot to Bootloader

Ризики використання Reboot to Bootloader

У цей меню можна заходити без спеціальних знань — є ризик перетворити пристрій в «цеглина». До того ж, вся інформація там англійською мовою, тому обов’язково треба орієнтуватися в тому, що написано.

  • Неправильні дії можуть привести до появи різних помилок в операційній системі. Видалення важливих компонентів може призвести до того, що вона зовсім не зможе завантажитися.
  • Є небезпека пошкодження даних, що зберігаються на пристрої, не тільки на флешці, але і в основній пам’яті. Тому попередньо потрібно зберегти важливі файли на інший носій, наприклад, скопіювати на комп’ютер.

Ризики використання Reboot to Bootloader

Все це означає, що використовувати функцію Reboot to Bootloader може тільки людина, що володіє потрібними навичками і знаннями, а не звичайний користувач.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector