Що таке QR-код? Історія поява, застосування і принцип формування (роботи) —


QR-коди — відносно новий формат передачі інформації, який був в 1994 придуманий інженерами японської компанії Denso-Wave. Тепер він все більше поширюється по світу, пропонуючи користувачам незвичайні можливості.

Історія QR кодів

Подібними кодами планували маркувати автозапчастини, щоб роботи могли швидко і легко впорядкувати потрібну деталь. Раніше для таких цілей користувалися звичайними штрих-кодами, але штрих-код зберігає в собі мало інформації, а QR — куди більше. Адже QR це скорочення від Quick Response, «швидкий відгук» — винахідники розраховували, що нові коди можна буде розшифровувати з більшою швидкістю. Так і вийшло: спочатку такі коди використовувалися на заводах і фабриках, проте в новому тисячолітті QR став міжнародним стандартом, його почали досить активно впроваджувати стільникові оператори, адже пристроєм, що зчитує QR-код, може бути будь-який смартфон, починаючи від найперших і закінчуючи самими новими моделями про які можна почитати на цьому сайті.

Відмінності QR від звичайного штрих-коду видно з першого погляду: якщо в штрих-коді грає роль товщина смужок, то двомірний QR-код більше нагадує сітку з точок — цими точками можна записувати не тільки цифри, але і букви, і тексти, і навіть картинки. З трьох кутах QR-коду розташовані спеціальні квадратні мітки — по ним йде орієнтація коду в просторі, яка прискорює переклад даних в зрозумілу форму. Таким чином можна записати куди більше інформації, ніж на звичайний штрихкод. QR-код, розміром в декілька квадратних сантиметрів, може містити в собі більше 2-х сторінок друкованого тексту і іншу інформацію.

Можливості та застосування QR в світі

Працюють QR коди дуже просто: треба піднести спеціально навчений мобільний телефон до QR-коду і включити програму розпізнавання — з’явиться фотографічний приціл. Далі все зрозуміло: треба зловити в приціл видошукача QR-код і … ще буквально півсекунди, і загадковий код перетвориться в інтернет-адреса, текст або картинку — це вже по ситуації. По суті, QR-коди пов’язують реальний світ з віртуальним — дані легко переносяться в телефон з будь-якого носія, будь це оголошення в журналі, клубний флаєр або вулична вивіска. Уявіть: докладна інформація про новий гаджет в магазині електроніки, про концерт в улюбленому клубі, про новинки кінопрокату — і все це буквально в двох натисканнях клавіш!

І це — далеко не єдині приклади використання QR-кодів. Наприклад, американський телеоператор Qwest проводив міську гру ConQwest, де команди учасників ходили по вулицях з повітряними кулями, орієнтуючись по кодам, намальованим в обумовлених місцях, і вигравали призи — вийшов смішний міське свято, де купа приємних людей перезнайомилися між собою. Надихнувшись японським досвідом, американське підприємство Citysearch розгортає пробну програму в Сан-Франциско, де QR-коди будуть опубліковані на півтисячі торгових точок — детальну інформацію про конкретному магазині чи ресторані можна буде миттєво отримати, просто підійшовши до вітрини, і відразу ж вирішити, чи варто заходити всередину, чи ні. В Японії працює сервіс під назвою Amazon ScanSearch — прочитавши QR-код з книжки або компакт-диска, можна моментально перевірити, скільки коштує цей товар на сайті японського Amazon, і якщо амазоновская ціна дешевше, то відразу ж купити товар через інтернет. У США подібну послугу просуває компанія ScanBuy — інформація про товар надходить з сайтів PriceGrabber або Amazon. Зрозуміло, що поява сервісу, який буде пропонувати найкращу ціну на конкретний товар в одному з прилеглих магазинів — питання часу.

Розвивається і сама технологія QR. Вже зараз з’являються відеоролики з використанням кодів на рухомих об’єктах, причому коди ці всі частіше стають кольоровими, на відміну від первинних чорно-білий. Нова розробка Voice QR дозволяє записувати у вигляді кодів короткі фрази. Тут, звичайно, фантазія зовсім розігрується — уявіть, що ви ходите по музею, а ваш мобільний телефон, зчитуючи спеціальні QR-коди, голосом розповідає вам докладну інформацію про кожен предмет мистецтва. І все це — тільки самий початок ходи QR-кодів по світу. Чи то ще буде!

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector