Що робити, якщо HP LaserJet P1102 не бачить комп’ютер або картридж

Зазвичай встановити принтер не складає проблеми: ви ставите драйвера, підключаєте його механічно — і все готово, можна друкувати. Але іноді така проста схема дає збої і видає помилки, наприклад, комп’ютер не бачить друковане пристрій, або пристрій не бачить картридж. Розглянемо, як вирішити ці проблеми, на прикладі поширеної і популярної моделі принтера HP LaserJet P1102.

HP LaserJet P1102

Комп’ютер не бачить принтер. Що робити?

Причин цьому може бути багато, рішень, відповідно, стільки ж. Розглянемо основні причини, поділивши їх на 3 етапи: від найпростіших і нешкідливих до найскладніших.

Етап 1

Отже, ви принесли з магазину, поставили на стіл і підключили свій новий принтер HP LaserJet P1102, а комп’ютер його не бачить і тому не друкує. Ось кроки, які потрібно провести в першу чергу:

 • Просто перезавантажити комп’ютер — іноді цього достатньо.
 • Вимкнути, від’єднати від комп’ютера і знову підключити друковане пристрій.
 • Перевірити, чи працює той USB-порт, до якого ви під’єднали кабель пристрою. Іноді порт виявляється забрудненим і потрібно його банально почистити.
 • Скористатися іншим USB-кабелем. Часто в заводському комплекті йде тонкий кабель, який не справляється з навантаженням і швидко зношується. Особливо актуальна ця порада для уживаного пристрої. Візьміть товстий кабель, в якому мідна «начинка» буде також більш товстої і, відповідно, більш проведеної. Зверніть увагу на довжину кабелю: він повинен бути не більше 3 метрів — це порада від виробника.

Зламаний USB-шнур

Зношений кабель може бути причиною помилок принтера в системі

етап 2

Найчастіше допомагає один з перерахованих вище рад. Але якщо принтер все одно не друкує, переходимо до наступних дій.

 • Перевірити, що саме цей принтер — в нашому випадку HP LaserJet P1102 — встановлений за замовчуванням. Це робиться через кнопку «Пуск», «Пристрої та принтери». Можливо, за замовчуванням призначений інший пристрій. Просто перенесіть галочку на потрібне. У цьому ж вікні перевіряємо, чи не стоять галочки в пунктах «Призупинити друк» і «Працювати автономно». Якщо стоять — знімаємо.
 • Переконатися, що встановлений потрібний драйвер. Ви повинні були встановити його або з завантажувального диска, або завантажити з офіційного сайту (в нашому випадку качаємо саме для LaserJet P1102!) Буває, що на диску вже застаріла версія драйвера, тому скачування надійніше. Детальніше про це ви можете прочитати в статті Як встановити і налаштувати HP LaserJet, де представлена ​​покрокова інструкція по установці для ОС Windows і Mac.
 • Можливо, на комп’ютері є віруси, які заважають коректній роботі. Слід з’ясувати, чи так це, за допомогою спеціальних антивірусних програм, таких як Dr.Web, Kaspersky або аналогічних. Причому використовувати коштує не ту програму, яка стоїть у вас, а іншу.

етап 3

 • Ви виконали всі рекомендовані кроки, але новенький HP LaserJet P1102 все одно не працює? Спробуйте підключити його до іншого комп’ютера. Якщо і там та ж історія, радимо вам звернутися в сервісний центр — очевидно, пристрій потребує ремонту. Хоча потрібно зазначити, що техніка HP досить надійна і трапляється таке нечасто.
 • В окремих випадках буває таке, що оновлений драйвер не встановлюється. При цьому принтер підключають до інших комп’ютерів, і воно коректно працює, при цьому всі кроки зі списку вище проведені. Фахівці радять у цій ситуації задуматися про перевстановлення операційної системи. Але це крайній випадок, як правило, допомагають більш прості методи.

Принтер не бачить картридж. Що робити?

 • В першу чергу перевірте, чи відповідає марка картриджа марці друкованого пристрою. Ми розглядаємо приклад з принтером HP LaserJet P1102, отже, картридж повинен бути фірми HP і сумісним з вказаною моделлю.
 • Спробуйте перезавантажити пристрій — в більшості випадків це допомагає.
 • Дістаньте і назад вставте картридж. Перевірте, що ви вставили рівно і повністю, до характерного клацання.
 • Дістаньте картридж і перевірте, чи не забруднені контакти на ньому і в відсіку для нього. Протріть їх безворсовой серветкою, або спеціальної для догляду за офісною технікою, або звичайної побутової. Можна змочити серветку спиртом.
 • Якщо використовується новий картридж, перевірте, чи вся захисна плівка знята з нього.
 • Перевірте чіп. Можливо, він забруднений або зрушать з місця. Значить — протираємо і вирівнюємо. Якщо картридж використовується давно, чіп може бути зношений або пошкоджений. В цьому випадку необхідно його замінити.
 • У давно використовуваного картриджа могли зноситися контакти. Тут вихід тільки один — придбати новий.

Чіп картриджа HP

Перевірте стан чіпа картриджа

Прочитавши статтю, ви напевно зможете розібратися з проблемами свого принтера. Будьте уважні при виконанні інструкцій і дбайливо ставитеся до техніки, тоді вона буде служити вам довго і справно. Нагадуємо, що в якості прикладу ми розглядали принтер HP LaserJet P1102, проте наша інструкція в більшості випадків буде актуальна для інших моделей HP, а також для інших виробників.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector