Що таке «Помилка Taskmgr.exe» і як її виправити

Taskmgr.exe відноситься до найважливіших для користувача додатків операційної системи Windows, яке допомагає розібратися в функціонуючих в даний момент в системі програмах. Власне призначення taskmgr.exe можна зрозуміти з його офіційної назви — Диспетчер завдань. «Ходять» та інші назва — Системний монітор або Менеджер запуску.

Що таке «Помилка Taskmgr.exe» і як її виправити

Як усунути помилку Taskmgr.exe.

призначення

Основні функції Taskmgr полягають у відображенні поточних запущених процесів-програм в системі, включаючи всі системні служби і стан їх активності. Крім того, що особливо важливо для користувача, можна припинити запуск будь-якого процесу, який викликає підозру — він або гранично завантажує систему, або завис. Часто саме припинення роботи програми через Диспетчер завдань є єдиним способом продовжити роботу в Windows без її перезавантаження.

Крім того, за допомогою даного диспетчера можна отримати відомості про продуктивність ПК, використання процесора, завантаження системи, використовуваної пам’яті, активності в мережі, зареєстрованих користувачів. Ще однією особливістю Диспетчера є можливість поміняти пріоритети виконання працюючих програм. Працює taskmgr.exe в фоновому режимі, найшвидший і поширений спосіб його запуску — за допомогою комбінації клавіш Ctrl + Alt + Del. Потім у вікні користувач вибирає пункт — «Запустити диспетчер задач». Можна здійснити виклик і через контекстне меню Панелі завдань Windows.

Запустити диспетчер задач

Треба розуміти, що Диспетчер завдань — службова програма, що дозволяє користувачеві контролювати інші запущені в системі програми, тому завершення taskmgr.exe — відключення Диспетчера не рекомендується, та й в цьому немає необхідності. Але при бажанні така можливість відключення допускається — через системний реєстр. Для цього необхідно перейти в реєстрі в папку HKCU \ Software \ Microsoft \ Windows \ CurrentVersion \ Policies \ System \, де встановити параметр типу dword — DisableTaskMgr в значення ‘1’.

Причини виникнення помилок

Власне кажучи, Диспетчер завдань — така ж програма, як і будь-яка інша, розміщення її виконуваного файлу — в системній папці Windows. А раз Диспетчер представлений в системі самостійним і доступним exe-файлом, то він, можливо і на жаль, і є об’єктом зараження вірусами. Маскування вірусу відбувається в цьому випадку традиційним шляхом — простим приєднанням до виконуваного коду Диспетчера. Іншими словами, заразити Диспетчер завдань — гарантія на 100% запуску самого вірусу відразу після завантаження системи.

запуск taskmgr.exe

Звертаємо увагу, що доступ до Диспетчер завдань можливий лише користувачу з правами Адміністратора. Це є хоч якийсь захистом від зараження програми по мережі. Серед ознак помилок у файлі taskmgr.exe — він просто не запускається. Справа в тому, що віруси, заразили Диспетчер, намагаються завжди його тут же і відключити, щоб користувач не міг перевірити список працюючих програм, ну, і, таким чином, виявити серед запущених сам вірус. Серед вірусів, що використовують такий підхід, — «черв’яки» Zotob і Spybot.

Дуже часто віруси, безпосередньо не заражаючи сам Диспетчер, просто відключають його в реєстрі. Мета та ж — скасувати можливість контролю запущених програм в системі. Більш досконалі засоби приховування вірусів дозволяють просто скасовувати висновок відповідних виконуваних файлів в списку Диспетчера. Таким чином, якщо у вас є підозра, що виникає помилка саме на зараженому taskmgr.exe, то необхідно виконати прості операції — спочатку відключити його запуск через реєстр, а потім провести перевірку ПК антивірусною програмою. Для початку провести лікування, можливо, цього буде і досить. В іншому випадку доведеться просто видалити заражений файл taskmgr.exe.

Перелік можливих помилок при роботі taskmgr.exe

При помилках роботи Диспетчера користувач системи може отримати наступні повідомлення:

 • «Помилка додатка Taskmgr.exe»;
 • «Taskmgr.exe не є додатком Win32»;
 • «Виникла помилка в додатку Taskmgr.exe. Додаток буде закрито. Приносимо вибачення за незручності »;
 • «Файл taskmgr.exe не найден»;
 • «Taskmgr.exe не найден»;
 • «Помилка запуску програми: taskmgr.exe»;
 • «Файл Taskmgr.exe не запущені»;
 • «Відмова Taskmgr.exe»;
 • «Неправильний шлях до додатка: taskmgr.exe»;

Поява будь-якого з цих повідомлень — не обов’язково ознака зараження. Вони можуть виникнути при збоях при установці Windows, при установці програми, при роботі програми, яка сама використовує файл taskmgr.exe (зазвичай це функції, які залежать функції з бібліотек розробника програмного забезпечення Windows — SDK). Для надійного усунення помилки дуже важливо точно визначити момент її виникнення та оточення, в якому помилка сталася. Перед тим як проводити перевірку антивірусом, завжди корисно спочатку перевірити реєстр на наявність пошкоджень.

Диспетчер завдань в реєстрі

Рекомендований алгоритм дій

Таким чином, вимальовується наступний алгоритм скоєних дій, якщо на ПК виникли неполадки з файлом taskmgr.exe.

 1. Провести якомога більше ретельне очищення системи від «сміття» — тимчасових файлів і папок, непрацюючих і невикористовуваних програм, раніше вилучених програм, від яких залишилися не видалені файли.
 2. Перевірити повністю реєстр, звертаючи особливу увагу на записи, які стосуються Додатків / Applications, до бібліотек SDK і DDK.
 3. Провести повне й ретельне сканування комп’ютера на віруси. 
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector