Що таке оперативна пам’ять? Призначення і види —

Оперативна пам'ять в комп'ютері
RAM, оперативна пам’ять, ОЗУ: швидкодіючий пристрій, призначений для тимчасового розміщення даних будь-обчислювальної системи. Кожна програма — це набір інструкцій, які послідовно виконуються процесором. Перед виконанням код завантажується в ОЗУ, звідки зчитується процесором (CPU). Також в ОЗУ зберігаються результати обчислень програми і її вхідні дані.

Основним завданням оперативної пам’яті є надання даних для процесора, щоб збільшити швидкість виконання програми. При цьому і сам процесор, як правило, містить кілька вбудованих сховищ інформації: регістри, кеш-пам’ять. Іншими словами при запуску програми або операційної системи та частина програми і дані які виконуються безпосередньо в цей момент зберігаються в кеші процесора, ті дані які можуть знадобитися найближчим часом (запущені процеси) зберігаються в оперативній пам’яті. Вся ця модель створена для збільшення продуктивності комп’ютера, смартфона, планшета. А все тому, що неможливо створити пам’ятьпроцесора (кеш), яка буде працювати на частоті самого процесора і при цьому мати розмір 1 гігабайт. А оперативна пам’ять працює на більш низьких частотах є розміром по 2, 4, 8 гігабайт у вільному продажу в магазині комплектуючих pcbox.com.ua.

ОЗУ процесора (кеш) і системи, в чому різниця?

Як було сказано вище, осередки даних ОЗУ процесора (кеш, регістри) розміщені на одному кристалі з обчислювальним ядром. Головна вимога до них — максимально швидка робота. Тому осередки ОЗУ процесора виконуються за технологією SRAM (пам’ять статичного типу з довільним доступом — Random Access Static Memory), при якій інформація зберігається як послідовність станів окремих тригерів. Тригер — швидкодіючий електронний пристрій, що має два стійких стани (true і false).

Особливості SRAM:

• Висока швидкість;
• Низьке споживання енергії;
• Значна вартість.

Системна ж пам’ять, обсяг якої досить великий, є DRAM-модулі (пам’ять динамічного типу з довільним доступом — Random Access Dynamic Memory). Вони у вигляді набраних планок (справедливо для ПК-машин) встановлюються в материнську плату. Швидкість осередків такої пам’яті нижче, ніж у процесорного сховища. Тому, дані з системного ОЗУ спочатку завантажується в кеш CPU, а звідти вже надходять безпосередньо в ядро ​​процесора для обробки.

Особливості DRAM:

• Низька вартість;
• Підвищена витрата електроенергії;
• Низька продуктивність.

DRAM — дешева пам’ять, що дозволяє випускати модулі великої місткості за відносно низькою ціною. Обсяг системного ОЗУ, як правило, значний. Тому, з метою економії, саме DRAM тип осередків використовується в ПК в якості основного сховища. DRAM-пам’яті також встановлюється як кеш в SSD-накопичувачі, що підвищує їх швидкість.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector