Як стиснути відео AVI без втрати якості

Друзі, як ви вже, напевно, зрозуміли, стиснути AVI і зменшити розмір файлу цілком реально. Але перш ніж що-небудь робити, рекомендується трохи просвітити себе в цьому питанні. Теорія, як то кажуть, ще нікому не заважала своєю присутністю. Що ж це вам дасть? Ви зрозумієте не тільки сам принцип стиснення, але і роботу деяких програм. А також ви зможете відповісти собі на питання: чи потрібно взагалі вам зменшувати розмір файлу AVI? Отже, про все по порядку.

Як стиснути відео AVI

Стисненням відео називається навмисне зменшення його ваги. Наслідком цього є погіршення якості зображення та звуку, а також обрізка деяких додаткових параметрів ролика. Виходить, що без втрати якості не можна стиснути файл? Звичайно ж, немає, хоча деякі програми обіцяють нам зворотне (докладніше дізнаєтесь в наступному блоці).

Давайте розглянемо невеликий приклад: у вас є професійна фотографія вагою понад 20 мегабайт, яку ви переслали через месенджер WhatsApp. Ви відразу побачите, що картинка стала менш привабливою: додаток стиснуло її обсяг для коректної передачі за допомогою мережі. Так як відео містить величезну кількість окремих кадрів, які змінюються з певною частотою, то чому при стисненні тут не повинно змінюватися якість? Інакше б просто вага файлу не мав сенсу.

Зважаючи на обмеженість обсягу пам’яті деяких пристроїв (найпопулярніший приклад — iPhone) люди намагаються всіляко схитрувати, обійти ці межі. Це дуже добре зрозуміло власникам 16-гігабайтних версій смартфонів і планшетів, коли неможливо спокійно навіть фільм записати на девайс. Погодьтеся, в подорожах, наприклад, це не дуже приємний момент. Тоді що ж можна зробити?

Стиснути AVI-файл без втрати якості: правда чи міф?

Вам залишається тільки змиритися з тим, що чим більше ви стискаєте файл, тим гірше якість зображення буде у нього. Без цього ніяк, адже згідно з усіма законами енергія не може зникнути просто так. Тут те ж саме: кілька гігабайт інформації не може випаруватися. Однак варто зазначити, що незначні зміни можуть статися так, що ви їх не помітите. Тобто людське око може не розпізнати того, що якість погіршився. Або ж екран не може видати зображення кращої якості, тому ви можете не побачити різниці між стислим і нормальним файлом.

Це все зводиться до того, що втрата якості є більше індивідуальної. Наприклад, якщо ви скачали фільм в дозволі 4K, а екран вашого комп’ютера підтримує лише 1920 × 1080, то, стиснувши відео до 1080p, ви не побачите різниці. Тоді можна сказати, що вам вдалося зменшити розмір AVI без втрати якості. Залишилося тільки дізнатися: як же це зробити?

Як зменшити розмір файлу AVI?

спосіб перший

Якщо вам потрібно всього лише відправити по електронній пошті відео, то ви можете скористатися стандартним архівуванням. Тобто ви відправляєте людині архів, а при його розпакування співрозмовник отримує у себе на пристрої повноцінний файл, який був раніше у вас. При цьому вам залишається лише регулювати ступінь стиснення. Давайте розглянемо це на прикладі досить відомого архіватора WinRAR.

Програма-архіватор WinRAR

Вікно програми-архіватора WinRAR

  1. Якщо у вас немає такої програми на комп’ютері або ноутбуці, то встановіть її, скачавши інсталяційний файл з офіційного сайту утиліти.
  2. Натисніть правою кнопкою миші по відеофайлу, розмір якого ви хочете зменшити.
  3. Виберіть пункт «Додати до архіву …».
  4. У вікні ми будемо міняти параметри. Спочатку виберіть формат архіву: тут можна взяти як RAR, так і ZIP. Тепер головне — метод стиснення. Чим він буде потужніший, тим менше архів буде важити, але і тим більша ймовірність того, що файл пошкодиться. Можете взяти звичайний або хороший для перевірки. Якщо вас влаштує, то відправляєте архів, а в іншому випадку пробуєте інші методи стиснення.
  5. Якщо вам потрібні додаткові якісь настройки, то можете встановити їх в різних вкладках. Коли все буде налаштовано, натисніть кнопку ОК і дочекайтеся завершення операції. Готово!

спосіб другий

Якщо вам не хочеться возитися з усіма цими справами, то можете скористатися рішеннями сторонніх виробників. Наприклад, подібні послуги пропонує Movavi. Завантажити програму можна за посиланням https://www.movavi.ru/support/how-to/video-compression.html і потім встановити її на свій комп’ютер або ноутбук. Виробник запевняє в тому, що якість файлів не постраждає, але ми-то знаємо, що при сильному стисненні зміни все одно будуть. Але в програмі ви можете регулювати деякі параметри (установка бажаного розміру файлу), впливаючи при цьому на підсумковий результат.

Про те, як користуватися утилітою, говорити не потрібно, так як інтерфейс її дуже простий: вставляєте відео, вибираєте формат, бажаний розмір файлу і клікаєте ОК. Краще ми відзначимо деякі особливості конвертера відео Movavi. При установці програми обов’язково проконтролюйте один момент: на одному з етапів буде запропоновано встановити програмне забезпечення від Яндекса. Там можна прибрати галочки при бажанні, незважаючи на те, що вони сірі.

Програма-конвертер відео Movavi

Вікно програми-конвертера відео Movavi

Після установки ви отримаєте семиденну пробну версію, після чого вам доведеться заплатити за продукт. Зате, якщо він вам не сподобається, ви зможете просто видалити утиліту. Але, друзі, ви завжди можете подивитися в бік інших програм, які теж можуть допомогти, а їх величезна кількість насправді. І варто пам’ятати, що дійсно гарне ПО зазвичай не надається безкоштовно. Ви ж не можете взяти в магазині що-небудь безкоштовно, вірно?

Підведемо підсумки

Отже, сьогодні ми з вами дізналися, як стиснути AVI-файл без втрати якості і з втратою. Ще раз нагадаємо відразу ж, що під «без втрати» розуміється невидимість. Тобто коли користувач просто не помічає зміни внаслідок деяких факторів (людське око, монітор і так далі). Сподіваємося, що ви своєї мети досягли і все пройшло максимально вдало. Поділіться в коментарях способом, який допоміг вам. Можливо, це інша програма або певна комбінація налаштувань в архіваторі.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector