Додавання, віднімання, множення і ділення в Excel

Редактор таблиць Microsoft Excel має дуже широкий набір можливостей для вирішення завдань самої різної складності в різних сферах діяльності. Саме завдяки цьому Ексель став таким популярним серед користувачів по всьому світу. Одним з базових навичок роботи з програмою є проведення найпростіших обчислень і математичних операцій. У цій статті докладно розберемо, як виконувати додавання, віднімання, множення і ділення в Excel. Давайте ж почнемо! Поїхали!

Прості розрахунки в Excel

Математичні операції виконуються без використання калькулятора

Всі розрахунки в Ексель засновані на побудові простих формул, за допомогою яких програма і буде робити обчислення. Для початку необхідно створити таблицю зі значеннями. Зверніть увагу на те, що кожна клітинка таблиці має свою адресу, який визначається буквою і цифрою. Кожна буква відповідає стовпцю, а кожна цифра — рядку.

Почнемо з найпростіших операцій — додавання і віднімання. Для складання чисел можна використовувати, так звану функцію «Автосумма». Їй зручно користуватися у випадках, коли необхідно порахувати суму чисел, які стоять поспіль в одному рядку, стовпці або в виділеної вами області. Щоб скористатися цим інструментом, перейдіть у вкладку «Формули». Там ви виявите кнопку «Автосумма». Виділивши ділянку таблиці зі значеннями, які потрібно скласти, клікніть по кнопці «Автосумма». Після цього з’явиться окрема осередок, що містить результат обчислення. Це був перший підхід.

Використання функції Автосумма

Другий підхід полягає в тому, що формула для розрахунку вводиться вручну. Припустимо, перед вами стоїть завдання обчислити суму чисел, розкиданих по таблиці. Для цього зробіть активної (клікніть по ній лівою кнопкою миші) осередок, в яку бажаєте помістити результат обчислення. Потім поставте знак «=» і по черзі вводите адресу кожного осередку, вміст якої потрібно підсумувати, не забуваючи ставити знак «+» між ними. Наприклад, у вас повинно вийти: «= A1 + B7 + C2 + B3 + E5». Після того як буде введений адресу останньої клітинки, натисніть на клавіатурі «Enter» і ви отримаєте суму всіх зазначених чисел. Необов’язково вводити кожну адресу вручну. Досить клікнути по певній клітинці і в поле для формул відразу відобразиться її адресу, ставте після нього «+» і переходите до наступної.

Додавання чисел в таблиці

Існує ще один підхід — використання функції «Спеціальна вставка». Цей спосіб зручний тим, що дозволяє підсумувати дані з декількох окремих таблиць, за умови, що всі їх графи однакові. Для початку створіть зведену таблицю, в яку ви будете вставляти скопійовані дані. Виділіть числа однієї таблиці і вставте їх в зведену, далі поступите так само зі значеннями другої таблиці, тільки цього разу клікніть по комірці правою кнопкою миші і виберіть пункт «Спеціальна вставка». У вікні, в розділі «Вставити» відзначте «Значення», а в розділі «Операція» виберіть скласти. В результаті всі дані підсумуйте.

Параметри спеціальної вставки

Віднімання в Excel виконується таким же способом, як і складання. Вам знадобиться ввести формулу, вказавши необхідні комірки, тільки замість знака «+» між адресами ставиться «-».

Щоб помножити числа в Ексель, напишіть формулу, відзначаючи потрібні дані і ставлячи між ними знак «*». Формула буде мати наступний вигляд: «= A3 * A7 * B2».

Створення формули для множення

Розподіл проводиться аналогічним чином, тільки використовується знак «/». Також ви можете виконувати декілька арифметичний операцій відразу. Формули будуються за математичними правилами. Наприклад: «= (B2-B4) * E8 / (A1 + D1) * D4». Побудована вами формула може бути будь-якої складності, головне, не забувати основні математичні правила, щоб розрахунок був виконаний вірно.

Виконання складних операцій

Володіючи навичками простих арифметичних обчислень в програмі Microsoft Excel, ви вже зможете спростити собі процес вирішення деяких завдань і заощадити час. Ексель дозволяє вирішувати складні рівняння, виконувати інженерний і статистичний аналіз. Поступово опановуючи базовими функціями і інструментами програми, ви навчитеся виконувати все більше операцій в редакторі Excel. Пишіть в коментарях чи допомогла вам стаття розібратися з питаннями, що виникли і діліться своїм досвідом з іншими користувачами.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector