Що робити, якщо не вдається завантажити комп’ютер 1С: невірний формат сховища даних

Якщо в силу вашої професійної діяльності вам доводиться працювати з програмою 1С, ви могли вже мати сумний досвід виникнення деяких проблем, вирішити які вам все-таки вдавалося, повозившись, якийсь час. Однак багатьох валить в справжній шок ситуація, при якій програма просто відмовляється коректно працювати. Як би ви не старалися її змусити виконувати деякі дії, на екрані вперто з’являється шокуюче повідомлення про помилку 1С «Невірний формат сховища даних».

Помилка «Невірний формат сховища даних»

Помилка невірного формату сховища даних виникає через збій кеша.

Особливо таку ситуацію деякі користувачі готові зв’язати з катастрофою, коли має бути термінова робота, а ніхто навколо не може допомогти усунути проблему. Дійсно, помилка «Невірний формат сховища 1С» виникає не у всіх користувачів, яким доводиться працювати з цієї програми. Саме з цієї причини «постраждалі» починають губитися в здогадах, що ж вони зробили неправильно, що могло призвести до такого програмного збою.

Насправді в якості причини, по якій виникає помилка в 1С 8 «Невірний формат сховища даних», є проблема, тісно пов’язана з кешуванням даних в самій програмі.

Способи усунення проблеми

Отже, отримавши інформацію, що помилку «Невірний формат сховища даних» в 1С провокує саме некоректна робота 1С-кеша. Тепер нескладно зрозуміти, чому така доля підстерігає тільки один або кілька ПК із загальної кількості, на якому встановлена ​​ця програма. Збій 1С-кеша виникає, якщо в момент роботи з програмою, при проведенні її поновлення раптово відключається електроживлення, внаслідок чого програма завершує свою роботу некоректно.

Кеш розглядається в якості тимчасового сховища, в якому поміщаються файли, необхідні для забезпечення швидкодії будь-якого програмного забезпечення, відкриття інтернет-сторінок. Програма 1С не є винятком. Вона також успішно зберігає в цьому кешуватися просторі частина файлів, що прискорюють розрахункові процеси. Якщо ж в ній виникає збій, програма не може самостійно з ним впорається, їй катастрофічно заважають деякі кешированниє файли.

«Невірний формат сховища 1С»

Саме з цієї причини корисно знати, що робити, щоб запустити ПЗ, при цьому не нервуючи і не витрачаючи багато цінного часу.

Очищення 1С-кеша вручну

Нескладно здогадатися, що якщо причина криється в кеші, то слід навести в ньому порядок. Відкрийте папку, в якій зберігаються ці тимчасові файли, і просто очистіть її. Звичайно, для кого-то такі дії не здадуться простими, тому рекомендуємо пройти по такому маршруту. Спочатку запустіть програму, далі в ній знайдіть кнопку «Налаштування», розташовану з правого боку відкритого діалогового вікна.

Після того як ви клацніть по цій кнопці, відкриється нове вікно, в якому будуть відображені папки, в яких зосереджуються тимчасові файли. Не лякайтеся, якщо таких папок буде кілька. Їх кількість безпосередньо залежить від того, скільки конфігурацій ви встановлювали на цьому комп’ютері.

Очищення кешу 1С

Тепер вам просто залишається пройти тим шляхом, який вам продемонструвала сама програма. Досягнувши мети, виявивши сховище з тимчасовими файлами, не поспішайте їх все відразу видаляти. Спочатку закрийте програму, а тільки після цього видаляйте. В іншому випадку, якщо ви забули закрити інформаційні бази, ви зможете власноруч видалити тільки ті кеші, які використовувалися раніше. Активні ж файли, задіяні відкритими інформаційними базами, так і залишаться на вашому ПК.

Видалення бази зі списку і повторне її підключення

Якщо не запускається 1С через помилки «Невірний формат сховища даних», спробуйте очистити список баз, які раніше були встановлені вами. Виконати такі дії зовсім нескладно, спочатку відкрийте весь список баз, потім виділіть ту, яку бажаєте видалити. Не поспішайте натискати на кнопку «Видалити». Опустіть погляд вниз відкритого вікна, там буде вказано шлях, де збережена база, з якої ви в даний момент бажаєте «розлучитися». Ось тепер, коли ви запам’ятали цей шлях, натискайте кнопку «Видалити», підтверджуйте своє рішення. На цьому видалення імовірно проблемної бази завершується.

Видалення бази зі списку

Тепер же вам доведеться її повернути назад, оскільки без неї ви не зможете виконувати частину покладених на вас функцій. Знайдіть кнопку «Додати», клікніть по ній, під сплив новому вікні виберіть другий параметр «Додавання в список існуючої інформаційної бази». Далі вам потрібно буде вказати шлях, де збережена ця база. Після таких пророблених маніпуляцій буде створена чиста папка для збереження 1С-кеша.

На жаль, не завжди вдається видалити деякі тимчасові файли, тому доводиться миритися з їх «існуванням», яке негативно відбивається на кількості вільного місця на дисковому просторі вашого ПК.

ClearCache

Якщо зайти в налаштування інформаційної бази, там можна прописати команду ClearCache в якості додаткових параметрів запуску. У цьому випадку програма автоматично буде здійснювати очищення кешу, але, на жаль, доведеться забути про швидкодію цього ПО. Також ви обов’язково повинні врахувати, що ClearCache може видалити всі дані Толстого і Тонкого клієнтів, але при цьому абсолютно вона не підходить для Локального 1С-кеша метаданих.

ClearCache

Отже, не варто лякатися кожного разу, як тільки виникає проблема при роботі з ПЗ, в тому числі і з 1С. Трохи покопавшись можна знайти успішні інструкції тих, хто вже стикався з такими проблемними моментами, тому вони знають, як їх усунути.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector