Що робити, якщо PS3 не читає диски

Дійсно, проблема, коли PS3 не читає диски, одна з найнеприємніших і складних. Положення ще посилюється тим, що Соні не надає для своїх плейстейшен запасні деталі і блоки. Тому в разі заміни вам обов’язково попадуться ліві, з інших розібраних приставок. У будь-якому випадку панікувати не варто, все може бути набагато простіше, ніж воно здається, ви ще зможете не раз насолодитися улюбленою грою, якщо проявите холоднокровність і будете послідовним.

Що робити, якщо PS3 не читає диски

Що пропонує сам виробник

Якщо ваш PS3 не бачить диск, для початку не заважає не забувати прості поради виробника:

 • Перевірте, яку версію програмного забезпечення ви використовуєте, і переконайтеся, що вона остання. Для цього переходимо в меню, в налаштування системи, і під заголовком «Інформація про систему» ​​дізнаємося версію свого ПЗ. Якщо версія не збігається з останньою, переходимо на сторінку системного програмного забезпечення PlayStation 3 і встановлюємо останню версію. Але це поки підготовчий етап. Далі, приступаємо до головного:
 • Перше — перевіряємо якість самого диска.
  Диск з грою

  На поверхні диска не повинно бути подряпин

  Намагаємося поставити інший диск. Якщо інший нормально читається, а на першому немає видимих ​​пошкоджень, акуратно, спеціальними серветками для CD (не варто посилювати ситуацію і водити по поверхні диска чим попало) протираємо всю поверхню і намагаємося провести читання знову. Якщо і зараз читання не проходить, значить, справа в диску, який просто можна викинути.

 • Друге — переконуємося, чи сумісний диск з іграми з дисками системи PlayStation 3: адже до смішного може доходити, він просто не від PS3, а ви мучилися цілу годину.
 • Третє — спробуйте перевірити, а не читаються ті ж диски на іншій системі PlayStation. Якщо читаються, значить, справа в системі, яку потрібно приводити в порядок, і шлях тут один, на думку Sony, йти в сертифіковану службу сервісу.

Намагаємося зробити щось більш серйозне

Більш серйозні дії пов’язані і з більш серйозними проблемами, ніж подряпина на диску.

Головне, швидше за все, з часом «села» потужність променя оптичної головки. Насправді, потужність променя поступово і так постійно зменшується, але у вашому випадку це падіння досягло просто критичної точки. Різна швидкість падіння залежить від різних умов експлуатації, можна сказати по-іншому — різного азарту власника PS3.

Але читаюча головка просто може і знизити свою працездатність в результаті осідання на ній пилу.

PS3

Перший висновок, який можна з цього зробити — не варто використовувати приставку в запилених місцях

Другий — не варто використовувати неякісні диски, вони теж джерело пошкодження читаючої головки.

Як показує практика деяких сервісів, в 6 випадках з 10 проблема пов’язана з лазерною головкою, в 2 випадках — з приводом-механікою, ще одна причина може критися в платі управління, ну і якось причину ідентифікувати взагалі не вдається.

Але суть від цього не змінюється, PS3 не те пристрій, в яке, вирішуючи проблему — PS3 не читає диски, що робити-можна забратися і думати, що це пройде безкарно.

В будь-якому випадку:

 • просто замінити привід не вийде, так як він пов’язаний паролем, криптографически, з керуючою електронікою;
 • не вдасться і замінити з цієї ж причини саму плату.

Якщо оптична головка дійсно села, то її можна було б купити — ринок запропонує кілька варіантів. Тільки потрібно віддавати собі звіт, що головка буде палену, не рідна від Sony, фірма просто свої запчастини не випускає (окремо, на ринок, по крайней мере).

Можна поміняти цілком і привід, знову ж таки не рідний від Sony- для цього знадобиться знімати і плату, щоб замінити на ній прошивку. Це вихід із ситуації, але тільки для «нефірмових», призначених для користувача прошивок, які вільні від обмежень криптографії.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector