Що робити, якщо пропало безпечне вилучення пристрою в Windows

Напевно, ви вже не раз чули про те, що перед тим, як вийняти флешку і комп’ютера, потрібно натиснути значок «Безпечне вилучення пристрою». Зазвичай він розташовується на панелі завдань або «ховається» під стрілочкою, що вказує вгору. Але буває так, що в потрібний момент значок кудись зникає — тимчасово чи назовсім. Зараз ми розповімо вам, як його повернути і наскільки важливо це зробити.

Що робити, якщо пропало безпечне вилучення пристрою в Windows

Як відновити можливість безпечного видалення пристрою в Windows.

Чи може згоріти флешка, якщо не використовувати «Безпечне вилучення»

Коли ви натискаєте спеціальну кнопочку для видалення пристрою, бот перевіряє, чи не виконує воно якусь спільну роботу з ПК: обмін даними, синхронізацію і т. П. — ось, для чого потрібна функція «Безпечне вилучення» флешки. Вона не згорить, як про це звикли говорити обивателі, просто ви можете втратити частину інформації, але так буває не завжди. Якщо ви переносили фотографії, дивилися фільм, слухали музику і т.д., а потім закінчили роботу і вирішили вийняти флешку, то «Безпечне вилучення» не потрібно — чи ви самі не бачите, закінчилося копіювання файлів чи ні.

А ось якщо ви відкрили word-документ, збережений на флешці, подрукуємо і збираєтеся вийняти носій із гнізда — краще робити це через відповідну функцію. «Вордівських» файли кешуються, і ви можете недорахуватися кількох сторінок тексту або отримати початковий варіант і битий файл «Фрагмент» зі значком у вигляді відірваного листочка. Таким же поведінкою «грішать» та інші програми: графічні редактори, програми для креслень і т.п. Якщо ви працювали над проектом, відкритим з флешки, краще не виймати її простим висмикуванням з гнізда — в іншому випадку кілька годин наполегливої ​​праці підуть нанівець.

Безпечне вилучення пристрою

Можна убезпечити себе і відключити кешування:

 1. Зайдіть в «Комп’ютер», клікніть правою кнопкою і виберіть «Властивості».
 2. Відкрийте «Диспетчер пристроїв», знайдіть вашу флешку, відкрийте її властивості, зайдіть в «Політику» і приберіть позначку навпроти напису «Дозволити кешування запису на диск», а також включите «Оптимізувати для швидкого видалення».

Зараз, в тому випадку, якщо ви забудете і виймете флешку просто так, вашим даними ніщо не загрожує, але кожен носій доведеться налаштовувати окремо, а це теж не дуже зручно. Тепер ви знаєте, навіщо потрібно «Безпечне вилучення», але воно працює не з усіма пристроями. Деякі обходяться без нього:

 • mp3-плеєри;
 • смартфони;
 • планшети.

Якщо ви хотіли безпечно витягти щось із цього списку, але не знайшли кнопку, не турбуйтеся — так і повинно бути.

Як повернути «Безпечне вилучення» флешок і інших USB-пристроїв автоматично

Коли пропав значок, що відповідає за можливість безпечного видалення пристрою, варто скористатися додатком «Автоматична діагностика та усунення проблем з USB» від Microsoft. У деяких збірках «Віндовс воно вже вбудовано в систему, але якщо це не ваш випадок, його можна завантажити з сайту розробника.

 1. Відкрийте вікно програми.
 2. Виберіть вашу флешку.
 3. Натисніть «Далі».
 4. Програма сама зрозуміє, в чому проблема, і виправить її — ви отримаєте повідомлення про те, що носій можна витягти.

Автоматична діагностика та усунення проблем з USB

Зверніть увагу, що тепер значок «Безпечне вилучення» повернувся на місце: це спрацьовує як з Windows 10, так і в випадках, коли немає значка на Windows 7.

Як повернути значок «Безпечне вилучення пристрою», відредагувавши реєстр

Тепер розберемо, як зробити видимої кнопку видимою, користуючись можливостями ОС.

 1. Натисніть на значок лупи поруч з «Пуском» і зробіть запит: «regedit».
 2. Запустіть однойменне додаток і відкрийте папки: HKEY_CURRENT_USER / Software / Microsoft Windows / CurrentVersion / Applets / SysTray.
 3. В останньому розділі ви знайдете файл Services: клікніть по ньому двічі, і в рядку напишіть «0х0000001b». Потім натисніть на HotPlugFlags і впишіть: 0х0000002.

Виправлення через реєстр

Перезапустіть систему, підключіть будь витягають обладнання і перевірте, пропадає чи значок.

Використання сторонніх додатків

Якщо іконка опції зникає, а ви не дуже впевнений користувач ПК і не розумієте, як дістатися до реєстру або боїтеся щось там зашкодити, можна скачати якусь просту програму, де все автоматизовано. Наприклад, USB Disk Ejector. Вона не здатна відновити значок стандартного «Безпечного витягання» як такої, але може повернути саму функцію.

USB Disk Ejector

Програмою дуже легко користуватися: коли ви вирішили вийняти флешку, просто запустіть ПО, виберіть ім’я носія і двічі клацніть по ньому. Дочекайтеся, коли навпроти з’явиться хрестик — і можна спокійно переривати з’єднання.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector