Що робити, якщо на комп’ютері сильно гріється відеокарта

Перегрів відеокарти простіше відстежити на ноутбуці, ніж на ПК, тому що він відразу стає гарячим і сильніше шумить. Але в будь-якому випадку варто негайно вжити заходів щодо виправлення ситуації, що виникла, якщо ви помітили такі ознаки, як:

  • раптове спотворення зображення;
  • зависання і пригальмовування додатки;
  • мерехтіння екрану.

Сильно гріється відеокарта

Що робити, якщо відеокарта сильно гріється?

Зверніть увагу, що карта нагрівається під час роботи гри або таких програм, як Illustrator, 3D Max, Photoshop, Autodesk, Adobe Premiere і інших зі складною графікою.

заходи профілактики

Якщо ви геймер або постійно маєте справу з вищевказаними програмами, встановіть собі софт, який помітить і попередить вас про перегрів відеокарти. Найпопулярніший з них — GPU-Z. Поспостерігайте за станом свого відеоадаптера, коли є підозри, що з ним не все гладко: у момент інтенсивного використання ресурсів температура не може перевищувати 80 градусів, а в фоновому режимі — 35.

GPU-Z

причини перегрівання

Причин, за якими перегрівається відеокарта, кілька:

  • налипнув пил;
  • висохла термопаста;
  • зламався вентилятор;
  • робилася невміла спроба оверклокинга або вольтмоддінга.

Комп’ютер збирає дуже багато пилу, яку періодично потрібно чистити, інакше вона осідає на вентиляторі, заважає йому крутитися і якісно охолоджувати карту. Крім цього, термопаста всередині може висихати, чому сильно гріється відеокарта і процесор.

Пил на відеокарті

Незайвим буде перевірити лопаті кулера: якщо вони несправні або обертаються повільно, то температура невблаганно наростає. Якщо ви вирішили вдатися до оверлклокінгу ( «розгону» відеокарти), то знайте, що це можна робити тільки після заміни системи охолодження на більш потужну.

Усунення несправностей

очищення

Коли сильно гріється відеокарта, відкрийте корпус системного блоку, приготуйте пилосос, невелику кисть (наприклад, косметичну для пудри або рум’ян) і ватяні палички. Направте шланг включеного пилососа на вентилятор і зберіть пил, допомагаючи собі паличками і пензлем. Таку процедуру варто робити раз в 2-3 місяці, не чекаючи серйозних наслідків. Крім того, стежте, щоб вентиляційні отвори завжди були відкриті і не притискалися до меблів, стіни або тим більше до опалювальних приладів.

заміна термопасти

Якщо проблема в термопасте, потрібно акуратно роз’єднати радіатор і чіп відеокарти, очистити затверділі залишки пасти ластиком (але тільки не гострими предметами!), Нанести новий шар на чіп (термопаста продається в спеціалізованих магазинах) і зібрати конструкцію назад.

заміна термопасти

ремонт кулера

Якщо раніше гріється відеокарта, огляньте вентилятор. У більшості випадків його можна полагодити, звичайно, це залежить від моделі. Відокремте наклейку і за допомогою викрутки зніміть шайби (є модифікації з монолітної конституцією, без знімних деталей — тут нічого не зробиш, доведеться купувати новий). Змастіть місце кріплення лопаті до основи будь-яким підходящим складом — аерозолем WD-40, машинним маслом або навіть солідолом — встановіть кулер на місце, попередньо зібравши і приклеївши наклейку.

Трохи про оверклокінгу

Коли причина всіх бід криється в бажанні добитися від карти кращої продуктивності шляхом підвищення частоти понад штатної норми, то краще на якийсь час перервати експеримент і більш уважно ознайомитися з цим питанням. Оверклокінг гарний у міру, і потрібно розуміти, що він не вихід для дешевих відеокарт, які просто згорають.

ВАЖЛИВО. Користуйтеся перевіреними, вже зарекомендували себе програмами, в інтерфейсі яких відображається поточний стан відеоадаптера і є можливість провести попередню діагностику. Те ж саме справедливо для вольтмоддінга — краще не робити нічого, в чому ви не впевнені.

Якщо гріється відеокарта на комп’ютері і ви не знаєте, що робити, оскільки вдосконалили систему охолодження і володієте досить потужним графічним адаптером, перевірте, чи не тісно всім цим компонентам усередині корпусу? У такій дрібниці, як не дивно, теж може ховатися причина підвищення температури.

Чи стикалися ви з подібною проблемою і що б порадили робити в ситуації, коли карта нагрівається? Напишіть про це в коментарях.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector