Що робити, якщо на клавіатуру ноутбука потрапила рідина? Несправності в залежності від типу рідини. —


Звичка пити чай, каву та інші напої під час роботи на ноутбуці є у багатьох. В цей час люди рідко замислюються про наслідки потрапляння рідини на ноутбук, проте це може привести до серйозних неприємностей. І навіть в тому випадком якщо ви практично відразу і миттєво відреагували і відключили харчування ноутбука, а через деякий час його знову включили і він заробив — це не означає, що він буде працювати завжди. З цієї причини, якщо Ви не хочете неприємностей надалі краще замовити послугу терміновий ремонт ноутбуків Київ, викликати майстра додому або віднести ноутбук в майстерню для чищення та діагностики — такий ремонт обійдеться дешевше ніж через рік після пошкоджень завданих рідиною. При тому, що в залежності від типу рідини поломки будуть різні.

Ступінь пошкодження в залежності від рідини.

вода

Може викликати коротке замикання. Внаслідок своєї плинності вона здатна дістатися до найвіддаленіших куточків ноутбука. Навіть якщо спочатку ноутбук продовжує працювати, вода може викликати ерозію металевих частин і шлейфів, що призведе до поломки.

Чай, кава, молоко, пиво, соки, напої з додаванням цукру

До складу всіх цих напоїв входять органічні кислоти, що призводять до поступового руйнування не тільки металевих частин, а й друкованих плат. Цукор, після висихання, викликає залипання кнопок клавіатури.

Газовані напої

Найгірший з можливих варіантів. Ці напої містять в своєму складі агресивну ортофосфорну кислоту. При попаданні цієї кислоти, руйнування внутрішніх елементів ноутбука можливо протягом декількох днів.

Перші дії при попаданні рідини

Якщо це сталося, потрібно:

1. Відключити ноутбук від електрики і вийняти батарею. Це допоможе уникнути короткого замикання.
2. Вимкнути всі підключені пристрої і витягти зовнішні пристрої, що запам’ятовують.
3. Перевернути ноутбук, щоб рідина могла стекти. При великій кількості рідини ноутбук треба перевернути вентиляційними отворами вниз, тоді рідина зможе витекти з корпусу.
4. Ретельно протерти поверхню сухими серветками або х / б ганчіркою. Не використовуйте синтетику, яка викликає накопичення статичної електрики.
5. Не включати ноутбук 3-4 дня.

ремонт ноутбука

Навіть якщо через кілька днів ноутбук включився і працює, не забувайте, що всередині залишилися сліди патьоків, а речовини, що входять до складу напою, продовжують свою руйнівну роботу.

Ноутбук необхідно прочистити від залишків рідини. Оптимальний варіант — звернення в сервісний центр. Якщо з яких-небудь причин звернення в сервіс неможливо, ремонт проводиться своїми силами. Це виглядає наступним чином:

• Розбирання ноутбука. Ця процедура може бути досить складною, пошукайте в інтернеті керівництво по розбиранню потрібної моделі. Робиться максимально повне розбирання пристрою.

• Пошук слідів рідини і чистка деталей. Уважно огляньте деталі, особливо клавіатуру і материнську плату;

• Сліди патьоків, різний наліт і потемніння слід чистити м’якою тканиною без ворсу або м’якою зубною щіткою. Потім пройдіть всі підозрілі місця спиртовим розчином, а після — дистильованою водою. Залиште комплектуючі сушитися приблизно на дві доби;

• Після цього зберіть ноутбук і перевірте його працездатність.

Якщо все ж не працює, зверніться в сервісний центр.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector