Що робити, якщо флешка постійно вмикається та вимикається

Сучасного користувача комп’ютерної техніки складно уявити без постійного і активного використання зовнішніх накопичувачів пам’яті. Найпоширенішими з них є USB-флешки. Працювати з цими девайсами легко: досить вставити накопичувач до відповідного роз’єм і відкрити вікно з вмістом. Після завершення роботи безпечно витягти пристрій. Проте багато користувачів стикаються з проблемами у використанні флеш-карт, які часто не залежать від людини. Давайте розберемося, що робити, якщо флешка постійно вмикається та вимикається при підключенні до персонального комп’ютера. Почнемо з виявлення причини.

Флешка включається і відключається

Сьогодні ми поговоримо, як усунути помилки підключення до USB-накопичувача

Можливі причини несправності

Щоб приступати до усунення, необхідно зрозуміти, в чому криється несправність. Той чи інший випадок призводить до різних варіантів вирішення проблеми. Розділимо їх на основні групи:

  • причина в несправності комп’ютера;
  • проблема з самим зовнішнім накопичувачем.

Також всі несправності можна поділити на програмні і апаратні. Розглянемо всі варіанти детальніше.

Проблеми з комп’ютером

При підключенні флешки до ПК має з’являтися вікно автозапуску, а також накопичувач повинен визначатися в вікні «Мій комп’ютер» із зазначенням назви та інформацією про обсяг. Якщо флешка то пропадає, то з’являється в списку підключених зовнішніх дисків, то насамперед перевірте ваш USB-порт. Бажано приєднувати флешки USB 3.0 до відповідного роз’єму, який відзначається синім кольором на всіх пристроях.

Вставте накопичувач в інший роз’єм. Якщо все працює справно, то поломка полягає в несправності порту. Якщо флешка не працює ні в одному з USB-роз’ємів, то перевірте, чи правильно підключено портів до материнської плати (актуально в тому випадку, якщо комп’ютер новий і порти жодного разу не тестувалися).

Якщо флешка з’являється і відразу зникає в будь-якому з роз’ємів, спробуйте протестувати комп’ютер разом з іншим зовнішнім накопичувачем. У тому випадку, якщо носій працює і запускається справно, апаратну причину несправності варто шукати в самій флеш-карті.

Підключення флешки до PC

Якщо при підключенні флешка відразу відключається, проблема може полягати як в самому носії, так і в комп’ютері

Проблеми з флешкою

Ми переконалися в тому, що апаратна частина персонального комп’ютера справна. Тепер перевіримо карту:

  • перевірте роз’єм на наявність забруднення або механічних пошкоджень. При наявності необхідно акуратно їх усунути;
  • якщо корпус девайса розбірний, тоді перевірте чіп на перегрів. Якщо плата нагріта сильніше звичайного, то флешку доведеться або міняти, або ремонтувати.

Розібраний корпус флешки

Слід переконатися, що носій не перегрівається під час підключення до комп’ютера

Коли флешка підключається і відразу відключається, а причина ховається в апаратної проблеми персонального комп’ютера або самого носія, без спеціальних навичок і устаткування усунути несправність не вийде. Зверніться в сервісний центр або до знайомих.

Проблема в ПО

Тепер розглянемо проблеми, які в змозі вирішити будь-який користувач ПК. Якщо від вашого комп’ютера відключаються всі зовнішні накопичувачі, підключені в USB, тоді необхідно почати перевірку з драйверів. Знайдіть архів з драйверами для вашого комп’ютера в інтернеті або встановіть їх з диска, який поставлявся в комплекті при покупці. Також варто оновити операційну систему, якщо ви використовуєте ліцензійну версію. Найчастіше розробники оновлюють софт на сумісність, через що можуть виникнути проблеми з підключенням зовнішніх пристроїв. Якщо при підключенні носія операційна система визначає його як «непізнане пристрій», то проблема полягає в драйверах. Спробуйте усунути її за допомогою діагностики та майстри виправлення проблем, запропонованого ОС Windows. В результаті діагностики ви дізнаєтеся точну причину.

Якщо флешка з автозапуском, то пропадає, то з’являється в списку підключених дисків, то можна зробити наступне:

  • відкрийте вікно запуску за допомогою клавіш Win + R;
  • далі введіть команду gpedit.msc;
  • тепер перейдіть в розділ Адміністративні шаблони — Система;
  • виберіть пункт «Відключити автозапуск» на всіх дисководах.

Ця процедура потрібна для того, щоб перевірити накопичувач за допомогою антивірусної програми. У більшості випадків після відключення функції автозапуску накопичувач залишається розпізнаних операційною системою. Після цього відразу ж відправляйте диск на перевірку через антивірус. Після сканування і видалення всіх загроз спробуйте включити накопичувач вже з функцією автозапуску. У тому випадку, якщо на карту не записана важлива інформація, бажано її відформатувати.

Що робити, якщо нічого не допомогло?

Якщо усунути проблему самостійно не вийшло, то рекомендується звернутися в сервіс. Як показує практика, більшість накопичувачів подібного типу відновленню не підлягає. Через неакуратне використання, низької якості термін життя девайсів досить короткий.

Всі описані в статті методи перевірки і ремонту доступні навіть недосвідченим користувачам, тому починати варто саме з них.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector