Що робити, якщо флешка не визначається комп’ютером

Флешка — це сучасний зовнішній накопичувач інформації для портативної техніки, який прийшов на зміну дисковим елементів і користується величезною популярністю, обумовленої компактністю вироби, незначним споживанням електроенергії та істотним обсягом.

Помилка визначення флешки

Для усунення проблеми з визначенням накопичувача комп’ютером необхідно виявити причину.

Обставини, коли USB-накопичувач не визначається комп’ютером, сьогодні досить популярне явище. Обгрунтуванням того, що флешку не визначає комп’ютер, може бути як звичайний збій налаштувань, програм або неробочий USB-порт, так і кардинальне зношування або деформація пристрої, які виправити неможливо. У цій статті розповімо, що робити, якщо флешка не визначається комп’ютером, як відновити експлуатаційну придатність зовнішнього накопичувача інформації.

Чому портативні пристрою не розпізнають флешку

Обставини, коли USB-пристрій перестало визначатися на ПК, дійсно вибивають людину з життєвої колії, особливо якщо на флеш-накопичувачах міститься значна і цінна інформація. Якщо несправність агрегату не пов’язана з дефектами, тоді є ймовірність відновити його роботу самостійно, без звернення до фахівців.

Першопричинами того, що флешка не визначається, не відкривається на ПК, можуть бути:

  1. Що вийшли з ладу USB-порти;
  2. Застаріле програмне забезпечення;
  3. Наявність вірусів на Flesh-накопичувачі;
  4. Збої налаштувань BIOS;
  5. Різні категорії систем ПК і флешки;
  6. Некоректно привласнена комп’ютером буква USB-накопичувача.

Першоджерел проблематики буває набагато більше, однак, з більш серйозними причинами може впоратися тільки фахівець з комп’ютерних технологій або особистість зі значними знаннями техніки. Розглянемо варіанти вирішення проблеми відмови в роботі USB-накопичувача, які може виконати будь-який середньостатистичний людина, яка знає ПК на рівні користувача.

Флешка не визначається: докладна інструкція з відновлення

Перш ніж приступити до пошуку та викорінення першоджерела того, що флешка не визначається, не відображається, важливо упевнитися в працездатності модуля зовнішньої пам’яті. Показником придатності до експлуатації можна вважати світиться або блимає індикатор, наявний практично на всіх модернізованих моделях пристроїв. А також для тестування агрегату можна спробувати перевірити його на інший одиниці комп’ютерної техніки.

Апаратні несправності USB-портів

Спочатку важливо протестувати роботу накопичувача на інших роз’ємах ПК. Найчастіше комп’ютер не розпізнає карту пам’яті через відмову USB-порту.

Практично завжди користувачі під’єднують зовнішній модуль пам’яті через роз’єми, розташовані на фронтальній панелі ПК, так як це найлегший метод. Часте експлуатування порту може спровокувати його механічні пошкодження. Щоб активізувати флеш-накопичувач, спробуйте скористатися роз’ємом з тильного боку системного блоку в свідомо функціонуючий USB-порт. Якщо блок пам’яті почав працювати, значить, на цьому питання про його неполадку можна вважати закритим, в іншому випадку треба переходити до більш дієвих методів усунення несправностей.

Зрідка USB-порти не працюють внаслідок їх відключення в BIOS-налаштуваннях. Акцентуємо увагу на тому, що в подібних умовах до комп’ютера неможливо буде підключити як накопичувач, так і інші модулі, що синхронізуються через USB-порт. Якщо інша апаратура підключається, тоді такий варіант можна виключити і шукати коріння несправності в іншому місці.

Для того щоб активізувати роботу USB-роз’ємів, треба при завантаженні ПК зайти в меню BIOS, натиснувши кнопку Delete або F2. Яка конкретно клавіша викликає потрібне меню на вашому ПК можна подивитися в описі при його завантаженні. У меню потрібно вибрати Advanced Settings, після чого перейти в вікно USB Configuration, що відповідає за функціонування USB-каналів. Далі треба вибрати запит USB Controller і встановити показник Enabled, який підключає порти. Після цього потрібно зберегти внесені корективи, натиснувши клавішу F10.

Коригування налаштувань BIOS

А також причиною того, що ПК не бачить Flesh-накопичувача, може бути забруднення його контактів, внаслідок тривалої експлуатації та частого носіння в сумці. Щоб виключити цю причину поломки, можна спробувати почистити зовнішній модуль пам’яті, однак, не використовуйте при цьому металевих речей, щоб уникнути пошкодження контактів.

Якщо після проведення вищеописаних простих маніпуляцій проблема не усунулася, значить, приступаємо до більш дієвих методів врегулювання проблеми, розбираємося в питаннях, чому не визначається флешка на комп’ютері.

Діагностика та оновлення драйверів

Часто причиною того, що комп’ютер не бачить USB-пристрій, є застаріле програмне забезпечення на ПК. Для оновлення драйверів треба через панель управління портативної системи увійти в меню «Диспетчер пристроїв», де система повинна відображати всі прилади, які під’єднані до ПК.

Вставте Flesh-карту в роз’єм, і подивіться, яка запис при цьому з’явилася або змінилася в активізованому вікні. Видаліть цей запис, клікнувши правою клавішею миші, і застосувавши команду «Видалити». Оновлення відбувається автоматично при повторному включенні зовнішнього блоку пам’яті. У цьому ж вікні повинен після оновлення програмного забезпечення відобразитися в переносних пристроях USB-накопичувач. Клацніть правою клавішею миші на назві флешки і зайдіть в її характеристики. Там повинно бути вказано, що модуль функціонує коректно.

ВАЖЛИВО. Якщо в статусі вказана запис «USB пристрій не впізнав», то це може свідчити про тотальну загибелі зовнішнього накопичувача.

А також причиною того, що ПК не визначає USB, може бути некоректне призначення назви накопичувача. Щоб усунути цю проблему треба перейменувати USB-накопичувач, присвоївши йому іншу букву латинського алфавіту, яка стовідсотково не задіяна в системі. Перейменування зовнішнього джерела пам’яті може усунути проблему, і пристрій стане працювати в стандартному режимі.

перейменування накопичувача

Вірусне зараження USB-накопичувача

Якщо ПК визначає USB-накопичувач, однак, не допускає його відкриття, тоді причиною може бути попередня робота на зараженому вірусами комп’ютері, що спровокувало зараження флешки. Щоб перевірити цю версію, треба через провідник зайти в властивості Flesh-накопичувача і видалити файл autorun.inf, після чого флешка повинна визначитися на ПК і функціонувати в нормальному режимі.

Ні в якому разі для усунення проблеми такого роду не відключайте антивірусну програму на портативному пристрої, так як це може спровокувати його зараження, що спричинить за собою дуже серйозні наслідки.

Невідповідність файлових систем

Часом USB-пристрій не відкривається на комп’ютері через невідповідність файлових систем. З метою перевірки такого факту треба подивитися у властивостях жорсткого диска комп’ютера, а також в описі характеристик флешки, назви їх функціонуючих файлових систем. Якщо вони не збігаються, тоді причиною може бути дисонанс або неузгодженість в режимах їх роботи.

Щоб викорінити проблему, треба відформатувати USB-накопичувач в режимі, який відповідає комп’ютерній системі. Після такої процедури дані, які були на накопичувачі, відновити практично неможливо. Якщо матеріали, які містяться на флешці для вас дуже важливі, треба заздалегідь визначити портативний пристрій, що працює в ідентичному режимі, і зберегти матеріали з зовнішнього блоку пам’яті. Після цього треба відформатувати USB-накопичувач в тому форматі, який підтримує портативний пристрій.

форматування накопичувача

Після синхронізації файлових систем флешку можна буде використовувати для роботи на обумовленої портативної техніки.

Підведемо підсумки

Як бачимо, на питання, чому не визначається флешка на комп’ютері, не існує єдиної відповіді. Причини можуть бути різні: від банального забруднення роз’єму пристрою, усуває звичайної чищенням, до механічного пошкодження накопичувача, яке практично не піддається лікуванню.

Найчастіше повернути функціональність флешці не складає особливих труднощів навіть для початківця користувача комп’ютера. Однак в ситуаціях, якщо вищеописані дії не допомагають вирішити проблему з читаністю USB-накопичувача, а інформація, наявна на ньому, є для вас життєво важливою, варто звернутися в сервісний центр за допомогою до фахівців.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector