Сайт запитує дозвіл на запустити Flash — що робити, небезпечно це?

Безтурботний серфінг мережі — вже давно цілком буденна річ для кожного користувача. Однак, іноді вміст сайту піддається блокування з боку браузера, програма просить дозвіл на використання деяких сторонніх утиліт.

Даний матеріал розповість, що робити, якщо сайт запитує дозвіл на запустити Flash — чи безпечно це, потрібно «Дозволити» або «Блокувати»? Ми пояснимо, для чого в принципі необхідне обмеження контенту?

Що це за повідомлення?

«Сайт запитує дозвіл на запустити Flash» — стандартне спливаюче вікно популярних браузерів, що відповідає за схвалення запуску медіа-вмісту сторінки за допомогою Adobe Flash Player. Яскравий тому приклад, зараз активно блокується ресурс vseigru.net, на якому представлені ігри, виконані по флеш-технології

Таке повідомлення зустрічається в Google Chrome, Opera, Safari, Firefox, деяких інших сучасних провідниках. Воно з’являється при переході на сторінку з анімацією, відеороликами, вбудованими інтерактивними сервісами на базі Adobe Flash Player — правда, останній називається більшістю опитаних користувачів «застарілим» вже не перший рік.

Запит-на-дозвіл-запуску-флеш-плеєра-на-сайті
Запит на дозвіл запуску флеш плеєра на сайті

Чому виникає запит дозволу запустити Flash?

Давайте розберемося в причинах блокування флеш-контенту з боку браузерів. Першу половину 2017 року вузьких колах називають міні-революцією контенту на світових ресурсах — саме тоді топовий Chrome почав блокування контенту на базі Flash. При переході на сайти з подібним вмістом його місце став займати сірий пазл.

Всупереч обуренню любителів флеш-вмісту, розробниками була названа конкретні причини — небезпечність, старіння технології в порівнянні з новими розробками сфери. У приклад досі наводиться флагман розмітки HTML5, активно рекомендований Google, іншими популярними платформами.

Підсумок — анімація, так улюблені дітьми прості Flash-гри за замовчуванням заблоковані в нових версіях популярних браузерів. Варто відзначити, що «противники оновлень» в цій ситуації виграли — власники застарілих версій Google Chrome, Firefox, Opera досі і не знають про подібні обмеження.

Як включити / відключити дозвіл на запуск Flash?

Любителі «забороненого» контенту відразу задалися питанням — як обійти таке обмеження, знову повернутися до звичного зависання в мережі? Постійно вискакує вікно не всім подобається.

Все досить просто — розглянемо на прикладі Хром (короткі локальні уточнення для власників інших браузерів розташовуються трохи нижче):

 1. Входимо в звичне меню (три точки в правому верхньому куті), знаходимо пункт «Налаштування».
 2. На новій сторінці знаходимо «Додаткові».
 3. Далі в кінці вікна шукаємо графу «Налаштування контенту».
 4. З десятка варіантів програм / утиліт вибираємо «Flash».
 5. Праворуч від рядка «Завжди питати» переводимо повзунок в «сіру положення».

Відключаємо-підтвердження-запуску-Flash-в-Google-Chrome
Відключаємо підтвердження запуску Flash в Google Chrome

Очевидно, при бажанні можна повторно включити постійні повідомлення шляхом перекладу повзунка в колишнє положення.

Mozilla

У Mozilla Firefox фінальне вікно знаходиться у вкладці «Додатки», пункт «Модулі». Звичайний Flash носить трохи іншу назву, а саме «Shockwave Flash». З інтерактивного меню праворуч вибираємо «Завжди включати».

Opera

 1. Копіюємо в адресний рядок opera: // settings.
 2. У відкритому вікні знаходимо пошук, куди просто вводимо слово Flash.
 3. Вибираємо пункт «Дозволити запуск Flash» (конкретний текст графи може відрізнятися в залежності від версії).

Відключення-перевірки-в-браузері-Opera
Відключення перевірки в браузері Opera

Safari

Проходимо по наступним шляхом:

 1. «Налаштування», пункт «Модулі».
 2. Прокручуємо вниз, знаходимо Adobe Flash Player.
 3. Ставимо галочку, у вікні, шукаємо інтерактивне меню (частіше правий нижній кут), вибираємо варіант «Відключити».

Важливо — тим самим відключаємо «зацікавленість» браузера в вашому думці з приводу включення на сайті Флеш Плеера.

Потрібно включити / відключити для одного сайту

Якщо користувачеві необхідно дозволити включення Flash без повідомлення для вузького ряду ресурсів, переходимо в теж меню — спускаємося трохи нижче. Під вкладку вирішити за допомогою кнопки «Додати» вносимо список улюблених посилань, «Блокувати» — перелік сайтів зі спам-рекламою.

Додавання-сайту-vseigru-net-на-дозвіл-запуску-Flash
Додавання сайту vseigru.net на дозвіл запуску Flash

Чи безпечно це?

Технологія флеш використовувалася контент-мейкерами, власниками великих ресурсів багато років, правда почав трохи застарівати. Насправді його включення «без повідомлень» навіть зручніше, так як навіть за півтора року обмежень деякі сайти повністю відмовилися від цієї платформи.

Правда, є і зворотна сторона — анімації з сумнівною рекламою, відвертою вульгарністю. Але і це можна обійти «розумної налаштуванням» — розповіли трохи вище. Сподіваємося, дана стаття роз’яснила вам порядок дій, якщо сайт запитує дозвіл на запустити «Flash» — приємного перегляду улюблених ресурсів!

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector