Різниця між маршрутизатором і комутатором

Багато користувачів не знають, в чому полягає різниця між маршрутизаторами і комутаторами, помилково думаючи, що пристрої мають однаковий принцип роботи і служать для одних і тих же цілей. Щоб зрозуміти відмінність, необхідно вивчити, для чого використовуються гаджети, де найчастіше їх встановлюють, на чому грунтується їх функціонування. Головний висновок, який можна зробити, — маршрутизатор і комутатор — це пристрої, що застосовуються для різних завдань і цілей. При цьому вони мають різну вартість. Варто відзначити, що обидва гаджета використовуються для побудови комп’ютерної мережі. Іноді їх порівнюють з третім видом гаджетів — концентратором, який на сьогоднішній день є застарілим і не відповідає сучасним технологічним вимогам. Інформація, наведена в статті, буде цікава людям, яким цікавий принцип побудови мережі. У деяких випадках потрібно застосовувати один тип пристроїв, в той час як в інших доцільно встановити другий тип.

Порівняння роутера і комутатора

Switch і маршрутизатор виконують різні функції всередині мережі

Принцип роботи комутатора

Щоб зрозуміти, в чому різниця між комутатором і маршрутизатором, необхідно вивчити основи роботи цих пристроїв. Варто відзначити, що комутатор, який встановлюється для комп’ютерних мереж, називається мережевим. Такий прилад застосовується для підключення різноманітних комп’ютерів в мережу в межах декількох або одного сегмента. При цьому варто відзначити, що використовується канальний, тобто другий рівень моделі OSI. Перший рівень застосовують застарілі концентратори. При цьому девайс передає інформацію безпосередньо одержувачу, що підвищує безпеку і продуктивність пристрою в порівнянні з концентратором. Комутатор зберігає спеціальні таблиці комутації. Це відомості про відповідність MAC-адрес вузлів до портів гаджета. В процесі роботи девайс встановлює MAC-адресу хоста-відправника і заносить інформацію в таблицю.

Іншими словами, будь-який фрагмент Ethernet, тобто фрагмент пакетної передачі даних, має MAC-адресу. Гаджет фіксує дані про нього і здійснює роботу своєрідного регулювальника, тобто визначає комп’ютер, на який можна пересилати інформацію. Відповідно, на інші комп’ютери дані не можуть бути передані. Таким чином, мережевий девайс такого типу гарантує пряме підключення між передавачем і приймають ноутбуком, комп’ютером.

Огляд комутатора Ethernet

Такий девайс не завжди зручно застосовувати при роботі з великими мережами, оскільки пам’ять таблиць, з якими він працює, є лімітованою. При цьому такі пристрої мають невисоку ціну і мають прекрасну швидкістю функціонування. Дуже часто їх застосовують у великих компаніях для побудови мереж, оскільки такий варіант є недорогим.

Принцип функціонування роутера

Маршрутизатор — це знайомий багатьом роутер. Такі прилади мають великим обсягом пам’яті і фактично представляють міні комп’ютер. Це дозволяє роутера працювати з трафіком до 1 гігабайта. Перевагою є те, що маршрутизатор сумісний з усіма видами інтерфейсних модулів. Варто відзначити, що пристрій дозволяє підключати необмежену кількість маршрутів.

Маршрутизатор для домашнього інтернету

Не завжди користувачів задовольняє швидкість роботи, оскільки маршрутизатор перевіряє повністю всі дані, а не тільки MAC- і IP-адреса. Такі гаджети володіють розширеним набором функцій, наприклад, можуть визначити різні програми, які надходять в якості вхідної інформації. Варто відзначити, що девайс функціонує на третьому, більш високому рівні OSI. Маршрутизатор дозволяє пов’язувати несумісні по протоколу і архитектурам мережі. Такі сучасні та зручні пристрої, безумовно, коштують дорожче. При цьому девайси прекрасно справляються зі створенням великих мереж.

Дуже часто роутери застосовуються для домашнього використання. Зазвичай гаджет отримує IP-адресу від постачальника послуг інтернет, а сам проводить IP-адресацію по локальній мережі. Безліч просунутих приладів дозволяє користувачеві відчути перевагу використання додаткових функцій. Серед них вбудований захист від небезпечних шкідливих програм, зручний веб-інтерфейс, в який можна зайти за допомогою будь-якого комп’ютера або ноутбука, і навіть можливість приєднання принтера.

Різниця між двома приладами може бути не дуже зрозуміла простому обивателю на перший погляд. Варто зазначити, що вони можуть використовуватися для одних і тих же функцій. При цьому гаджети відрізняються за своїми принципами роботи, вартості, швидкості роботи і іншим параметрам. Маршрутизатор як би «додумує» маршрути передачі даних в той час, як комутатор ретранслює їх.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector