Ремонт зовнішнього жорсткого диска

Жорсткий диск є важливою частиною комп’ютера, адже саме на ньому користувачі зберігають свої файли і дані. Якщо недостатньо вбудованого ЖД, можна придбати зовнішній HDD, на якому можна тримати все що завгодно. Збої в роботі ЖД трапляються нечасто, проте завжди дуже сильно хвилюють користувачів, адже з’являється ризик втратити величезну кількість важливих даних і цінних файлів. У цій статті розглянемо, як самостійно зробити ремонт жорсткого диска. Давайте розбиратися. Поїхали!

Як самостійно відремонтувати зовнішній жорсткий диск

Перш за все необхідно розуміти, що ремонт залізниць не має на увазі відновлення даних з нього, при цьому відновлення в принципі не завжди можливо, все залежить від ступеня і характеру поломки. Спершу давайте розберемося які ж існують передумови для ремонту зовнішнього HDD:

 • Жорсткий диск видає нехарактерні звуки під час роботи. Це може бути скрип, шурхіт або тріск.
 • Раптове, безпричинне зникнення файлів і папок.
 • «Гальма» і «глюки» при зверненні до диска.

Варто зазначити, що самі по собі ЖД виходять з ладу досить рідко і причиною цього може бути тільки заводський брак. В інших випадках відповідальність за поломку покладається на самого користувача. Саме неправильна експлуатація і доводить жорсткий диск до неробочого стану. Періодично слід виконувати перевірку на збійні сектори, bad-блоки, запускати процедури дефрагментації і діагностики, а також контролювати температуру пристрою під час роботи. Невиконання будь-якого з цих пунктів рано чи пізно призводить до проблем із виробом.

Отже, якщо ваш зовнішній ЖД під час роботи видає якісь дивні звуки, то, найімовірніше, проблема в записуючої голівки, яку, на жаль, самостійно замінити не вийде. Але ви можете вжити необхідних заходів і зробити резервну копію диска, щоб не втратити всі дані. Майте на увазі, що ЖД не обов’язково повинен працювати безшумно. Мова йде тільки про незвичайних і підозрілих звуках.

Починати діагностику і ремонт слід з перевірки справності USB-кабелю. Можна під’єднати кабель до іншого пристрою, щоб визначити його працездатність.

Форматування через Командний рядок

 • «Керування дисками»;управління дисками
 • «Мій комп’ютер».
 • Тепер ви знаєте, як відремонтувати зовнішній жорсткий диск своїми руками в домашніх умовах. Пишіть в коментарях чи вдалося вам успішно починають свій ЖД, діліться власним досвідом і порадами з іншими користувачами, а також задавайте свої питання, якщо в чомусь не розібралися.

  Ссылка на основную публикацию
  Adblock
  detector