Ремонт і чистка джойстика PS3 своїми руками

Джойстики DualShock, звичайно ж, ламаються, а вже брудняться як, зовні і всередині, це ні для кого не повинно бути секретом. Більш того, всі ми чекаємо, що рано чи пізно цей пристрій доведеться віддати в ремонт. А причина, власне, одна і зрозуміла — чи ви граєте і він ламається, або не грають і він у вас як новий, тільки навіщо тоді було купувати!

Ремонт і чистка джойстика PS3 своїми руками

До того ж джойстик знаходиться «на найбільш передовою ігрового фронту». Він не завжди витримує наш азарт або нетерпіння. Що там говорити, впустити джойстик з обіднього столу — звичайна справа. Був би він на дроті, так це б врятувало. Але дроти немає і летить наш джойстик аж до «самого фінішу» — і добре, якщо посадка буде м’якою.

Звичайно, чистку і ремонт, і досить дешево, вам охоче виконають в будь-якому спеціалізованому сервісному центрі. Але тільки навіщо витрачати на це час і гроші, справа нескладна і ви цілком самі можете з цим впоратися.

Готуємо себе, готуємо робоче місце, готуємо інструмент

Так, справа нескладна, але вимагає до себе поваги, в першу чергу спокійну, але продуману підготовку:

 • Приготуйте зручне робоче місце — найкраще чистий стіл, щоб нічого не заважало.
 • Приготуйте кілька хрестоподібних викруток, ну або насадок — взагалі-то, вистачить і однієї, але, як завжди, ніколи не знаєш, яка буде найбільш зручною, тому про всяк випадок — кілька.
 • Для чищення — дуже м’який мильний розчин, якщо спирт, то не вище 70%, використовувати ж його потрібно буде дуже акуратно, буквально «на куточку ганчірочки».
 • А також для чищення — чисту ганчірку, але не дає ворсу.

  миття рук

  Готуємо також і себе — ретельно миємо руки, ні про які жирних п’ятах і мови не може бути

Важливе попередження: а чи варто починати взагалі

Перед тим як приступити, потрібно дуже точно віддавати собі звіт, а навіщо все це: чистка джойстика PS3- невже просто з чисто «спортивного» інтересу дізнатися, що там всередині.

Ось якщо у вас:

 • Геймпад PS3 не працює зовсім, то залазити всередину просто марно, у вас не буде оригінальних запасних частин, а самопал ставити тільки собі дорожче. Ремонт джойстика PS3 своїми руками — справа практично безнадійна.
 • Барахлить кнопки, то розтин допоможе тільки тим, що проявиться цей самий візит-ефект, що називається «дмухнув-плюнув», просто розкрив і знову собрал- і все запрацювало.
 • Потрібно поставити новий акумулятор, цей замучив, не тягне, і все тут.

  розібраний джойстик

  Потрібно витрусити сміття і все всередині злегка протерти. Ну це якщо ви багато і довго вже граєте

У всіх інших випадках: при неполадках з платами, при відмовили двигуни, при первинних гумках клавіш — починають самостійно марно, потрібно нести в сервіс-центр, де є запчастини. Або прямо скажемо, готувати 3-4 тисячі для покупки нового DualShock 3 (хоча ціна насправді плаває від 2,5 до 7 тисяч).

Отже, вирішено — і приступаємо

Якщо ви все-таки вирішили хоча б почистити всередині, то, озброївшись уважністю, акуратністю і спокоєм, приступаємо і розбираємо:

 1. Розгортаємо джойстик клавіатурою вниз, підбираємо викрутку і відкручуємо всі гвинти, їх 4. викруткою потрібно підібрати не тільки за розміром гвинтів, а й по діаметру самого стрижня викрутки, якщо він занадто широкий, то може не увійти в глибину розташування гвинтів, в будь-якому разі не потрібно викрутку з силою пропихати вниз, ви пошкодите хід до гвинтів.
 2. Коли гвинти все викручені, акуратно розхитуємо корпус і знімаємо його, у нас перед очима акумулятор в фіксує рамі.
 3. Виймаємо роз’єм акумулятора і знімаємо раму, відкручуємо з плати два гвинти фіксують раму скоб.
 4. У процесі розбирання уважно примічаємо розташування всіх деталей, ні в якому разі не можна забути «де і що раніше знаходилося», хоча деталей буде і трохи.
 5. Далі, відкручуємо гвинт, що фіксує електронну плату, і два гвинти, які тримають двигуни справа і зліва.
 6. Акуратно витягаючи роз’єм, знімаємо конструкцію — плата плюс два двигуна.
 7. Ми дісталися до клавіатури.
 8. Тепер можна і перевірити стан гумок клавіш, протерти їх і весь внутрішній простір, при необхідності замінити.

  Повністю розібраний джойстик

  Повністю розібраний джойстик

 9. Для протирання використовуйте тільки м’який мильний розчин або дуже м’який спиртової. Якщо використовувати спирт вище 70%, то є велика ймовірність пошкодження поверхні і гумок.
 10. Коли чистка закінчена, приступаємо до складання у зворотному порядку.
 11. Зверніть увагу на рівне розташування гумок і надійну фіксацію роз’ємів.
 12. Особливо ретельно закручуйте гвинти кріплення двигунів.
 13. Не поспішайте, коли все буде зібрано і залишиться тільки прикрутити кришку — її потрібно не кваплячись, але точно вирівняти. Без досвіду у багатьох це з першого разу не виходить. Якщо кришка не сідає, то, швидше за все, нерівно ліг шлейф.

Після складання можна приступити до чищення геймпада і зовні. Використовуйте для цих цілей тільки злегка змочену в мильному розчині ганчірочку, і ніяких патьоків, тільки злегка змочуємо, але руху впевнені, що не дають бруду ні найменшого шансу.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector