Рейтинг кращих процесорів для смартфонів

Мобільні пристрої стають все потужнішими і функціональніша. Багато в чому це відбувається завдяки появі нових процесорів, все більш потужних. Ще років 5 тому така обчислювальна потужність була непоганою для ноутбуків, а зараз кращі процесори для смартфонів (CPU) не менше продуктивні. Як і в комп’ютерах, в мобільній техніці використовуються багатоядерні процесори, але принцип роботи їх дещо інший. Тут ядра можуть працювати на різних частотах, в залежності від навантаження. Це забезпечує при необхідності більшу продуктивність і одночасно низьке енергоспоживання в спокої. Виробників цих пристроїв досить багато, і всі вони намагаються домогтися максимальної продуктивності. Для цього застосовуються різні підходи, але практично кожен процесор містить у собі безліч підсистем. Наприклад, обробкою графіки в іграх або управлінням зображенням з камери займаються спеціальні вбудовані модулі. Найвдаліші моделі постійно вдосконалюються, утворюючи цілі лінійки. Тому розглянемо топ процесорів для смартфонів в 2018 році. Він відрізняється від попереднього року, і дуже швидко знову зміниться, так як ринок смартфонів еволюціонує дуже швидко.

Рейтинг кращих процесорів для смартфонів

ТОП 10 кращих процесорів для смартфонів.

Виробники

Зараз склалася така ситуація, що на ринку немає конкретного лідера в сфері мобільних CPU. Однак є кілька виробників, які випускають більшість таких пристроїв. Всі вони пропонують свої унікальні моделі, які мають як переваги, так і недоліки. Тому найкращий процесор для смартфона в 2018 році вибрати не так вже й просто — в одних завданнях краще одні, а в інших — інші.

Основні виробники:

  • Qualcomm — це американська компанія, яка пропонує процесори лінійки Snapdragon. Серед них є як бюджетні варіанти, так і дуже продуктивні, для топових смартфонів.
  • Samsung — корейська компанія, про яку знають всі. Продукція відрізняється високою якістю і надійністю. CPU з лінійки Exynox належать до найбільш розвиває і перспективним.
  • MediaTek — ця компанія довгий час виробляла бюджетні процесори, тому завоювала чималу частку ринку смартфонів. Але останні моделі лінійки Helio X здатні змагатися з обчислювальної потужності з іншими конкурентами.
  • Huawei — ця компанія випускає високопродуктивні процесори під брендом HiSilicon. Використовуються вони в основному в пристроях власного виробництва.
  • Apple — ця компанія не потребує представлення. Виробляє власні чіпсети, які використовує у власних девайсах.

Звичайно, існують і інші, менші компанії, які займаються виробництвом CPU для мобільної техніки. Але вони не мають великої популярності, та й чогось видатного не випускають. Тепер розглянемо рейтинг мобільних процесорів для смартфона, актуальний для 2018 року.

№10 — Helio P23

Ця потужна модель випускається компанією Mediatek. Побудована на 8 ядрах Cortex A53, з них половина працює на частоті 2.3 ГГц, а половина — на 1.7 ГГц. Це забезпечує хорошу енергозбереження, а при необхідності і високу продуктивність. Цей CPU оптимізований під якісну відеозйомку, для роботи з камерою до 24 Мп, і обробки відео з роздільною здатністю 4К. Є подвійний модуль LTE для високошвидкісної завантаження даних, тому цей процесор використовується в смартфонах з двома сім-картами.

Helio P23

№9 — Snapdragon 625

Цей 64-бітний кандидат від компанії Qualcomm також використовує 8 ядер A53, що працюють на частоті 2 ГГц. Спеціалізації не має, тому може застосовуватися в самих різних пристроях. Цей процесор теж легко справляється з обробкою відео 4К. Особливість цієї моделі — наявність потужного вбудованого графічного адаптера Adreno 506, який легко справляється з найскладнішою графікою в сучасних іграх.

Snapdragon 625

№8 — Exynox 7885

Представник від Самсунга розроблявся у великій секретності. Він належить до нового покоління і підтримує всі сучасні стандарти, наприклад, прекрасно працює з Bluetooth 5.0. Exynox 7885 має 4 ядра А53 і 4 ядра А73, що працюють на частоті 2.2 ГГц. Є вбудований графічний чіп Mali-G71 і модуль LTE, що забезпечує швидкість передачі до 600 Мбіт / с. В цілому це відмінний середнячок.

Exynox 7885

№7 — Helio X30

Цей процесор від MediaTek створений за абсолютно новою технологією. Нове тут — взаємодія ядер, дуже ефективне, а їх тут 10 штук, організованих в три кластери. У першому — пара Cortex A73, які працюють на частоті 2.5 ГГц. У двох інших кластерах — по чотири A53, що працюють на частотах 1.9 і 2.2 ГГц. Це забезпечує чудові показники, причому енергоспоживання в порівнянні з попередньою моделлю цієї компанії знизилася на цілих 25%. Цей чіп має і графічний модуль, який працює на частоті 800 МГц і забезпечує хорошу продуктивність як в іграх, так і при обробці відео високої роздільної здатності.

Helio X30

№6 — Snapdragon 660

Цей CPU від Qualcomm хоч і був представлений в 2017 році, але як і раніше залишається одним з найпотужніших в рейтингу кращих процесорів для смартфонів. Він має 8 ядер Kryo, з них чотири працюють на 1.8 ГГц, а чотири — на 2.2 ГГц. Крім того, є графічна система Adreno 512, одна з найпотужніших на ринку. Цей CPU легко справляється навіть з найважчою в плані графіки грою, і може впоратися з обробкою відео 4K. При цьому він використовується і в смартфонах середнього класу.

Snapdragon 660

№5 — Snapdragon 835

Черговий кандидат від тієї ж компанії, заслужено входить в таблицю рейтингу процесорів для смартфонів в 2018 році. Має 8 ядер Kryo 280, з них чотири працюють на 1.9 ГГц, а чотири — на 2.5 ГГц. На борту — новітня графічна система Adreno 540, здатна обробляти відео Ultra HD. Завдяки високій деталізації 3D-графіки, цей CPU ідеальний для віртуальної реальності. Через високі характеристик він застосовується в топових смартфонах. Але є недолік — вимагає багато енергії від акумулятора, тому його ємність дуже важлива.

Snapdragon 835

№4 — Kirin 970

Цей чіп випускається компанією Huawei. Тут використовується абсолютно нова нейроморфная архітектура. Це означає, що в ньому застосовується штучний інтелект. Це, до того ж, дозволило значно знизити енергоспоживання, але збільшити потужність процесора. Він дуже хороший при зйомці в умовах поганого освітлення, в тому числі об’єктів, що рухаються. Всього в чіпі є 8 ядер, розділених на два кластери — 4 ядра Cortex-A73 працюють на 2.4 ГГц, і 4 ядра A53 на частоті 1.8 ГГц. Вбудований потужний графічний модуль. Ще одна відмінність — модуль LTE Advanced, який здатний передавати дані зі швидкістю більше 1 Гбіт / с. Цього не можуть навіть самі топові смартфони з іншими процесорами.

Kirin 970

№3 — Exynox 9 Octa 8895

На сьогоднішній день це флагманський, 8 — ядерний процесор від Samsung. 4 ядра — всім відомі Cortex A53, а інші чотири — секрет, який компанія поки не розкриває. Відомо лише, що це нове покоління. У складі чіпа — потужна графічна підсистема з штучним інтелектом і технологією машинного зору. Вона здатна відтворювати відео 4К зі швидкістю 120 кадрів / с. Модуль 5CA LTE може передавати дані зі швидкістю 1 Гбіт / с. Перший смартфон на базі цього процесора — Galaxy S8.

Exynox 9 Octa 8895

№2 — Snapdragon 845

Кращий чіп від Qualcomm, що потрапив в топ процесорів для смартфона в 2018 році. 4 ядра A75 з частотою 2.8 ГГц і 4 ядра А55 з частотою 1.8 ГГц забезпечують відмінну продуктивність при економному енергоспоживанні. Тут також є нейронний блок третього покоління, з підтримкою штучного інтелекту. Деякі схиляються до того, що саме цей процесор кращий на сьогоднішній день.

Snapdragon 845

№1 — A11 Bionic

На першому місці — процесор від Apple, який використовується в iPhone X. На відміну від попередньої моделі, A10, тут є особливий нейронний прискорювач, який покращує роботу штучного інтелекту. Крім того, була підвищена обчислювальна потужність на 25%, а енергоспоживання при цьому знизилася на 50%. Звичайно, підтримуються всі найсучасніші технології і стандарти передачі та обробки даних.

Який процесор краще для смартфона на системі Android

Питання, який процесор краще для телефону, не такий простий. Звичайно, для кожного з них існують результати тестів, які показують продуктивність для різних завдань. Однак вибирати процесор для смартфона виключно по рейтингу потужності або швидкодії невірно. Справа в тому, що немає ідеального процесора, який краще за всіх. Свої переваги і недоліки є у кожного з них, навіть у тих, які в нашому списку займають перші місця. Також не особливо важливо, яка частота процесора краще — у більшості ця характеристика приблизно однакова, а кількість ядер і їх тип виявляються важливішими. Тому відповідь на питання, який процесор для смартфона краще, може бути таким — щоб відповідав вимогам і власним бюджету. У нашому списку є різні моделі, і дуже дорогі, і не дуже. Але всі вони досить потужні і цілком сучасні, так що вибрати є з чого.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector