Рейтинг кращих процесорів 2018 року

Останні кілька років не дуже радували любителів потужних процесорів, на ринку позначився застій. Чогось нового і принципово кращого практично не з’являлося, давні конкуренти Intel і AMD не могли нічим здивувати. Але в 2017-2018 роках все змінилося. З’явилися нові лінійки процесорів, що перевершують колишні по всіх параметрах, і намітилася тенденція до ще більш перспективних моделей. Зараз є можливість підібрати собі сучасний високопродуктивний процесор під будь-який бюджет. Але треба пам’ятати, що навіть не дуже старі материнські плати їх навряд чи будуть підтримувати. Нові процесори мають інші сокети, і розраховані на роботу з пам’яттю DDR4, а DDR3 вже вважається застарілою. Але навіть серед новітніх процесорів і раніше чимало плутанини. Недосвідчений покупець навряд чи зможе відрізнити, чим вони відрізняються, орієнтуючись тільки на цифри в назві моделі. Наприклад, якщо ви шукаєте кращий процесор для сучасних ігор, і чули про відмінний Intel i7, то пам’ятайте, що такі моделі є старі і нові, з тією ж назвою, але кардинально відрізняються за характеристиками. При виборі процесора пам’ятайте, що серед них немає поганих, навіть в нижчій ціновій категорії. Вони лише можуть виявитися орієнтовані не на ті завдання, в яких їх використовують. З іншого боку, не треба гнатися за самими продуктивними і дорогими моделями, якщо від комп’ютера не очікується великий обчислювальної потужності.

Рейтинг кращих процесорів 2018 року

Вибір найкращого процесора в 2018 році.

Нові лінійки Intel і AMD

Ще недавно компанія AMD відчутно відставала від Intel, міцно зайняв перше місце у виробництві високопродуктивних процесорів. Однак зараз це відставання зникло, завдяки абсолютно новій архітектурі. Конкуренція знову стала вельми жорсткою, так як обидва виробники практично зрівняли свої показники. Нові процесори від AMD випускаються під назвою Ryzen, і мають різні лінійки:

  • Ryzen 3 — моделі 1200, 1300X, 2200G.
  • Ryzen 5 — моделі 1400, 1500X, 1600, 1600X, 2400G.
  • Ryzen 7 — моделі 1700, 1700X, 1800X, 2700X.
  • Ryzen Threadripper — моделі 1900X, 1920X, 1950X.

Останні в цьому списку — найпотужніші, але і найдорожчі. Вони використовують сокет TR4, а всі інші — AM4. Ці процесори підтримують всі сучасні технології та працюють з пам’яттю DDR4. Це найкращі бюджетні процесори серед топових, так як Intel продовжує тримати ціни досить високо. Intel також представила свої новітні моделі, які назвали поколінням Coffee Lake. Це такі лінійки:

  • Core i3 — моделі 8100 і 8350k.
  • Core i5 — моделі 8400 і 8600k.
  • Core i7 — модель
  • Core i9 — моделі 7900X, 7920X, 7960X, 7980XE.

Останні також відносяться до преміум-класу з сокетом LGA2066, а решта використовують сокет LGA1151-2. Як і продукт AMD, ці процесори також працюють з пам’яттю DDR4. Зверніть увагу на схожість назв зі старими, але не треба їх плутати. Новий Core i3 по продуктивності не поступається старому i5, а i7 різних поколінь навіть порівнювати не можна.

Який процесор все-таки краще — AMD або Intel?

Відразу скажемо, що таке питання не цілком коректний. Ще недавно на нього можна було відповісти цілком чітко — найпродуктивніші процесори випускає Intel, а у AMD не такі потужні, але більш дешеві. Компанія Intel в рейтингах процесорів довгий час займала місця в ТОП-е. Тепер все трохи змінилося, AMD не тільки наздоганяє, а й обганяє конкурента. Процесори відрізняються один від одного частотою, числом ядер і потоків, наявністю графічного ядра. Тому кращий ігровий процесор 2018 роки не обов’язково буде оптимальним вибором для програміста або для роботи з 3D-редакторами. Також і кращий бюджетний процесор 2018 навряд чи буде хорошим вибором для сучасних ігор. Кожна модель має свої особливості, завдяки яким можна побудувати саму оптимальну конфігурацію для різних цілей.

Кращі процесори 2018 року

Побудуємо наш рейтинг кращих процесорів для комп’ютера 2018 року на основі різних напрямків. Порівнювати представників всіх лінійок, наприклад, по продуктивності, буде некоректно — вона у всіх різна. Адже серед них є топові моделі для найпотужніших робочих станцій, а є цілком бюджетні, для геймерів. Рейтинг продуктивності сучасних процесорів актуальний для однотипних моделей різних компаній, щоб виявити їх переваги та недоліки.

Найоптимальніший вибір

Ryzen 7 2700X — найкращий процесор 2018 роки як для ігор, так і для важких додатків. На цьому продукті відставання AMD закінчилося, так як він випереджає аналоги від Intel за багатьма параметрами. Ціну компанія, як зазвичай, тримає в розумних рамках, що теж порадує любителів потужних комп’ютерів. Ryzen 7 2700X створений по 12-нанометровій технології і б’є конкурентів по продуктивності як з одним ядром, так і в багатоядерних режимах. А ядер тут є 8, і завдяки технології SMT вони можуть подвоюватися, забезпечуючи 16 потоків. Кожне ядро ​​працює на 3.7 ГГц, з можливістю розгону до 4.3 ГГц.

Ryzen 7 2700X

Самий продуктивний процесор

Модель Ryzen Threadripper 1950X від AMD відразу столкнуло конкурентів від Intel з трону. 16 ядер, що працюють на частотах 3.4 — 4 ГГц, здатні забезпечити 32 потоку, але вимагають потужного блоку живлення. Це забезпечує високу продуктивність на будь-яких завданнях. У таблицях рейтингів по продуктивності процесорів в 2018 році Ryzen Threadripper 1950X по праву займає перше місце. Але і конкуренти не дрімають — Intel представила свою високопродуктивну модель Core i9-7980XE, яка оснащена 18 ядрами, здатними клонувати в 36 потоків. Цей процесор має неймовірну продуктивністю, але не завдяки якимось особливим технологічних рішень, а всього лише за рахунок можливості розгону кожного ядра до 4.8 ГГц. Звичайна частота їх — 2.6 ГГц. Ці дві моделі — монстри продуктивності на сьогоднішній день. Але перший при цьому майже втричі дешевше. Intel цим похапали як і раніше не може.

Core i9-7980XE

Кращий среднечастотний процесор

Модель Ryzen 5 2600X від AMD при своїй бюджетности демонструє вельми хороші показники. Вона відмінно підійде для домашнього комп’ютера, і в найближчі років п’ять прекрасно себе покаже як в іграх, так і в найважчих додатках. 6 ядер і 12 потоків на частотах 3.6 — 4.32 ГГц забезпечать прекрасну продуктивність навіть при одночасному запуску безлічі важких додатків. В цьому і є головна перевага перед продуктами Intel — відмінна робота в багатозадачному режимі. Запуск гри, сотні вкладок в браузері, одночасний запис відео, і багато іншого — все це під силу Ryzen 5 2600X, і нічого не гальмує і не зависає.

Ryzen 5 2600X

Кращий процесор початкового рівня

Ryzen 3 2200G — дуже дешева модель, прекрасно підходить для складання недорогого комп’ютера. Але можливості його при цьому досить непогані. Ryzen 3 2200G має 4 ядра і 4 потоку, що працюють на частотах 3.5 — 3.7 ГГц. Але головна його особливість — вбудоване відеоядро, що дозволяє заощадити і на відеокарті. Вбудована графіка, звичайно, не дозволить грати з найновіші ігри з максимальними настройками, а ось більш старі «тягне» легко, до того ж з найбільшим дозволом. Для офісного або простого домашнього комп’ютера це дуже непоганий варіант. Аналогічний бюджетний продукт від Intel — Pentium G4560T Kaby Lake. На відміну від інших пентіум, тут передбачена гіперпоточность. 2 ядра працюють на 3.5 ГГц, і можуть клонувати в 4 потоки.

Pentium G4560T Kaby Lake

Кращий ігровий процесор

Який процесор підійде краще для ігор? Поки тут лідирує Intel, і модель Core i5-7600k прекрасно підходить для цієї мети. 4 ядра, що працюють на 3.8-4.2 ГГц, забезпечать достатню обчислювальну потужність для найсучасніших ігор, і навіть тих, які вийдуть в найближчі роки. Ще більший запас в іграх забезпечить Core i7. 4 ядра для цієї мети поки цілком достатньо, а 6 вистачить на багато років вперед. Чи варто для ігрового комп’ютера брати Ryzen? Навряд чи, вони краще там, де потрібна багатозадачність. А ось Intel хороші тут можливістю гарного розгону — моделі k-серії можуть розганятися до 5 ГГц. У поєднанні з хорошою відеокартою виходить дуже потужна ігрова конфігурація.

Core i5-7600k

Звичайно, рейтинг процесорів для ПК у вигляді графіків і таблиць більш наочний, але одночасно заплутує. Кожна модель має свої сильні і слабкі сторони в різних завданнях, тому в першу чергу потрібно орієнтуватися на призначення комп’ютера. Навряд чи розумно вибирати самий потужний процесор для комп’ютера, який буде використовуватися для набору тексту в Word або перегляду сайтів. З іншого боку, рейтинг продуктивності процесорів за швидкодією важливий тим, хто займається програмуванням, роботою з 3D-графікою, відеомонтажем. Це важка робота, де важливо і кількість ядер, і обчислювальна потужність. Що стосується виробника, то кожен з них може представити гідну модель для будь-яких цілей. Тут вибір традиційно зводиться до перевагам або бюджету — процесори Intel завжди були дорожче аналогів від AMD. Однак, як бачимо, останнім часом AMD представила дійсно чудові процесори, які поки тримають найвищу планку. Інтел в рейтингу процесорів поки здає свої позиції. Тому чекаємо появи абсолютно нових технологій на тлі гострої знову конкуренції. Нам, як споживачам, це в будь-якому випадку буде вигідно.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector