Постійно вимикається (перезавантажується) комп’ютер? А може пора зауважити термопасту? —

процесор
Кожен процесор залежно від умов експлуатації потребує заміни термопасти. Термін заміни не можна визначити кількістю років або днів, тому що залежить від завантаженості процесора, як термопасти, радіатора, місця розташування комп’ютера і так далі. Якщо користувач постійно грає в ігри з великими системними вимогами, процесор буде перебувати в завантаженому стані, що може привести до підвищення температури, а якщо ПК включається раз в день на пару годин щоб відправити пару повідомлень, то в такому випадку можливий варіант, що заміна термопасти взагалі не знадобитися.  

Процес заміни термопасти умовно можна розділити на два етапи:

  • з’ясувати чи потребує процесор в його заміні
  • безпосередньо заміна термопасти

Перш, ніж розкривати свій домашній комп’ютер, потрібно визначити температуру свого процесора, для цього підійде будь-яка утиліта скачана з мережі. Але утиліта покаже лише абсолютні значення їх же потрібно порівняти з тими на які розрахований працювати Ваш процесор. Знайти ці дані можна на сайті виробника.

Теорія є теорія і для того щоб не залишилися сумніви, не завадить перевірити температуру на практиці. Для цього слід гарненько завантажити процесор, тільки так можна дізнатися в якому стані знаходиться система охолодження процесора. Якщо немає спеціальної утиліти, можна завантажити будь-яку гру з високими системними вимогами і запустити його на високих налаштуваннях. Якщо під час гри температура процесора підніметься вище 90гр, то заміна термопасти неминуча.

Щоб замінити термопасту, потрібно спочатку її придбати. Як правило, в будь-якому магазині із запчастинами для комп’ютерів можна знайти вже фасовану термопасту, варто сказати, що брати найдешевшу не варто, як в принципі і найдорожчу. Потім необхідно розібрати системний блок. Щоб дістатися до процесора, потрібно відкрутити все скріплюють гайки і зняти кришку. Після того як, знята кришка і всі деталі чітко видно, можна приступити до демонтажу супутніх елементів.

Насамперед від материнської плати від’єднується відеокарта. На стандартних материнських платах вона буде вставлена ​​в синьому слоті. Потім потрібно зняти вентилятор і кулер, щоб отримати доступ до процесора. Після того як зняті всі ці елементи можна оглянути сам процесор, хоча особливо придивитися тут нема на що, стара термопаста видно неозброєним оком. Старий шар термопасти можна зняти звичайної серветкою, головне все зробити чисто. Після того як процесор очищений від старого шару, на нього сміливо можна нанести нову термопасту. Шар повинен бути тонким, щоб після кріплення процесора вона не розмазалася по іншим частинам комп’ютера.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector