Огляд операційної системи Chrome OS (Chromium OS)

Chrome OS — порівняльне молоде дітище всесвітньо відомої компанії, яка встигло завоювати інтерес і популярність серед користувачів комп’ютерної техніки. Ця операційна система заснована на хмарно-орієнтованої технології. По суті, вона являє собою браузер Chrome, розроблений на основі Linux, що має додаткові функції і власні програми.

Огляд системи Chrome OS

Зручна і безпечна операційна система для роботи користувачів

Анонс проекту відбувся в не такому вже далекому 2009 році. І вже в грудні 2010 року була запущена пробна версія. При анонсі операційної системи її творці обіцяли своїм користувачам швидкодія, простоту, безпеку. Саме вони стали ключовими моментами. Запуск програми повинен проходити за кілька секунд, зручний інтерфейс Chrome OS зобов’язаний здійснювати велику кількість запитів без участі користувача, а про шкідливі програми, віруси і зовсім можна буде забути, — приблизно так запевняють нас девелопери зазначеної системи. Перевіримо, наскільки дійсність відповідає обіцянкам в огляді Chrome OS.

Chrome OS: перший погляд

За допомогою ядра Linux каліфорнійські фахівці представили світові довгоочікуваний проект — Chromium. Його найвидатнішою межею і відмінністю від інших є переважання веб-додатків над звичайними функціями ОС. Не варто порівнювати в огляді Chrome OS з іншими звичними операційними системами. Тут немає традиційних робочого столу, іконок і папок. Єдине, що запропоновано — браузер Chrome, який відіграє основну роль. В цілому, підхід зрозумілий і цілком зрозумілий. Google Chrome може похвалитися як високою швидкістю роботи, так і стабільністю. Третина всіх користувачів Всесвітньої павутини використовує саме цей браузер. І такі успіхи були досягнуті за шість років його існування.

Так що ж це — Chrome OS? Все дуже просто. Це мінімум вимог до апаратної частини комп’ютерного пристрою, висока швидкість з’єднання з інтернетом, зручний інтерфейс.

Секрети веб-системи

Вся інформація Chrome OS зберігається в хмарі, не використовуючи для завантаження фізичні накопичувачі. Обчислення і операції проводяться за рахунок компанії, повністю розвантажуючи відеокарту і процесор. В результаті операційна система виступає чимось на зразок посередника між сервісом і користувачем.

Старт — завантаження операційної системи

OS Chrome — це найвищий рівень безпеки, зручне юзабіліті і приємні бонуси у вигляді наданих 100 Гб в хмарі і інше. При старті системи перед користувачем з’являється вікно аутентифікації, де необхідно ввести логін і пароль. Для НЕ веріфіцированного користувача ОС недоступна.

Хмарне сховище для файлів

Хмарна система має на увазі мінімальне використання дискового простору самого комп’ютера. Розрахунок йде на те, що більшість інформації юзер буде зберігати за допомогою сервісів Google Docs, Dropbox. Для відтворення відео і прослуховування музики також є спеціальні сервіси: YouTube, Google Music і так далі. Але, незважаючи на це, в Chrome OS передбачено своє локальне сховище, а також є файловий менеджер.

Робочий стіл Chrome

Повноцінним робочим столом назвати це складно. Велика частина екрану — це гарне зображення, на якому не можна нічого розмістити. Завдяки функції «Здивуй мене», його можна урізноманітнити регулярною зміною фону, використовуючи картинки з ресурсів Google. Панель завдань дозволено заховати в футере або розмістити з будь-якого боку екрану. Є і деяка альтернатива меню «Пуск», і своєрідний Launchpad.

Швидкий доступ до додатків

На робочому столі знаходяться доповнення та плагіни браузера, тут же можна зберігати додатки і файли. Інформація розташовується і впорядковується по папках. Тут же є вікно пошуку, яке допоможе швидко знайти необхідну інформацію. Але найважливішою функцією зазначеного поля є швидкий доступ до сервісів Google. На панелі також відображаються вже запущені програми, позначені білим підсвічуванням.

Інтерфейс робочого столу

У нижньому правому куті юзер знайде системну інформацію, меню налаштувань і віджети. Для зручності і комфорту є безліч «гарячих» клавіш і їх комбінацій.

Стабільність і безпека

Компанія Google пропонує користувачам три варіанти: ОС для розробників, бета і стабільна версії. Сторінка для компонувальник надає такі дані, як остання версія системи, деякі функції якої ще можуть перебувати в стадії тестування і опинитися нестабільними. Але що точно вас ніколи не наздожене в новій системі — це нещасливий синій «смертоносний» екран або примусове перезавантаження.

Пошук додатків для установки

Чудова якість Chrome OS — вбудований захист від помилок. Якщо трохи «поворожити» до системних налаштувань грошової в звичних нам ОС, то можна увійти в цикл нескінченних перезавантажень, видачі безлічі помилок і так далі. Chrome працює по-іншому. Жодне з встановлюваних вами додатків не чинитиме вплив на ядро, так що немає можливості порушити її стабільну роботу. А оскільки оновлення системи відбувається при кожному перезавантаженні, то і всілякі баги, і помилки виправляються дуже швидко.

Оновлення ОС при перезавантаженні

Чарівні речі — синхронізація, швидкість, дружній інтерфейс

Ще один вагомий плюс нової операційної системи — це зберігання всіх налаштувань, файлів онлайн і доступність звідусіль. Автоматична синхронізація надає доступ до документів і налаштувань з різних пристроїв зі збереженням всіх змін.

Автоматична синхронізація даних

Швидкодія — ось головна фішка Chrome OS і її незаперечна перевага. Chrome не просто швидкий, він феноменально швидкий! Жодна з відомих операційних систем не може з ним зрівнятися в цьому показнику. І завдяки високій швидкості — це ідеальний інструмент для роботи з поштою, швидкого пошуку і в цілому серфінгу в глобальній мережі.

Продуктивність операційної системи

Інтерфейс Chrome OS зрозумілий усім. Він простий, зручний, комфортний. Всі, хто знайомі з інтернет-браузерами, розберуться у всіх його хитрощі дуже швидко.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector